Pobierz program PITy 2020

Ponad 5 mln
prawidłowo rozliczonych podatników

 • kreator pit
 • podpowiedzi przy wypełnianiu
 • autoweryfikacja

Użyj sprawdzony PITy 2015 Program i uniknij błędów w zeznaniu PIT-37

Pobierz formularz w formacie PDF

Wielu podatników składa rozliczenie podatkowe w ostatnim momencie, a wówczas nietrudno o mniejszą lub większą pomyłkę w rozliczeniu. Aby uniknąć błędów warto skorzystać z darmowego narzędzia, jakim jest Program dostępny do ściągnięcia za darmo na naszej stronie internetowej. Pobierz już dziś program do rozliczania wszelkich druków PITy 2014 i uniknij przygód podczas sporządzania deklaracji rocznej.

błędy w pit - fotoSpora część rozliczenia PIT zawiera błędy o charakterze formalnym (np. brak podpisu pod zeznaniem czy niewpisany lub nieprawidłowy NIP) oraz rachunkowym. Te drugie dotyczą prostych działań arytmetycznych, jak zaokrąglania wartości czy przeniesienia kwot z innych pozycji. Tego typu błędy urząd skarbowy może korygować samodzielnie, bez potrzeby wzywania w tym celu podatnika.

 

 

Poważniejsze błędy w rozliczeniu PIT-37 na szczęście również możemy poprawić. Wystarczy złożyć do urzędu skarbowego korektę zeznania podatkowego. Rozlicznie roczne możemy poprawiać do czasu przedawnienia się zobowiązania podatkowego za dany rok, czyli po upływie pięciu lat licząc od końca roku, w którym upłynął termin płatności podatku. Tak więc gdy chodzi o zeznanie za 2014 r., będzie to 31 grudnia 2017 r. Po upływie tego terminu nie trzeba składać korekty deklaracji, gdyż urząd skarbowy nie może kwestionować poprawności zeznania złożonego w związku z przedawnionym zobowiązaniem.

Korektę do urzędu skarbowego najlepiej złożyć jak najszybciej, nie czekając na wezwanie z urzędu skarbowego, ani nie licząc na to, że fiskus nie dostrzeże naszej pomyłki. Im wcześniej złożymy korektę rozliczenia PIT-37, tym lepiej dla nas. Choćby ze względu na narastające odsetki za zwłokę, a jeśli pomyliśmy się na swoją niekorzyść – na możliwość wcześniejszego odzyskania nadpłaty. Co ważne: otrzymanie zwrotu nadpłaty nie oznacza, że urząd sprawdził zeznanie podatkowe pod każdym względem i uznał je za prawidłowe. Może to oznaczać, że podatnik, który przed dokonaniem korekty otrzymał już zwrot nadpłaty, musi oddać fiskusowi nienależnie otrzymaną kwotę. Ciekawostką jest fakt, że korektę zeznania podatkowego można składać dowolną ilość razy. Przepisy podatkowe nie wprowadzają bowiem ograniczeń w tym zakresie.
O tym jak ważne jest złożenie rozliczenia w terminie przeczytaj w naszym artykule: rozliczenie po terminie pozbawia preferencyjnego rozliczenia

Korektę zeznania rocznego PIT-37 składamy na takim samym formularzu, jak poprzednie (błędne) zeznanie, ale z nowym (poprawnym) rozliczeniem oraz z ewentualnymi załącznikami (np. PIT-D, PIT-O). Koniecznie należy pamiętać, aby na druku zaznaczyć kwadrat „korekta zeznania” – w PIT-37 jest to poz. 10 kwadrat 2. Niezbędne jest również dołączenie zwięzłego pisemnego uzasadnienia korekty (wymaga tego art. 81 ordynacji podatkowej link).

błędy w zeznaniu pit-37 korekta

Sformułowanie pisma wyjaśniającego powody składania korekty może niekiedy sprawiać podatnikom pewien kłopot. Nie ma bowiem określonego wzoru takiego uzasadnienia. Należy je zatem napisać samemu, pamiętając koniecznie o tym, aby znalazły się w nim takie elementy, jak: data i miejsce sporządzenia pisma; adres urzędu, do którego jest ono kierowane, dane podatnika oraz krótkie wyjaśnienie przyczyn składania korekty.

Aby uniknąć błędów w zeznaniu podatkowym oraz, związanego z tym, późniejszego składania korekty, specjaliści radzą, by wypełniać roczne rozliczenie podatku za 2014r., wykorzystując Program PITy 2014. Programy tego typu są bowiem w stanie wychwycić wiele istotnych błędów już podczas wypełniania formularza, dzięki czemu wszelkie pomyłki możemy poprawiać na bieżąco, unikając tym samym późniejszej nieprzyjemnej korekty.
 

Słowa kluczowe

 • Uniknij błędów z PITy 2015 Programem
 • Korekta zeznania a PIT 2015 Program
 • Błędy i korekta w PITy 2015 program
 • Rozliczenie podatkowe 2015 z Programem PIT 2015
 • Program do rozliczania pit 2015
 • PITy 2015 darmowy program
 • Błędy w rozliczeniach PITy 2015
 • Program do wypełniania pitów 2015

Koszty dojazdu do pracy w PITy 2015 Programie - obowiązkowe rozliczenie podatkowe 2015

koszty dojazdu do pracy - paliwoPrzepisy ustawy umożliwiają każdemu podatnikowi składającemu rozliczenie PIT odliczenie kosztów poniesionych na dojazd do pracy. Pracownik miejscowy odliczy zatem w swojej deklaracji (np. przygotowanej w Programie dostępnym na tej stronie internetowej) w ramach kosztu uzyskania przychodu 1335 zł , a pracownik dojeżdżający 1668,72 zł (z jednej umowy o pracę - w przypadku wielu umów są to kwoty odpowiednio: 2002,05 zł i 2502,56 zł). Pracownikiem dojeżdżającym jest osoba, której miejsce stałego lub czasowego zamieszkania w roku podatkowym było położone poza miejscowością, w której znajduje się zakład pracy. Jeżeli koszty dojazdu podatnika były wyższe niż te określone przez ustawodawcę, również można je uwzględnić. Aby twoje rozliczenie podatkowe było jednak wypełnione prawidłowo należy pamiętać o spełnieniu kilku warunków, o których piszemy poniżej.

PIT-37: rozliczenie podatkowe 2015 osoby samotnie wychowującej dzieci; instrukcja w PITy 2015 Programie

osoba samotnie wychowująca dziecko fotoPodatnikiem, któremu przysługuje prawo do rozliczenia swoich dochodów jako osobie samotnie wychowującej dziecko, jest jeden z rodziców albo opiekun prawny, jeżeli osoba ta jest panną, kawalerem, wdową, wdowcem, rozwódką, rozwodnikiem albo osobą, w stosunku do której orzeczono separację w rozumieniu odrębnych przepisów. W przypadku osób rozwiedzionych decyduje orzeczenie sądowe o sprawowaniu władzy rodzicielskiej.

 

Za osobę samotnie wychowującą dzieci uważa się również osobę pozostającą w związku małżeńskim, jeżeli jej małżonek został pozbawiony praw rodzicielskich lub odbywa karę pozbawienia wolności. Jeżeli przysługuje ci prawo do złożenia zeznania PIT jako osobie samotnie wychowującej dziecko, skorzystaj z naszej instrukcji rozliczenia PIT-37 krok po kroku z pomocą Programu PITy 2014, służącego do rozliczania deklaracji PIT za 2014r. Przeczytaj też nasz artykuł na temat tego ile możemy odliczyć pieniędzy korzystając z ulgi na dzieci i jaki jest podatek osób samotnie wychowujących dzieci.

Ulga prorodzinna w PITy 2015 Programie a rozliczenie roczne 2015 z fiskusem, odlicz ulgę !

Ulga rodzinna pozwala na duże oszczędności przy rozliczaniu pit-a za 2014r. To dlatego, że od podatku odejmuje się 1112,04 zł na każde dziecko: zarówno na niemowlaka, jak i studenta. Wypełnienie zeznania podatkowego w tej sytuacji znacznie ułatwi aplikacja  komputerowa (można ją pobrać z naszej strony) - Program PITy 2014.

Najmniej kłopotów z rozliczeniem mają ci podatnicy, których dzieci są małoletnie. Należy jedynie uważać, gdy dziecko przyszło na świat w 2014 r., ponieważ obowiązuje wówczas miesięczny system odliczeń (92,67 zł za każdy miesiąc). Czyli jeżeli dziecko przyszło na świat w lipcu, podatnik odliczy ulgę rodzinną tylko za sześć miesięcy (od lipca do grudnia włącznie). Warto o tym pamiętać, by dokonać później prawidłowych odliczeń np. wykorzystując darmowy program PITy 2014 dostępny w Internecie.

W PITy 2015 Programie zapłacisz mniejszy podatek za rozliczenie roczne 2015

Wszyscy doskonale wiemy, że podatki płacić trzeba. Ale to nie oznacza, że nie możemy obniżyć kwoty podatku, tym bardziej, że umożliwiają nam to przepisy o podatku PIT. Z pomocą przychodzi nam najnowszy Program do rozliczania PIT 2014r. Podatnicy zatrudnieni na etacie, którzy w 2014 roku ponieśli np. wydatki na internet, w zeznaniu składanym do końca kwietnia 2015 r. odliczą je od dochodu -tzw. ulga internetowa. Z kolei przedsiębiorcy, którzy ponieśli wydatki związane z działalnością gospodarczą, mogą rozliczyć je w kosztach uzyskania przychodów, a tym samym zmniejszą swoją podstawę opodatkowania.

1% w pity 2015 programie, czyli przekaż jeden procent podatku - organizacji OPP

Osoby, które chcą wesprzeć wybraną organizację pożytku publicznego jednym procentem swojego podatku, nie muszą wpisywać jej nazwy w formularzu PIT. Z pomocą przychodzi nam również darmowy Program do rozliczania deklaracji PIT. Pobierz program i przekaż jeden procent potrzebującym już dziś.

Jest to jedna ze zmian, jakie Ministerstwo Finansów wprowadziło w życie na początku tego roku. Dotychczas trzeba było podać nazwę wybranej organizacji oraz jej numer wpisu do Krajowego Rejestru Sądowego. Teraz wystarczy już tylko sam numer KRS. Powodem jest zmiana ustawy o działalności pożytku publicznego i wolontariacie - zakłada ona ograniczenie danych, jakie musi podać osoba przekazująca jeden procent podatku. Pozostałe zasady pozostaną bez zmian. Pieniądze nadal będzie przekazywał w naszym imieniu na konto organizacji pożytku publicznego urząd skarbowy. Przy obliczaniu jednego procenta podatku warto wykorzystać program do rozliczania PIT. Pamiętaj program maksymalnie ułatwi i przyspieszy sporządzenie twojej deklaracji podatkowej

Wydruk z PITy 2015 programu - jak długo przechowywać rozliczenie podatkowe 2015?

Masz problem ze sporządzeniem deklaracji podatkowej. Skorzystaj z rady ekspertów i jak miliony Polaków pobierz już dziś PITy 2014 Program - czyli darmowy program do rozliczania PITy 2014 do pobrania z naszego serwisu.

Rozliczenie podatkowe nie kończy się z dniem złożenia deklaracji, ale w momencie przedawniania się zobowiązania podatkowego. Dlatego do tego czasu należy przechowywać wszystkie dokumenty podatkowe dotyczące rozliczenia rocznego. Podatnik zobowiązany jest do przechowywania dokumentów podatkowych, ponieważ w każdej chwili fiskus może skontrolować, czy rozliczenie zostało wypełnione prawidłowo.