Skorzystaj z programu do PIT online - nic nie musisz pobierać!

Pobierz formularz w formacie PDF

Nie chcesz zaśmiecać pamięci swojego komputera kolejnymi programami do wypełniania e-deklaracji podatkowych PITy? Wcale nie musisz tego robić i wbrew pozorom nie będzie to jednocześnie oznaczało rezygnacji z elektronicznego rozliczenia podatkowego PIT. Program online pomoże ci wypełnić zobowiązanie wobec fiskusa, wysłać PIT wraz z ewentualnymi załącznikami i otrzymać urzędowe potwierdzenie odbioru na wskazany adres poczty elektronicznej. Jak korzystać z takiego programu? Czy wszystkie formularze PIT będzie można w nim bezproblemowo wypełnić? W jakim terminie należy złożyć PIT online?

 

Prostota obsługi programu komputerowego

Program online to wersja elektroniczna deklaracji podatkowych wraz z wszelkimi, wyczerpującymi podpowiedziami dotyczącymi wypełniania kolejnych pól zeznania z tytułu podatku dochodowego od osób fizycznych. Nie trzeba go jednak instalować na dysku swojego komputera, tylko korzysta się z niego wszędzie, na każdym komputerze z dostępem do internetu.

Dzięki temu można w dowolnym miejscu i o dowolnie wybranej godzinie zacząć rozliczenie z fiskusem i wrócić do niego, kiedy będzie taka potrzeba. Program jest banalnie prosty w obsłudze, dlatego nawet osoby, które nie są biegłe w posługiwaniu się komputerem, nie powinny mieć żadnego problemu z jego obsługą.

Dostępne formularze roczne PIT

W programie online w systemie e-deklaracji rocznych zawarto wszystkie najważniejsze informacje dotyczące rozliczania się z fiskusem z tytułu uzyskanych w ubiegłym roku dochodów lub przychodów, opodatkowanych podatkiem dochodowym od osób fizycznych. W programie użytkownik może skorzystać z wielu różnych formularzy na roczne rozliczenie podatkowe, w tym z druków:

 • PIT-16A - druk właściwy dla opodatkowania kartą podatkową,
 • PIT-19A - druk właściwy dla opodatkowania ryczałtem osób duchownych,
 • PIT-28 - druk właściwy dla opodatkowania dla opodatkowania ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych,
 • PIT-36 - druk właściwy dla opodatkowania skalą podatkową, przy uzyskiwaniu dochodów bez pośrednictwa płatnika,
 • PIT-36L - druk właściwy dla opodatkowania podatkiem liniowym,
 • PIT-37 - druk właściwy dla opodatkowania skalą podatkową, przy uzyskiwaniu dochodów za pośrednictwem płatnika,
 • PIT-38 - druk właściwy dla opodatkowania dochodów kapitałowych i giełdowych,
 • PIT-39 - druk właściwy dla opodatkowania dochodów z tytułu zbycia nieruchomości,
 • PIT-40 - druk właściwy na roczne zeznanie PIT za pracownika,
 • PIT-40A - druk właściwy na rozliczenie podatkowe dokonane przez ZUS za świadczeniobiorcę.

Do niektórych formularzy podatkowych, w tym najczęściej PIT-36 i PIT-37, można dołączyć przy rozliczeniu w programie online druki załączników podatkowych, umożliwiających skorzystanie z licznych ulg i preferencji, m.in. ulgi na dziecko, ulgi rehabilitacyjnej, ulgi odsetkowej, ulgi na darowiznę itp.

Terminy na składanie PIT online

Każdy podatnik musi rozliczyć się z fiskusem w terminie przewidzianym w ustawie z dnia 26 lipca 1991 roku o podatku dochodowym od osób fizycznych. W 2017 roku obowiązują następujące terminu rozliczeń:

 • do 31 stycznia 2017 r. w przypadku druków: PIT-16A, PIT-19A i PIT-28.
 • do 28 lutego 2017 r. w przypadku druków: PIT-40 i PIT-40A,
 • do 2 maja 2017 r. w przypadku druków: PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38, PIT-39.

Nie ma przy tym znaczenia, czy podatnik przy rozliczeniu rocznym PIT posługuje się drukiem papierowym czy w wersji elektronicznej. Przy rozliczaniu się online może jednak dopełnić swojego obowiązku wobec fiskusa w sposób szybki i niewymagający nakładu pieniędzy czy czasu. Wystarczy, że wypełni właściwy formularz roczny PIT online, poda na koniec kwotę przychodu wykazaną w poprzedniej deklaracji podatkowej PIT i wyśle przez pocztę elektroniczną do fiskusa swoje zeznanie.

Czy podatnik musi korzystać z pomocy ekspertów przy rozliczaniu e-deklaracji?

E-deklaracje PIT przez internet to wygodna i szybka metoda na rozliczanie się z fiskusem z tytułu uzyskanych w poprzednim roku podatkowym przychodów lub dochodów. Bez względu na metodę opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych, w zasadzie zawsze można złożyć PIT przez internet lub choćby wypełnić go w wersji elektronicznej. Początkujący podatnik, który nie ma szerokiej wiedzy z zakresu aktualnych przepisów ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, bez problemu poradzi sobie z obsługą programu do wypełniania e-PIT-ów. Jak on działa?

Program do rozliczania PIT online - szybko, łatwo, na czas!

Od momentu, kiedy fiskus „uwolnił” rozliczenie PIT online, rośnie sukcesywnie liczba podatników, którzy decydują się na skorzystanie z takiej możliwości. Programu online służący do wypełnienia i wysyłki e-deklaracji podatkowej PIT do urzędu skarbowego nie trzeba nawet instalować na dysku swojego komputera. Można w dowolnym miejscu i czasie, wszędzie tam, gdzie użytkownik ma dostęp do komputera i sieci internetowej, wypełnić swoje zeznanie z tytułu podatku dochodowego od osób fizycznych i złożyć je w urzędzie skarbowym, bez wychodzenia z domu. Chcesz wiedzieć jak? Z naszego artykułu dowiesz się: czym różni się program online od programu komputerowego w standardowej wersji do rozliczania zeznań podatkowych rocznych? Jakie formularze podatkowe można złożyć w formie elektronicznej na ręce fiskusa? Jakie są sposoby weryfikowania tożsamości podatnika? W jakich terminach należy rozliczać PITy?

Skorzystaj z programu do PIT online - nic nie musisz pobierać!

Nie chcesz zaśmiecać pamięci swojego komputera kolejnymi programami do wypełniania e-deklaracji podatkowych PITy? Wcale nie musisz tego robić i wbrew pozorom nie będzie to jednocześnie oznaczało rezygnacji z elektronicznego rozliczenia podatkowego PIT. Program online pomoże ci wypełnić zobowiązanie wobec fiskusa, wysłać PIT wraz z ewentualnymi załącznikami i otrzymać urzędowe potwierdzenie odbioru na wskazany adres poczty elektronicznej. Jak korzystać z takiego programu? Czy wszystkie formularze PIT będzie można w nim bezproblemowo wypełnić? W jakim terminie należy złożyć PIT online?

Umowa z nianią, czyli roczny PIT niani

Praca niani, czyli opiekunki do dziecka, może być wykonywana na podstawie formalnie zawartej umowy. Jest to legalny sposób na zatrudnienie niani. W takim wypadku umowa z nianią rodzi pewne konsekwencje podatkowe. Nianie mogą liczyć dzięki temu na ubezpieczenie społeczne z ZUS. Ich roczny PIT musi uwzględnić dochody pozyskiwane z umowy z rodzicami, u których pracują. Jakie zestawienie podatkowe roczne powinna więc złożyć niania? Czy deklaracje Pity opiekunek do dzieci będą sporządzane w taki sam sposób, jak przy pracy na etacie?

Czy e-Deklaracja PIT to bezpieczny sposób na rozliczenie z fiskusem?

Rozliczenie roczne jest obowiązkowe dla wszystkich podatników mających status polskiego rezydenta podatkowego, którzy w poprzednim roku pozyskiwali przychody lub dochody opodatkowane na terenie Rzeczypospolitej Polskiej podatkiem dochodowym od osób fizycznych. Mają oni prawo i możliwość złożenia swojego zeznania PIT przez internet. Czasem jednak pojawiają się wątpliwości, czy e-deklaracja PIT jest bezpieczną formą na rozliczenie z fiskusem?

Czy w e-deklaracjach podatkowych można skorzystać z ulg i preferencji?

E-deklaracje przez internet można składać szybko, bez wychodzenia z domu, jeśli tylko masz dostęp do komputera i sieci. Wchodzisz na odpowiednią stronę, ściągasz program do wypełniania e-PIT-ów, albo korzystasz z aplikacji online. Zgodnie z obowiązującą ustawą z dnia 26 lipca 1991 roku o podatku dochodowym od osób fizycznych, e-deklaracje PIT są traktowane w taki sam sposób jak rozliczenia składane w trybie tradycyjnym, na papierowych drukach. Czy e-PIT pozwoli mi na skorzystanie z ulg i preferencji podatkowych? Czy będę mieć do nich ograniczony dostęp? Takie wątpliwości często pojawiają się u polskich podatników, zwłaszcza tych, którzy po raz pierwszy rozliczają się przez internet. Są zupełnie bezpodstawne, ponieważ o wiele łatwiej jest skorzystać z ulg i preferencji w rozliczeniach PIT właśnie przez internet w e-deklaracji rocznej.