Pobierz program PITy 2020

Ponad 5 mln
prawidłowo rozliczonych podatników

  • kreator pit
  • podpowiedzi przy wypełnianiu
  • autoweryfikacja

W jakich sytuacjach Urząd Skarbowy może wezwać nas do siebie

Pobierz formularz w formacie PDF

kiedy urząd skarbowy może nas wezwać - ilustracjaJak wiadomo urząd skarbowy ma możliwość wezwać każdego z podatników do stawienia się w swojej siedzibie, a powodów może być naprawdę nieskończenie wiele. Jednakże zawsze wezwanie do Urzędu Skarbowego budzi w nas skrajne emocje i lęk, temu nie da się zaprzeczyć. W jakich wobec tego okolicznościach możemy dostać wezwanie do urzędu skarbowego?

Sam fakt możliwości wezwania nas do urzędu skarbowego został sformulowany w art. 155, paragraf 1 Ordynacji Podatkowej. Powody również są tam określone, możemy wśród nich znaleźć przykładowo konieczność złożenia zeznań, wyjaśnień (w sprawie swojej, jak i osoby trzeciej), Urząd Skarbowy może wymagać od nas dokonania określonej przez siebie czynności bądź złożenia oświadczenia w danej sytuacji.

 

Dlaczego urząd skarbowy nas wzywa? Przede wszystkim realizuje on ustawowo na siebie nałożone zadania, podejmuje wszelkiego rodzaju czynności procesowe, które mogą się przyczynić do wyjaśnienia jakiejś konkretnej sprawy, wyboru jej najbardziej odpowiedniego rozwiązania, do  tego też Urząd Skarbowy ma obowiązek, aby zapewnić stronie czynny udział w całym procesie postępowania, jakie się toczy. Jeżeli sami mamy jakiekolwiek wątpliwości co do wezwania nas do Urzędu Skarbowego, warto na ten temat zasięgnąć nieco informacji w Internecie i przykładowo można ściągnąć z internetu bardzo popularny program do rozliczeń pit. Ma on w swojej ofercie wiele przydatnych dokumentów, takich jak np. bazę teleadresową urządów skarbowych oraz inne, związane bezpośrednio z naszą sytuacją i kontaktami czy wezwaniem do Urzędu Skarbowego. Program PITy 2014 będzie w stanie udzielic nam wielu konkretnych odpowiedzi na nasze pytania, między innymi np. jak wygląda wezwanie do Urzędu Skarbowego.

Wezwanie zazwyczaj ma formę pisemną, przy czym musi ono spełniać określone wymagania formalne, a  mianowicie chodzi tutaj o to, aby wezwanie zawierało takie cechy jak: nazwę i adres organu podatkowego, imię i nazwisko osoby wzywanej, informacje, w jakiej sprawie, w jakim charakterze oraz w jakim celu dana osoba została wezwana, czy osoba wezwana powinna stawić się osobiście lub przez pełnomocnika, czy też istnieje możliwość złożenia wyjaśnień lub zeznań na piśmie, termin, do którego żądanie powinno być spełnione, albo dzień, godzinę i miejsce zgłoszenia się osoby wezwanej lub jej pełnomocnika, skutki prawne niezastosowania się do wezwania, podpis pracownika organu podatkowego z podaniem jego imienia, nazwiska i stanowiska służbowego. Jeśli wezwanie do Urzędu Skarbowego nie spełnia tych kryteriów, jest wówczas nieważne.

Rozliczenie roczne 2014 na pewno spędza nam już w tej chwili sen z powiek, jest to bowiem trudna sprawa, jednakże dzięki  programowi dostępnemu na naszej stronie z pewnością tematyka rozliczeń i podatków będzie się przedstawiała nieco bardziej kolorowo. Dzięki temu programowi możemy nie tylko szybko i bardzo łatwo wypełnić naszą deklarację podatkową, ale możemy również za pośrednictwem programu wysłać naszą deklarację do Urzędu Skarbowego za pośrednictwem internetu, co jest bardzo wygodne, oszczędza nam bardzo dużo czasu, nerwów i jest poręczne(pisaliśmy o tym tutaj: Pit 2014 program a wysyłka zeznań podatkowych). Już dziś warto zainstalować sobie ten program do roliczenia pit, naprawdę warto.

Słowa kluczowe

  • Pity 2015 program a bezbłędne wystawianie zeznania podatkowego
  • kontrola skarbowa a rozliczenie podatku za 2015 rok
  • urząd skarbowy pit 2015 a nieprawidłowy formularz
  • program do rozliczenia pit za 2015 a składanie wyjaśnień
  • program do rozliczenia pit za 2015 i pomoc w kontaktach z urzędem

Wakacyjna praca studentów - jak rozliczyć Pit?

wakacyjna praca studentówWielu studentów w naszym kraju trudni się w czasie przerwy wakacyjnej bardzo różnymi pracami sezonowymi i wakacyjnymi. Jest to zupełnie normalne, gdyż w trakcie trwania roku akademickiego studenci bardzo często po prostu nie mają szansy, możliwości i czasu na to, aby sobie „dorobić”, gdyż nauka i studia pochłaniają bardzo dużo czasu. Wobec tego przerwa wakacyjna i prace sezonowe są doskonałą okazją do tego, aby zaoszczędzić trochę pieniędzy. O roliczaniu podatku w związku z pracą w Wielkiej Brytanii pisaliśmy tutaj: kliknij

Wakacyjna praca w Wielkiej Brytanii - jak rozliczyć Pit?

wielka brytania flagaWiele osób zdecydowało się na pracę zarobkową w innym państwie. Polacy, widząc trudną sytuację finansową w kraju, a także wizję niskich zarobków, decydują się opuszczać swoje miejsce urodzenia i wyjeżdżają tam, gdzie mogą godnie zarobić. Jednym z takich miejsc stała się Wielka Brytania, czyli królestwo funtów. Rozliczenie Pit za 2014r. jednak dopadnie każdego – pytanie, które należy sobie postawić, brzmi, jak rozliczyć?

Warto dodać, że myśląc o rozliczeniu, należy zwrócić szczególną uwagę na fakt, że możemy zrobić to całkowicie sami. Jak? Wystarczy pobrać z sieci , program do rozliczania pit o nazwie "pity 2014 program" i wypełnić określoną dla nas deklarację. Aplikacja jest całkowicie darmowa, dzięki czemu nie trzeba martwić się o opłaty i konsekwencje z racji jego używania.

Jak nie stracić przy rozliczaniu Pit?

Początek roku, to najlepszy okres, by pomyśleć o swoim formularzu pit za ubiegły rok. W tym właśnie czasie wysyłane są pierwsze formularze informacyjne od pracodawców, a także innych podmiotów, które są zobowiązane do wysyłania danych dotyczących osiąganych dochodów.

Program do rozliczeń rocznych dostępny na naszej stronie jest idealnym rozwiązaniem dla wszystkich podatników, którzy szukają szybkiego sposobu na dokonanie swojego rozliczenia z urzędami skarbowymi. Ta darmowa aplikacja przeznaczona jest dla każdego, nie tylko dla tych osób, które uzyskują przychody, ale także dla tych którzy w roku podatkowym 2014 ponieśli stratę.
Bywają bowiem różne sytuacje, które mogą doprowadzić do tego, że podsumowanie roku kończy się na minusie. Najczęściej te sytuacje dotyczącą osób, które zajmują się prowadzeniem własnej działalności gospodarczej lub też kupują instrumenty finansowe na giełdach papierów wartościowych, tzw. GPW.
Osiągnięcie straty nie zawsze jednak musi oznaczać patową sytuację z punktu podatkowego, możliwe są bowiem odliczenia tych strat do ustalonych wysokości. Można to uczynić za pomocą programu do rozliczania pit - plik do pobrania znajdziesz u góry naszej strony.

W jakich sytuacjach możemy skorzystać z pełnomocnika przy składaniu Pity

Składanie deklaracji podatkowych PITy 2014 nie jest mocną stroną większości Polaków, co więcej, bardzo często sprawia nam to trudności i kłopoty. Niezmiernie często korzystamy z porad znajomych, którzy mają jakiekolwiek pojęcie o pitach i podatkach oraz rozliczeniach z Urzędami Skarbowymi. Coraz większą popularnością cieszą się również firmy i instytucje trudniące się pełnomocnictwem podatkowym. Co to znaczy?

Oznacza to, prostymi słowy, iż mamy swoich pełnomocników i przedstawicieli w ramach rozliczeń podatkowych z Urzędem Skarbowym. Ci ludzie znają się na sprawach podatków o wiele lepiej niż my sami. O wiele lepiej jest powierzyć nasze ważne sprawy podatkowe tym, którzy są w danej dziedzinie ekspertami. Wobec tego, w jakich konkretnie sytuacjach możemy korzystać z pełnomocnika przy składaniu druków PITy 2014 oraz przy rozliczaniu się z Urzędem Skarbowym? Odpowiedzi na te i inne pytania z pewnością będzie w stanie udzielić nam wszechstronne źródło wiedzy, jakim jest w dzisiejszych czasach Internet. Dzięki niemu - mamy dostęp do bardzo wielu baz danych i źródeł informacji.

Ile pieniędzy możemy odliczyć, korzystając z ulgi na dzieci?

ile mozemy odliczyć ulgi na dzieciRodzice i opiekunowie, który nie funkcjonują w formalnym związku, mogą bez żadnych problemów odliczyć sobie ulgę na dziecko.

Jednak, by to zrobić, należy spełnić określone kryteria. Po pierwsze, ulga obejmuje dziecko, które nie przekroczyło 25 lat, ale uczy się, czyli np. studenci. Co ważne, dziecko nie może zarobić w ciągu roku podatkowego więcej niż 3088,68 zł (dochód). Należy tutaj jednak nakreślić sytuację, podczas której pobierana jest renta, ona nie jest wliczana w dochód, a co za tym idzie, nie będzie liczyła się podczas odliczenia do sumy 3088,68 zł. Mówiąc w skrócie, renta nie wpływa na dochód, z którego odlicza się podatek.  Jeśli zaś dziecko wstąpi w związek małżeński, rodzice bądź opiekunowie tracą możliwość odliczenia wspomnianej ulgi.

Jakie limity na ulgi i odliczenia obowiązują w roku podatkowym 2015?

Jak co roku, tak i  w tym musimy zapoznać się z odliczeniami i ulgami. Rozliczenie PIT 2014  można złożyć przez Internet  - działa to na naszą korzyść, przyspieszając cały proces, a aplikacje, jak np. Program PITy 2014 dostępny do pobrania na naszej stronie, jeszcze bardziej ułatwia zadanie. Możemy się również pokusić o to, by skorzystać z rozwiązania, bardzo wygodnego, czyli z e-deklaracji podatkowej. Interaktywny druk przesyłamy (gotowy i rozliczony) do fiskusa, nie wychodząc praktycznie z domu. Nie musimy się więc martwić o wiele, a wystarczy tylko Internet.

E-deklaracje 2014 nie różnią się od zwykłego PIT-a. Plusem jest fakt, że kwoty podliczają się automatycznie, bez naszej ingerencji. Jednak wracając do tematu głównego, czyli ulg i odliczeń. Należy skupić się na kilku, najważniejszych dla podatnika. Ulga dla dzieci to jedna z najczęściej rozliczanych. Przysługuje na każde małoletnie dziecko, a rozliczyć ją może rodzic bądź prawny opiekun. Ulga ta dotyczy także pełnoletnich dzieci, które kontynuują naukę (studenci). Kwota, jaka podlega odliczeniu wynosi 92,67 zł za każdy miesiąc kalendarzowy. Tak w skrócie można przedstawić tę ulgę, z którą w e deklaracji można uwzględnić. Więcej w temacie: ulgi na dzieci oraz ulga prorodzinna