Pobierz program PITy 2020

Ponad 5 mln
prawidłowo rozliczonych podatników

  • kreator pit
  • podpowiedzi przy wypełnianiu
  • autoweryfikacja

W jakich sytuacjach możemy skorzystać z pełnomocnika przy składaniu Pity

Pobierz formularz w formacie PDF

Składanie deklaracji podatkowych PITy 2014 nie jest mocną stroną większości Polaków, co więcej, bardzo często sprawia nam to trudności i kłopoty. Niezmiernie często korzystamy z porad znajomych, którzy mają jakiekolwiek pojęcie o pitach i podatkach oraz rozliczeniach z Urzędami Skarbowymi. Coraz większą popularnością cieszą się również firmy i instytucje trudniące się pełnomocnictwem podatkowym. Co to znaczy?

Oznacza to, prostymi słowy, iż mamy swoich pełnomocników i przedstawicieli w ramach rozliczeń podatkowych z Urzędem Skarbowym. Ci ludzie znają się na sprawach podatków o wiele lepiej niż my sami. O wiele lepiej jest powierzyć nasze ważne sprawy podatkowe tym, którzy są w danej dziedzinie ekspertami. Wobec tego, w jakich konkretnie sytuacjach możemy korzystać z pełnomocnika przy składaniu druków PITy 2014 oraz przy rozliczaniu się z Urzędem Skarbowym? Odpowiedzi na te i inne pytania z pewnością będzie w stanie udzielić nam wszechstronne źródło wiedzy, jakim jest w dzisiejszych czasach Internet. Dzięki niemu - mamy dostęp do bardzo wielu baz danych i źródeł informacji.

 

Bezkonkurencyjnym źródłem wiedzy na tematy podatków i pitów jest z całą pewnością program komputerowy do rozliczania deklaracji PIT dostępny na naszej stronie, który posiada odpowiedzi na nurtujące nas pytania. Program posiada bardzo przydatną opcję, jaką jest dział pomocy, gdzie to możemy wpisywać pytania i uzyskiwać na nie odpowiedzi w zaiste ekspresowym tempie. Jak wobec tych wszystkich faktów wygląda kwestia dotycząca możliwości skorzystania z usług pełnomocnika przy składaniu pitów? Program zna odpowiedź na to pytanie. Otóż rozliczenie roczne 2014 może w każdej sytuacji zostać dokonane przez naszego pełnomocnika, musimy jednak wcześniej w odpowiednim procesie go ustanowić.

orzeczenie sądu - pełnomocnik podatnikaPodatnik może ustanowić swojego pełnomocnika, który ma prawo działać za niego w trakcie postępowania podatkowego oraz procesu, jakim jest rozliczenie pit. Wszelkie czynności pełnomocnika pociągają za sobą wówczas rezultaty bezpośrednio do osoby, którą reprezentuje. Pełnomocnikiem podatnika może być tylko konkretna osoba fizyczna mająca pełną zdolność do czynności prawnych. W celu ustanowienia pełnomocnika należy podać jego imię i nazwisko, numer dowodu osobistego i adres. Pełnomocnictwo może zostać udzielone na piśmie lub zgłoszone ustnie do protokołu, może być ono także ogólne albo do poszczególnych czynności. Wracając jednak do programu, warto jednakże wspomnieć, iż program nie tylko podsumuje całe nasze rozliczenie roczne za 2014r., ale także wygeneruje dla nas pity elektroniczne. Pity elektroniczne mogą za pośrednictwem tego właśnie programu zostać wysłane bezpośrednio do urzędu skarbowego, co zaoszczędzi nam nie tylko wiele nerwów, ale i przede wszystkim czasu.

Program jest bowiem w stanie wygenerować taką właśnie elektroniczną formę dokumentu, dzięki czemu zaoszczędzimy sobie długich kolejek w Urzędzie Skarbowym i będziemy mieli pewność, iż nasza deklaracja jest wypełniona poprawnie, dlatego z całą pewnością warto w razie jakichkolwiek wątpliwości ściągnąć sobie z internetu program i razem z nim przebrnąć przez trudny okres rozliczeń z fiskusem, a z pewnością będzie nam o wiele łatwiej. Czas można zaoszczędzić nawet podwójnie, bo dzięki programowi możesz zrobić potrzebne obliczenia aby rozliczyć się wspólnie z małżonkiem - więcej pisaliśmy o tym w artykule: wspólne rozliczenie roczne małżonków.

Słowa kluczowe

  • Samodzielne rozliczenie z pit 2015 programem
  • rozliczenie roczne 2015 a korzystanie z pełnomocnika
  • pity 2015 elektronicznie szansą dla wielu na samodzielne wypełnienie zeznania
  • rozliczenie pit 2015 w sieci internetowej
  • program pity 2015 dział pomocy

W jakich sytuacjach Urząd Skarbowy może wezwać nas do siebie

kiedy urząd skarbowy może nas wezwać - ilustracjaJak wiadomo urząd skarbowy ma możliwość wezwać każdego z podatników do stawienia się w swojej siedzibie, a powodów może być naprawdę nieskończenie wiele. Jednakże zawsze wezwanie do Urzędu Skarbowego budzi w nas skrajne emocje i lęk, temu nie da się zaprzeczyć. W jakich wobec tego okolicznościach możemy dostać wezwanie do urzędu skarbowego?

Sam fakt możliwości wezwania nas do urzędu skarbowego został sformulowany w art. 155, paragraf 1 Ordynacji Podatkowej. Powody również są tam określone, możemy wśród nich znaleźć przykładowo konieczność złożenia zeznań, wyjaśnień (w sprawie swojej, jak i osoby trzeciej), Urząd Skarbowy może wymagać od nas dokonania określonej przez siebie czynności bądź złożenia oświadczenia w danej sytuacji.

Wakacyjna praca studentów - jak rozliczyć Pit?

wakacyjna praca studentówWielu studentów w naszym kraju trudni się w czasie przerwy wakacyjnej bardzo różnymi pracami sezonowymi i wakacyjnymi. Jest to zupełnie normalne, gdyż w trakcie trwania roku akademickiego studenci bardzo często po prostu nie mają szansy, możliwości i czasu na to, aby sobie „dorobić”, gdyż nauka i studia pochłaniają bardzo dużo czasu. Wobec tego przerwa wakacyjna i prace sezonowe są doskonałą okazją do tego, aby zaoszczędzić trochę pieniędzy. O roliczaniu podatku w związku z pracą w Wielkiej Brytanii pisaliśmy tutaj: kliknij

Wakacyjna praca w Wielkiej Brytanii - jak rozliczyć Pit?

wielka brytania flagaWiele osób zdecydowało się na pracę zarobkową w innym państwie. Polacy, widząc trudną sytuację finansową w kraju, a także wizję niskich zarobków, decydują się opuszczać swoje miejsce urodzenia i wyjeżdżają tam, gdzie mogą godnie zarobić. Jednym z takich miejsc stała się Wielka Brytania, czyli królestwo funtów. Rozliczenie Pit za 2014r. jednak dopadnie każdego – pytanie, które należy sobie postawić, brzmi, jak rozliczyć?

Warto dodać, że myśląc o rozliczeniu, należy zwrócić szczególną uwagę na fakt, że możemy zrobić to całkowicie sami. Jak? Wystarczy pobrać z sieci , program do rozliczania pit o nazwie "pity 2014 program" i wypełnić określoną dla nas deklarację. Aplikacja jest całkowicie darmowa, dzięki czemu nie trzeba martwić się o opłaty i konsekwencje z racji jego używania.

Ile pieniędzy możemy odliczyć, korzystając z ulgi na dzieci?

ile mozemy odliczyć ulgi na dzieciRodzice i opiekunowie, który nie funkcjonują w formalnym związku, mogą bez żadnych problemów odliczyć sobie ulgę na dziecko.

Jednak, by to zrobić, należy spełnić określone kryteria. Po pierwsze, ulga obejmuje dziecko, które nie przekroczyło 25 lat, ale uczy się, czyli np. studenci. Co ważne, dziecko nie może zarobić w ciągu roku podatkowego więcej niż 3088,68 zł (dochód). Należy tutaj jednak nakreślić sytuację, podczas której pobierana jest renta, ona nie jest wliczana w dochód, a co za tym idzie, nie będzie liczyła się podczas odliczenia do sumy 3088,68 zł. Mówiąc w skrócie, renta nie wpływa na dochód, z którego odlicza się podatek.  Jeśli zaś dziecko wstąpi w związek małżeński, rodzice bądź opiekunowie tracą możliwość odliczenia wspomnianej ulgi.

Jakie limity na ulgi i odliczenia obowiązują w roku podatkowym 2015?

Jak co roku, tak i  w tym musimy zapoznać się z odliczeniami i ulgami. Rozliczenie PIT 2014  można złożyć przez Internet  - działa to na naszą korzyść, przyspieszając cały proces, a aplikacje, jak np. Program PITy 2014 dostępny do pobrania na naszej stronie, jeszcze bardziej ułatwia zadanie. Możemy się również pokusić o to, by skorzystać z rozwiązania, bardzo wygodnego, czyli z e-deklaracji podatkowej. Interaktywny druk przesyłamy (gotowy i rozliczony) do fiskusa, nie wychodząc praktycznie z domu. Nie musimy się więc martwić o wiele, a wystarczy tylko Internet.

E-deklaracje 2014 nie różnią się od zwykłego PIT-a. Plusem jest fakt, że kwoty podliczają się automatycznie, bez naszej ingerencji. Jednak wracając do tematu głównego, czyli ulg i odliczeń. Należy skupić się na kilku, najważniejszych dla podatnika. Ulga dla dzieci to jedna z najczęściej rozliczanych. Przysługuje na każde małoletnie dziecko, a rozliczyć ją może rodzic bądź prawny opiekun. Ulga ta dotyczy także pełnoletnich dzieci, które kontynuują naukę (studenci). Kwota, jaka podlega odliczeniu wynosi 92,67 zł za każdy miesiąc kalendarzowy. Tak w skrócie można przedstawić tę ulgę, z którą w e deklaracji można uwzględnić. Więcej w temacie: ulgi na dzieci oraz ulga prorodzinna

Osiągałeś dochód za granicą? Poznaj zasady rozliczenia się z fiskusem w Polsce.

dochody zagraniczneDochód za granicą niejednej osobie może przysporzyć podatkowych problemów w Polsce. Rozliczenie roczne za 2014r. osoby posiadającej dochody z zagranicy może okazać się nie tak łatwe, jak to początkowo zakładaliśmy, a wszystko za sprawą np. podwójnego opodatkowania, które budzi spore kontrowersje wśród podatników, chcących rozliczyć się bez żadnych problemów. Na szczęście możesz skorzystać z programu do rozliczeń pit dostępnego na naszej stronie - program może być jedną z tych aplikacji, dzięki której bez większych problemów rozliczymy się z urzędem skarbowym. Działa już od kilku lat, a Polacy do tej pory darzą go sporym zaufaniem.

Co więcej, możliwe już stało się elektroniczne rozliczenie pit, przez co  proces podatkowy niebywale przyspieszył, a deklaracje bez większych przeszkód możemy wypełniać w domu, przed komputerem. Następnie wystarczy określić tylko swój urząd skarbowy i przesłać PIT-a do centrali. Program, który jest dostępny do pobrania na naszej stronie daje właśnie takie możliwości. - cała procedura rozliczeń pit przez internet jest zgodna z postanowieniami ministerstwa dotyczącymi e-deklaracji.