Pobierz program PITy 2020

Ponad 5 mln
prawidłowo rozliczonych podatników

 • kreator pit
 • podpowiedzi przy wypełnianiu
 • autoweryfikacja

Ulga rehabilitacyjna w PITy 2015 Programie, skorzystaj i Ty!

Pobierz formularz w formacie PDF

ulga rehabilitacyjna fotoNiepełnosprawni oraz osoby, które ich utrzymują, składając rozliczenie za 2014r., mogą skorzystać z ulgi rehabilitacyjnej. Należy w tym celu zbierać faktury potwierdzające wydatki na rekonwalescencję oraz rzeczy ułatwiające codzienną egzystencję. Faktury te będą niezbędne przy rozliczaniu podatku. O koszty rehabilitacji można bowiem pomniejszyć dochód z rozliczenia. Niepełnosprawni, którzy chcą skorzystać z ulgi chętnie wykorzystują często nasz Program do rozliczeń, w ocenie wielu użytkowników to najlepsze narzędzie do obliczeń podatkowych. Program  PITy 2014 pomoże także Tobie przebrnąć przez wszystkie formalności związane z deklaracjami rocznymi.

Skorzystać z ulgi rehabilitacyjnej można wówczas, gdy osoba, której dotyczy wydatek, ma:
- orzeczenie o zakwalifikowaniu do jednego z trzech stopni niepełnosprawności lub
- decyzję przyznającą rentę z powodu całkowitej lub częściowej niezdolności do pracy, rentę szkoleniową albo rentę socjalną, lub
- orzeczenie o niepełnosprawności (dotyczy osób, które nie ukończyły 16. roku życia).

 

Jeśli przepisy wymieniające rodzaje odliczeń mówią o niepełnosprawnych z I grupą inwalidztwa, chodzi o osoby, w stosunku do których orzeczono całkowitą niezdolność do pracy oraz do samodzielnej egzystencji albo znaczny stopień niepełnosprawności. Osoby z II grupą inwalidztwa to takie, które mają orzeczoną całkowitą niezdolność do pracy albo umiarkowany stopień niepełnosprawności.

Jeśli urząd skarbowy sprawdzi nasze rozliczenie podatku z 2014r., trzeba będzie przedstawić dowody poniesienia wydatków (faktury, rachunki, potwierdzenia przelewu itp.). Nie dotyczy to tylko opłat na przewodnika, psa oraz samochód. Ale także w tych trzech sytuacjach fiskus może przeprowadzić postępowanie wyjaśniające.

Przy rozliczaniu ulgi rehabilitacyjnej należy pamiętać, że inwestycje powinny się wiązać z rodzajem choroby osoby niepełnosprawnej. Zakupy mają służyć jej rehabilitacji albo ułatwiać codzienne życie. Urząd skarbowy może zweryfikować, czy wpisane w rozliczenie roczne za 2014r. inwestycje faktycznie były związane z potrzebami osoby niepełnosprawnej. Przyda się tu opinia lekarza potwierdzająca konieczność używania danej rzeczy. Trzeba również pamiętać o dodatkowych warunkach ulgi rehabilitacyjnej. Na przykład wydatki na leki możemy odliczyć jedynie wtedy, gdy lekarz specjalista stwierdzi, iż osoba niepełnosprawna powinna je stosować.

Opłaty na przewodnika, psa i samochód można odliczyć tylko do 2280 zł rocznie. Natomiast kupując medykamenty, można pomniejszyć dochód o różnicę między poniesionymi w danym miesiącu wydatkami a kwotą 100 zł. Na przykład podatnik, który utrzymuje niepełnosprawnego syna i co miesiąc wydaje na leki 150 zł, za 2012 r. odliczy w sumie 600 zł [12 x (150 - 100)]. Pozostałe wydatki na cele rehabilitacyjne odliczymy w całości, musimy jednak mieć dowody ich poniesienia. Tutaj przeczytasz więcej o tym jakie są limity ulgi rehabilitacyjnej.

Z ulgi rehabilitacyjnej mogą skorzystać zarówno osoby niepełnosprawne, jak i ich opiekunowie. Z odliczenia skorzystają bowiem także ci, którzy utrzymują niepełnosprawnych (współmałżonka, dzieci własne i przysposobione, dzieci obce przyjęte na wychowanie, pasierbów, rodziców, rodzeństwo, rodziców współmałżonka, ojczyma, macochę, zięciów i synowe). Utrzymują, to znaczy zapewniają im środki do życia, ponoszą koszty związane z ich wyżywieniem, mieszkaniem i innymi potrzebami. Dlatego w razie kontroli urzędu skarbowego, opiekun będzie musiał wykazać, że niepełnosprawny jest na jego utrzymaniu. Dochody osób niepełnosprawnych, znajdujących się na utrzymaniu opiekuna, nie mogą przekroczyć w ciągu roku 9120 zł.

Gdyby już po złożeniu deklaracji rocznej okazało się, że z jakiegoś powodu ulga rehabilitacyjna nam nie przysługuje, należy wówczas skorygować swój PIT np. z pomocą Programu i zapłacić należny podatek dochodowy z odsetkami od pierwotnego terminu płatności.

Co musisz wiedzieć więcej? Ważną sprawą jest przechowywanie pitu, bo w razie kontroli musisz go przedstawić na żądanie urzędników - przeczytaj zatem: Jak długo przechowywać PIT? i czy można rozliczać wydatki na remont mieszkania w ramach ulgi rehabilitacyjnej.
 

Słowa kluczowe

 • PITy 2015 program ulga rehabilitacyjna
 • Ulga rehabilitacyjna w PITy 2015 Programie
 • PIT 2015 program ulga rehabilitacyjna
 • Niepełnosprawni i rozliczenie podatkowe 2015
 • ulga niepełnosprawni PITy 2015 program
 • Ulgi z PIT 2015 Programem
 • Ulga rehabilitacyjna z Programem PITy 2015
 • Rozliczenie PIT 2015
 • PITy 2015 darmowy program
 • Rozliczenie roczne 2015 program

Wydruk z PITy 2015 programu - jak długo przechowywać rozliczenie podatkowe 2015?

Masz problem ze sporządzeniem deklaracji podatkowej. Skorzystaj z rady ekspertów i jak miliony Polaków pobierz już dziś PITy 2014 Program - czyli darmowy program do rozliczania PITy 2014 do pobrania z naszego serwisu.

Rozliczenie podatkowe nie kończy się z dniem złożenia deklaracji, ale w momencie przedawniania się zobowiązania podatkowego. Dlatego do tego czasu należy przechowywać wszystkie dokumenty podatkowe dotyczące rozliczenia rocznego. Podatnik zobowiązany jest do przechowywania dokumentów podatkowych, ponieważ w każdej chwili fiskus może skontrolować, czy rozliczenie zostało wypełnione prawidłowo.

1% w pity 2015 programie, czyli przekaż jeden procent podatku - organizacji OPP

Osoby, które chcą wesprzeć wybraną organizację pożytku publicznego jednym procentem swojego podatku, nie muszą wpisywać jej nazwy w formularzu PIT. Z pomocą przychodzi nam również darmowy Program do rozliczania deklaracji PIT. Pobierz program i przekaż jeden procent potrzebującym już dziś.

Jest to jedna ze zmian, jakie Ministerstwo Finansów wprowadziło w życie na początku tego roku. Dotychczas trzeba było podać nazwę wybranej organizacji oraz jej numer wpisu do Krajowego Rejestru Sądowego. Teraz wystarczy już tylko sam numer KRS. Powodem jest zmiana ustawy o działalności pożytku publicznego i wolontariacie - zakłada ona ograniczenie danych, jakie musi podać osoba przekazująca jeden procent podatku. Pozostałe zasady pozostaną bez zmian. Pieniądze nadal będzie przekazywał w naszym imieniu na konto organizacji pożytku publicznego urząd skarbowy. Przy obliczaniu jednego procenta podatku warto wykorzystać program do rozliczania PIT. Pamiętaj program maksymalnie ułatwi i przyspieszy sporządzenie twojej deklaracji podatkowej

W PITy 2015 Programie zapłacisz mniejszy podatek za rozliczenie roczne 2015

Wszyscy doskonale wiemy, że podatki płacić trzeba. Ale to nie oznacza, że nie możemy obniżyć kwoty podatku, tym bardziej, że umożliwiają nam to przepisy o podatku PIT. Z pomocą przychodzi nam najnowszy Program do rozliczania PIT 2014r. Podatnicy zatrudnieni na etacie, którzy w 2014 roku ponieśli np. wydatki na internet, w zeznaniu składanym do końca kwietnia 2015 r. odliczą je od dochodu -tzw. ulga internetowa. Z kolei przedsiębiorcy, którzy ponieśli wydatki związane z działalnością gospodarczą, mogą rozliczyć je w kosztach uzyskania przychodów, a tym samym zmniejszą swoją podstawę opodatkowania.

Co zrobić, gdy PIT-11 otrzymam po terminie - PITy 2015 program

Otrzymałeś PIT-11 po tym, jak złożyłeś już rozliczenie pit za 2014 r.? Przeczytaj, co powinieneś w tej sytuacji zrobić?

Nie trać czasu, skorzystaj także z naszego programu do rozliczania pit - dzięki temu programowi dostępnemu na naszej stronie do rozliczenia z fiskusem nie potrzebujesz wiedzy księgowej czy kalkulatora. Program PITy 2014 pomoże ci szybko i skutecznie sporządzić rozliczenie roczne za 2014r.

Niektórzy podatnicy udają, że takiego PIT-11 nie dostali. Jednak liczenie na to, że urząd skarbowy nie zorientuje się albo nie będzie dociekał, czy podatnik rozliczył się z dochodów z tego dodatkowego PIT-11, jest ryzykowne. Należy pamiętać, że przecież drugi egzemplarz PIT-11 również trafił już do fiskusa. Jeśli urząd skarbowy rozpocznie postępowanie podatkowe albo kontrolę podatkową, skutki niewykazania dochodów z tego PIT-11 w rocznym zeznaniu podatkowym mogą być bardzo dotkliwe.

PITy 2015 Program a wydatki na remont mieszkania w ramach ulgi rehabilitacyjnej

wydatki na remont mieszkania w ramach ulgi rehabilitacyjnejZ ulgi rehabilitacyjnej mogą skorzystać osoby niepełnosprawne lub te, które mają na utrzymaniu niepełnosprawnych członków rodziny. Ulga polega na odliczaniu od dochodu określonych wydatków, np. na remont mieszkania. Nie wiesz jak to zrobić? Z pomocą przychodzi Program dostępny do pobrania za darmo na naszej stronie. Dzięki Programowi PITy 2015, bez fachowej wiedzy z zakresu podatków czy pomocy księgowej, rozliczysz samodzielnie swój PIT roczny. Nie czekaj, pobierz już dziś najlepszy i darmowy Program do rozliczenia PIT-u. Dzięki temu programowi dowiesz się również jaki jest limit ulgi rehabilitacyjnej, bo program sam poinformuje Cię jeśli limit przekroczysz.

Za wydatki na cele rehabilitacyjne uważa się m.in. wydatki poniesione na adaptację i wyposażenie mieszkań oraz budynków mieszkalnych stosownie do potrzeb wynikających z niepełnosprawności. Przepisy nie określają szczegółowo, jakie wydatki podlegają odliczeniu. Adaptacja mieszkania lub budynku oznacza zatem przeróbkę mającą nadać mu inny charakter, przystosować do innego użytku. Natomiast wyposażenie mieszkania lub budynku to nadanie mu rzeczowych elementów zwiększających jego walory użytkowe.

Rozlicz zyski z najmu z PITy 2015 Programem

zyski z najmuPodatnik może złożyć rozliczenie podatkowe z tytułu zysków z najmu albo według skali podatkowej, albo ryczałtem. W tym drugim wypadku stawka wynosi tylko 8,5 proc., trzeba jednak spełnić pewne warunki.

W rozliczeniu z tytułu najmu podatnikom pomaga Program komputerowy. Najlepsza i zarazem darmowa aplikacja "PIT 2014 Program" do pobrania z naszej strony. Wybierz nasz program do PITy 2014; miej problem z głowy.

Najem jest odrębnym od działalności gospodarczej źródłem przychodu (umowy najmu reguluje kodeks cywilny), choć oczywiście może istnieć także najem, który prowadzony jest w ramach działalności. Jeśli nie wchodzi on w zakres tego, czym zajmuje się firma, wybór sposobu rozliczenia PIT z najmu pozostawiony jest osobie oddającej rzecz w najem. Jedynie wtedy, gdy przedmiotem najmu są składniki majątku związane z działalnością gospodarczą albo najem jest przedmiotem tej działalności, wynajmowanie nieruchomości traktowane jest jak pozarolnicza działalność gospodarcza.