Pobierz program PITy 2020

Ponad 5 mln
prawidłowo rozliczonych podatników

  • kreator pit
  • podpowiedzi przy wypełnianiu
  • autoweryfikacja

Złożenie rozliczenia PIT 2015 po terminie pozbawia preferencyjnego rozliczenia, rozliczenie podatku z PITy 2015 programem w 15 minut

Pobierz formularz w formacie PDF

po terminie - zegarZłożenie rozliczenia PIT 2014 po terminie,  to jeden z najkosztowniejszych błędów, jaki może popełnić osoba, która chce się rozliczyć z małżonkiem lub dzieckiem.

Powoduje to bowiem, że podatnik traci prawo do obliczenia podatku na preferencyjnych zasadach. Nie czekaj zatem i pobierz nasz darmowy Program PITy 2014. Dzięki niemu szybko i samodzielnie rozliczysz pit 2014 oraz unikniesz błędów w swojej deklaracji podatkowej.

Takie konsekwencje wynikają z ustawy dotyczącej rozliczanie pitów, zgodnie z którą małżonkowie podlegają odrębnemu opodatkowaniu. Ustęp 2 wprowadza jednak wyjątek. Wynika z niego, że wspólne zeznanie mogą złożyć małżonkowie, między którymi istnieje przez cały rok wspólność majątkowa. Z kolei ustęp 4 umożliwia preferencyjne rozliczenie samotnym rodzicom.

 

Z tej samej ustawy traktującej rozliczanie pitu wynika jednak, że sposób opodatkowania, o którym mowa w ustępie 2 i 4, nie ma zastosowania do podatników, którzy wniosek o preferencyjne rozliczenie złożą po terminie na składanie zeznania podatkowego, czyli po 30 kwietnia 2014r. Tymczasem złożenie wniosku polega na zaznaczeniu odpowiedniego kwadratu w pierwszej części formularza PIT-36 lub PIT-37 i złożeniu podpisu lub podpisów. Jeśli nie zdążyłeś złożyć rozliczenia w terminie przeczytaj koniecznie artykuł: złożenie PIT po terminie.

To nie jedyny prosty błąd, który może pozbawić rozliczenia z małżonkiem lub dzieckiem. To dlatego, że zgodnie ustawą o PIT referencyjne zasady nie mają zastosowania, gdy chociażby do jednego z małżonków, osoby samotnie wychowującej dzieci lub do jej dziecka mają zastosowanie przepisy o podatku liniowym lub ustawa o zryczałtowanym podatku dochodowym (z wyjątkiem opłacania takiego podatku od najmu). Oznacza to, że prawo do rozliczenia z dzieckiem lub małżonkiem może stracić nawet osoba, która nie osiągnęła żadnych przychodów opodatkowanych stawką liniową, ryczałtem lub kartą podatkową. Wystarczy, że kiedyś prowadziła lub zamierzała założyć firmę i zawiadomiła urząd skarbowy o wyborze takiej formy opodatkowania, a następnie z niej nie zrezygnowała. Wybór taki obowiązuje bowiem także w kolejnych latach, chyba że podatnik zmieni swoją decyzję.

Przeczytaj też: ulgi na dzieci oraz rozliczenie osoby samotnie wychowującej dzieci

Słowa kluczowe

  • Rozliczenie podatków 2015 po terminie
  • Pity 2015 program złóż pit w terminie
  • Program do wypełniania pitów pity 2015
  • Rozliczanie pit 2015 punktualne w terminie
  • Rozliczenie podatkowe 2015 program
  • Rozliczenie pit 2015 przez Internet w terminie

Student pracujący na umowę zlecenie powinien rozliczyć się przy pomocy druku PIT-37. Formularz PIT 37 najszybciej i najłatwiej rozliczysz aplikacją polecaną przez ekspertów: PITy 2015 Program.

studenci obraz

Student pracujący na umowę zlecenie powinien rozliczyć się przy pomocy druku PIT-37. Formularz PIT 37 najszybciej i najłatwiej rozliczysz aplikacją polecaną przez ekspertów - PITy 2014 Program.

Wielu studentów swoją pierwszą pracę zaczyna jeszcze w trakcie studiów, ucząc się i pracując jednocześnie. Współpracę między pracodawcą a studentem najczęściej reguluje zawarta między nimi umowa zlecenie. Na podstawie dochodów osiągniętych z tego tytułu należy złożyć rozliczenie pit. Studenci bardzo chętnie wykorzystują do rozliczeń rocznych program komputerowy.

Skorzystaj z PITy 2015 Programu i korzystnie rozlicz przekazaną darowiznę

Jak w łatwy sposób połączyć szczytny cel z korzyścią podatkową? Wystarczy przekazać darowiznę i pomniejszyć swój dochód z rozliczenia PIT 2014. Nie wymaga to wiele zachodu. Wystarczy przelać pieniądze na konto organizacji (np. fundacji lub stowarzyszenia), która prowadzi działalność charytatywną (Organizacja Pożytku Publicznego, czyli tzw.: OPP). Można również przekazać jej takie rzeczy, jak ubrania, żywność lub książki.

Jeżeli chcesz przekazać darowiznę pamiętaj, że w programie PITy 2014 - znajdziesz listę organizacji dla których możesz przezać darowiznę. Poza tym program ten pomoże Ci pokonać wszystkie kłopoty podczas rozliczania druków Pity 2014. Korzystaj tylko ze sprawdzonych aplikacji, pamiętaj, że program dostępny na tej stronie internetowej posiada rekomendację Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego (PTE) oraz jest zupełnie bezpłatny.

Rozliczasz dochody z zagranicy w Pity 2015 Programie? Przeczytaj o uldze abolicyjnej.

Rozliczasz dochody z zagranicy? Skorzystaj z aplikacji najchętniej wybieranej przez Polaków - pobierz aplikację do roliczania pitów: PITy 2014 Program - z naszej strony...

Skorzystaj z ulgi abolicyjnej oraz najlepszego programu do rozliczeń podatkowych

Podatnicy, którzy nie przenieśli swojego miejsca zamieszkania (tzw. rezydencji podatkowej) za granicę i deklarują nadal stałe miejsce zamieszkania w Polsce lub przebywają w Polsce ponad 183 dni w roku, muszą rozliczyć w Rzeczpospolitej wszystkie dochody osiągane w danym roku podatkowym. Jeśli podatnicy w roku podatkowym osiągają dochody za granicą lub w Polsce i za granicą w ciągu tego samego roku podatkowego, muszą dokonać rozliczenia PIT w obu tych państwach. Jeśli nie wiesz, jak rozliczyć swoje dochody z zagranicy, nie martw się - skorzystaj z programu do rozliczenia zeznań podatkowych. Ten program jest najchętniej używaną aplikacją przez Polaków do rozliczenia wszystkich aktualnych formularzy, jakimi są PITy 2014.

Zwrot nadpłaty rozliczenia PIT a rozliczenie roczne w Pity 2015 Programie, nie spóźnij się !

Rozliczenie podatkowe u wielu osób wykazuje nadpłatę w podatku dochodowym, którą fiskus musi podatnikowi zwrócić. Najczęściej zwrot nadpłaty podatku wchodzi w grę wtedy, gdy podatnik rozlicza się wspólnie z małżonkiem, korzysta z ulg, np. na dzieci, gdy pracuje tylko przez część roku. W takiej sytuacji urząd skarbowy na zwrot pieniędzy ma trzy miesiące od momentu złożenia zeznania przez podatnika. W przypadku osób, które złożyły rozliczenie pit w ostatniej chwili (np. 30 kwietnia), zwrot nadpłaty otrzymają najpóźniej pod koniec lipca. Jeśli liczysz na preferencyjne rozliczenie podatku, to również pilnuj bardzo mocno tego terminu - 30 kwietnia! Jeżeli zależy Ci na szybkim zwrocie podatku, to skorzystaj już dziś z programu PITy 2014 służącego do rozliczania pitów i wypełnij z jego pomocą bezbłędnie i szybko swoje zeznanie roczne - PIT 2014.

Samodzielnie wydrukowana faktura za Internet a odliczenie ulgi internetowej w PITy 2015 programie

Tzw. ulga internetowa cieszy się dużą popularnością wśród podatników. Można z niej skorzystać, rozliczając się w sposób tradycyjny, jak i w przypadku korzystania z naszej aplikacji komputerowej. Dzięki uldze można odliczyć od rozliczenia pit 2014 koszty poniesione z tytułu użytkowania sieci Internet w wysokości do 760 zł. Podatnicy coraz częściej zastanawiają się jednak, czy faktury VAT, które otrzymują od dostawcy, są dla fiskusa wystarczającym dowodem na poniesione wydatki. 

Najprościej rozstrzygnąć problem w tych sytuacjach, w których dostawca Internetu wystawia papierowe faktury na świadczone przez siebie usługi i wysyła je do nabywcy. Wówczas podatnik przedstawia po prostu te dokumenty fiskusowi. Często jednak operatorzy nie wysyłają faktur do klientów, oferując dostęp do nich w formie elektronicznej, jako pliku tekstowego na swojej stronie internetowej. Klient przez Internet ma możliwość zapoznania się z taką fakturą, jak i wydrukować ją we własnym zakresie.

Dorabiasz na emeryturze lub rencie? Rozliczenie podatkowe 2015, jaki PIT powinieneś wybrać w PITy 2015 programem?

emeryt pracujący fotografiaKażdy emeryt oraz rencista powinien, tak jak wszyscy podatnicy, rozliczyć się ze swoich dochodów osiąganych w danym roku podatkowym. W większości przypadków, ze składania rozliczenia rocznego - podatników–seniorów  wyręcza ZUS lub KRUS, ale w niektórych sytuacjach należy samodzielnie złożyć zeznanie w urzędzie skarbowym. Warto rozważyć, czy do wypełnienia pit 2014 nie wykorzystać wtedy aplikacji komputerowej. Taki program do rozliczenia PITów emerytów zdecydowanie ułatwi oraz przyspieszy sporządzenie deklaracji podatkowej za rok 2014.