Pobierz program PITy 2020

Ponad 5 mln
prawidłowo rozliczonych podatników

  • kreator pit
  • podpowiedzi przy wypełnianiu
  • autoweryfikacja

Skorzystaj z PITy 2015 Programu i korzystnie rozlicz przekazaną darowiznę

Pobierz formularz w formacie PDF

Jak w łatwy sposób połączyć szczytny cel z korzyścią podatkową? Wystarczy przekazać darowiznę i pomniejszyć swój dochód z rozliczenia PIT 2014. Nie wymaga to wiele zachodu. Wystarczy przelać pieniądze na konto organizacji (np. fundacji lub stowarzyszenia), która prowadzi działalność charytatywną (Organizacja Pożytku Publicznego, czyli tzw.: OPP). Można również przekazać jej takie rzeczy, jak ubrania, żywność lub książki.

Jeżeli chcesz przekazać darowiznę pamiętaj, że w programie PITy 2014 - znajdziesz listę organizacji dla których możesz przezać darowiznę. Poza tym program ten pomoże Ci pokonać wszystkie kłopoty podczas rozliczania druków Pity 2014. Korzystaj tylko ze sprawdzonych aplikacji, pamiętaj, że program dostępny na tej stronie internetowej posiada rekomendację Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego (PTE) oraz jest zupełnie bezpłatny.

 

Aby skorzystać z odliczenia darowizny w rozliczeniu podatkowym za 2014 rok, darowizna również powinna być przekazana w roku 2014. Poza satysfakcją z tego, że pomogliśmy potrzebującym, pomniejszymy o darowiznę swój dochód. Ulga uzależniona jest jednak od spełnienia kilku warunków.

darowiznaPrzede wszystkim darowizna musi być przeznaczona na cele wskazane w ustawie o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie. Są bardzo różne – np. działania charytatywne, pomoc społeczna, upowszechnianie kultury fizycznej i sportu, ochrona zwierząt, podtrzymywanie tradycji narodowej, ochrona i promocja zdrowia, przeciwdziałanie patologiom społecznym, wypoczynek dzieci i młodzieży. Chodzi o wsparcie działalności społecznie użytecznej prowadzonej przez organizacje pozarządowe, które nie należą do sektora finansów publicznych oraz nie działają w celu osiągnięcia zysku, np. fundacje i stowarzyszenia. Obdarowany nie musi jednak mieć statusu organizacji pożytku publicznego.

Darowizny z rozliczeń rocznych można odliczyć do wysokości 6 proc. swojego dochodu. O tym limicie muszą pamiętać podatnicy, którzy wspomagają organizacje prowadzące działalność pożytku publicznego oraz przekazują datki na cele kultu religijnego. Aby mieć pewność, że nie przekroczymy tej granicy, warto wykorzystać program, który automatycznie obliczy wysokość przysługującego nam odliczenia (program do rozliczania pit do pobrania z naszej strony). Bez ograniczeń można natomiast pomniejszać dochód o darowizny na działalność charytatywno-opiekuńczą Kościoła. Trzeba jednak mieć sprawozdanie od księdza, z którego musi wynikać, że darowizna została wykorzystana na działalność charytatywno-opiekuńczą Kościoła. Urzędy skarbowe co prawda uważają, że sprawozdanie powinno szczegółowo opisywać, co, kiedy i komu przekazano, jednak przepisy nie narzucają takiego obowiązku. Poza tym Kościół pomaga potrzebującym na różne sposoby (np. wydaje posiłki albo zapewnia noclegi) i nie zawsze da się te działania udokumentować. Jedno jest jednak pewne – im dokładniejsze sprawozdanie, tym większe szanse na wygraną w sporze z fiskusem. Sprawozdanie trzeba sporządzić w ciągu dwóch lat. Powinien je przygotować obdarowany, czyli kościelna osoba prawna (m.in. parafie, diecezje, rektoraty, czy Caritas Polska).

Darowiznę pieniężną potwierdza dowód wpłaty na konto obdarowanej organizacji z wpisanym celem, na jaki ma być przeznaczony nasz datek. Potrzebujących można też wesprzeć darowizną rzeczową. Mogą to być np. zabawki lub materiały edukacyjne dla fundacji organizującej zajęcia dla niepełnosprawnych dzieci. Przekazać można też sprzęt medyczny, ubrania, komputer. Aby skorzystać z ulgi, należy mieć dokument, z którego wynika wartość prezentów oraz to, że obdarowany je przyjmuje. Trzeba też pamiętać, że darowizna musi spełniać warunki określone w kodeksie cywilnym. Wsparcie powinno być bezinteresowne, przekazując pieniądze lub rzeczy, nie możemy oczekiwać niczego w zamian. Nie skorzysta więc z ulgi przedsiębiorca, który wspiera fundację w zamian za promowanie swojej działalności.

Słowa kluczowe

  • Darowizny w pity 2015 programie
  • Rozliczenie podatkowe 2015 przekaż darowiznę
  • Program pity 2015 i przekazywanie darowizn
  • Rozliczenie roczne i Ty przekaż darowiznę w pit 2015
  • Darowizny w programie pity 2015
  • Program do rozliczania pity 2015 z uwzględnieniem darowizny

Rozliczasz dochody z zagranicy w Pity 2015 Programie? Przeczytaj o uldze abolicyjnej.

Rozliczasz dochody z zagranicy? Skorzystaj z aplikacji najchętniej wybieranej przez Polaków - pobierz aplikację do roliczania pitów: PITy 2014 Program - z naszej strony...

Skorzystaj z ulgi abolicyjnej oraz najlepszego programu do rozliczeń podatkowych

Podatnicy, którzy nie przenieśli swojego miejsca zamieszkania (tzw. rezydencji podatkowej) za granicę i deklarują nadal stałe miejsce zamieszkania w Polsce lub przebywają w Polsce ponad 183 dni w roku, muszą rozliczyć w Rzeczpospolitej wszystkie dochody osiągane w danym roku podatkowym. Jeśli podatnicy w roku podatkowym osiągają dochody za granicą lub w Polsce i za granicą w ciągu tego samego roku podatkowego, muszą dokonać rozliczenia PIT w obu tych państwach. Jeśli nie wiesz, jak rozliczyć swoje dochody z zagranicy, nie martw się - skorzystaj z programu do rozliczenia zeznań podatkowych. Ten program jest najchętniej używaną aplikacją przez Polaków do rozliczenia wszystkich aktualnych formularzy, jakimi są PITy 2014.

Alimenty a rozliczenie roczne podatku w najłatwiejszym narzędziu - PITy 2015 Programie

Otrzymujesz świadczenia alimentacyjne? Sprawdź, jak są one opodatkowane oraz, jak i kiedy złożyć deklarację podatkową. Potrzebujesz profesjonalnej, ale łatwo dostępnej i bezpłatnej pomocy? Skorzystaj z najlepszej aplikacji dostępnej w sieci - z PITy 2014 Programu.

zdjecie dziecka - alimentyNa rodzicach ciąży obowiązek alimentacyjny względem dziecka, jeżeli nie jest ono w stanie utrzymać się samodzielnie, a dochody z majątku dziecka nie wystarczają na pokrycie kosztów jego utrzymania i wychowania lub dziecko jest wprawdzie w stanie utrzymać się samodzielnie, ale znajduje się w niedostatku. Świadczenia alimentacyjne mogą być spełniane przez zobowiązanego dobrowolnie i nie jest w tej mierze konieczne orzeczenie sądowe.

Użyłeś PITy 2015 programu do złożenia rozliczenia rocznego po terminie - uwaga, czynny żal nie zawsze jest skuteczny

klepydra odlicza czas do terminuNiektórzy podatnicy uważają, że złożenie rozliczenia rocznego po terminie wcale nie musi wiązać się z karą za wykroczenie skarbowe. Owszem, bezkarność w tej sytuacji podatnik może zapewnić sobie poprzez złożenie tzw. czynnego żalu, czyli dokumentu powiadamiającego urząd o popełnieniu czynu zabronionego. Czynny żal jest prawnie uregulowany w Kodeksie karnym skarbowym, w którym czytamy, że karze za przestępstwo skarbowe lub wykroczenie skarbowe nie podlega sprawca, który po popełnieniu czynu zabronionego zawiadomił o tym organ powołany do ścigania, ujawniając istotne okoliczności tego czynu, w szczególności osoby współdziałające w jego popełnieniu.

Student pracujący na umowę zlecenie powinien rozliczyć się przy pomocy druku PIT-37. Formularz PIT 37 najszybciej i najłatwiej rozliczysz aplikacją polecaną przez ekspertów: PITy 2015 Program.

studenci obraz

Student pracujący na umowę zlecenie powinien rozliczyć się przy pomocy druku PIT-37. Formularz PIT 37 najszybciej i najłatwiej rozliczysz aplikacją polecaną przez ekspertów - PITy 2014 Program.

Wielu studentów swoją pierwszą pracę zaczyna jeszcze w trakcie studiów, ucząc się i pracując jednocześnie. Współpracę między pracodawcą a studentem najczęściej reguluje zawarta między nimi umowa zlecenie. Na podstawie dochodów osiągniętych z tego tytułu należy złożyć rozliczenie pit. Studenci bardzo chętnie wykorzystują do rozliczeń rocznych program komputerowy.

Złożenie rozliczenia PIT 2015 po terminie pozbawia preferencyjnego rozliczenia, rozliczenie podatku z PITy 2015 programem w 15 minut

po terminie - zegarZłożenie rozliczenia PIT 2014 po terminie,  to jeden z najkosztowniejszych błędów, jaki może popełnić osoba, która chce się rozliczyć z małżonkiem lub dzieckiem.

Powoduje to bowiem, że podatnik traci prawo do obliczenia podatku na preferencyjnych zasadach. Nie czekaj zatem i pobierz nasz darmowy Program PITy 2014. Dzięki niemu szybko i samodzielnie rozliczysz pit 2014 oraz unikniesz błędów w swojej deklaracji podatkowej.

Takie konsekwencje wynikają z ustawy dotyczącej rozliczanie pitów, zgodnie z którą małżonkowie podlegają odrębnemu opodatkowaniu. Ustęp 2 wprowadza jednak wyjątek. Wynika z niego, że wspólne zeznanie mogą złożyć małżonkowie, między którymi istnieje przez cały rok wspólność majątkowa. Z kolei ustęp 4 umożliwia preferencyjne rozliczenie samotnym rodzicom.

Zwrot nadpłaty rozliczenia PIT a rozliczenie roczne w Pity 2015 Programie, nie spóźnij się !

Rozliczenie podatkowe u wielu osób wykazuje nadpłatę w podatku dochodowym, którą fiskus musi podatnikowi zwrócić. Najczęściej zwrot nadpłaty podatku wchodzi w grę wtedy, gdy podatnik rozlicza się wspólnie z małżonkiem, korzysta z ulg, np. na dzieci, gdy pracuje tylko przez część roku. W takiej sytuacji urząd skarbowy na zwrot pieniędzy ma trzy miesiące od momentu złożenia zeznania przez podatnika. W przypadku osób, które złożyły rozliczenie pit w ostatniej chwili (np. 30 kwietnia), zwrot nadpłaty otrzymają najpóźniej pod koniec lipca. Jeśli liczysz na preferencyjne rozliczenie podatku, to również pilnuj bardzo mocno tego terminu - 30 kwietnia! Jeżeli zależy Ci na szybkim zwrocie podatku, to skorzystaj już dziś z programu PITy 2014 służącego do rozliczania pitów i wypełnij z jego pomocą bezbłędnie i szybko swoje zeznanie roczne - PIT 2014.