Pobierz program PITy 2020

Ponad 5 mln
prawidłowo rozliczonych podatników

 • kreator pit
 • podpowiedzi przy wypełnianiu
 • autoweryfikacja

Samodzielnie wydrukowana faktura za Internet a odliczenie ulgi internetowej w PITy 2015 programie

Pobierz formularz w formacie PDF

Tzw. ulga internetowa cieszy się dużą popularnością wśród podatników. Można z niej skorzystać, rozliczając się w sposób tradycyjny, jak i w przypadku korzystania z naszej aplikacji komputerowej. Dzięki uldze można odliczyć od rozliczenia pit 2014 koszty poniesione z tytułu użytkowania sieci Internet w wysokości do 760 zł. Podatnicy coraz częściej zastanawiają się jednak, czy faktury VAT, które otrzymują od dostawcy, są dla fiskusa wystarczającym dowodem na poniesione wydatki. 

Najprościej rozstrzygnąć problem w tych sytuacjach, w których dostawca Internetu wystawia papierowe faktury na świadczone przez siebie usługi i wysyła je do nabywcy. Wówczas podatnik przedstawia po prostu te dokumenty fiskusowi. Często jednak operatorzy nie wysyłają faktur do klientów, oferując dostęp do nich w formie elektronicznej, jako pliku tekstowego na swojej stronie internetowej. Klient przez Internet ma możliwość zapoznania się z taką fakturą, jak i wydrukować ją we własnym zakresie.

 

drukowanie faktury za internetZgodnie z dotychczasową praktyką tak wydrukowane dokumenty mimo, że praktycznie identyczne z tymi, jakie wydrukowałby usługodawca, nie były uznawane za pełnoprawne faktury w rozumieniu przepisów o VAT. Wobec tego podatnik chcący udokumentować swoje prawo do ulgi internetowej w PIT za 2014r powinien zażądać od operatora wysłania mu wystawionych faktur (większość usługodawców wysyła klientowi faktury na żądanie). Klient, jeśli uzna, że oryginalne faktury zaginęły lub zostały zniszczone, może również zażądać wystawienia duplikatów faktur za dany okres (duplikat ma taką samą moc jak faktura pierwotna). Dopiero takie faktury (bądź duplikaty) dokumentowałyby formalnie wysokość poniesionych wydatków na użytkowanie sieci Internet.

Przełomem w powyżej opisanym podejściu może jednak okazać się wyrok Naczelnego Sądu Administracyjnego z dnia 20 maja 2014 roku, zgodnie z którym faktura wysłana jako plik elektroniczny do nabywcy i wydrukowana przez niego, jest pełnoprawną fakturą. W ocenie sądu, skoro taki dokument został wydrukowany, to nie mają do niego zastosowania przepisy dotyczące wystawiania faktur elektronicznych, w szczególności co do wymogów technicznych wystawiania e-faktur (konieczny bezpieczny podpis elektroniczny).

Czy zatem podatnicy składający rozliczenia PIT mogą już oficjalnie przedstawiać, na żądanie urzędu skarbowego, faktury samodzielnie wydrukowane ze strony internetowej usługodawcy? Wspomniany wyrok wydaje się krokiem w dobrym kierunku, jednak trudno ocenić, jak faktycznie wpłynie on na praktykę stosowania prawa podatkowego przez organy podatkowe. Póki co lepszy rozwiązaniem jest więc posiadanie przez podatnika faktury (lub duplikatu) faktycznie wystawionej przez usługodawcę. Może zaoszczędzić to niepotrzebnego sporu z urzędem skarbowym podczas korzystania z ulgi internetowej.

Pamiętaj, że nawet bezrobotny może odliczyć ulgę na internet oraz przeczytaj artykuł: prawo do podwójnej ulgi internetowej dla małżonków oraz jak odliczyć ulgę internetową.
Jeśli korzystasz z ulgi na internet to odrazu wykorzystaj to medium i złóż e-deklarację - rozlicz pit przez internet.

Słowa kluczowe

 • Ulga internetowa w PITy 2015 Programie
 • Rozliczenie pit 2015 a ulga za Internet
 • Program do pity 2015
 • Ulga internetowa w programie do rozliczania pity 2015
 • Pity 2015 przez Internet
 • Ulgi a pity 2015 przez Intenet

Zwrot nadpłaty rozliczenia PIT a rozliczenie roczne w Pity 2015 Programie, nie spóźnij się !

Rozliczenie podatkowe u wielu osób wykazuje nadpłatę w podatku dochodowym, którą fiskus musi podatnikowi zwrócić. Najczęściej zwrot nadpłaty podatku wchodzi w grę wtedy, gdy podatnik rozlicza się wspólnie z małżonkiem, korzysta z ulg, np. na dzieci, gdy pracuje tylko przez część roku. W takiej sytuacji urząd skarbowy na zwrot pieniędzy ma trzy miesiące od momentu złożenia zeznania przez podatnika. W przypadku osób, które złożyły rozliczenie pit w ostatniej chwili (np. 30 kwietnia), zwrot nadpłaty otrzymają najpóźniej pod koniec lipca. Jeśli liczysz na preferencyjne rozliczenie podatku, to również pilnuj bardzo mocno tego terminu - 30 kwietnia! Jeżeli zależy Ci na szybkim zwrocie podatku, to skorzystaj już dziś z programu PITy 2014 służącego do rozliczania pitów i wypełnij z jego pomocą bezbłędnie i szybko swoje zeznanie roczne - PIT 2014.

Złożenie rozliczenia PIT 2015 po terminie pozbawia preferencyjnego rozliczenia, rozliczenie podatku z PITy 2015 programem w 15 minut

po terminie - zegarZłożenie rozliczenia PIT 2014 po terminie,  to jeden z najkosztowniejszych błędów, jaki może popełnić osoba, która chce się rozliczyć z małżonkiem lub dzieckiem.

Powoduje to bowiem, że podatnik traci prawo do obliczenia podatku na preferencyjnych zasadach. Nie czekaj zatem i pobierz nasz darmowy Program PITy 2014. Dzięki niemu szybko i samodzielnie rozliczysz pit 2014 oraz unikniesz błędów w swojej deklaracji podatkowej.

Takie konsekwencje wynikają z ustawy dotyczącej rozliczanie pitów, zgodnie z którą małżonkowie podlegają odrębnemu opodatkowaniu. Ustęp 2 wprowadza jednak wyjątek. Wynika z niego, że wspólne zeznanie mogą złożyć małżonkowie, między którymi istnieje przez cały rok wspólność majątkowa. Z kolei ustęp 4 umożliwia preferencyjne rozliczenie samotnym rodzicom.

Student pracujący na umowę zlecenie powinien rozliczyć się przy pomocy druku PIT-37. Formularz PIT 37 najszybciej i najłatwiej rozliczysz aplikacją polecaną przez ekspertów: PITy 2015 Program.

studenci obraz

Student pracujący na umowę zlecenie powinien rozliczyć się przy pomocy druku PIT-37. Formularz PIT 37 najszybciej i najłatwiej rozliczysz aplikacją polecaną przez ekspertów - PITy 2014 Program.

Wielu studentów swoją pierwszą pracę zaczyna jeszcze w trakcie studiów, ucząc się i pracując jednocześnie. Współpracę między pracodawcą a studentem najczęściej reguluje zawarta między nimi umowa zlecenie. Na podstawie dochodów osiągniętych z tego tytułu należy złożyć rozliczenie pit. Studenci bardzo chętnie wykorzystują do rozliczeń rocznych program komputerowy.

Dorabiasz na emeryturze lub rencie? Rozliczenie podatkowe 2015, jaki PIT powinieneś wybrać w PITy 2015 programem?

emeryt pracujący fotografiaKażdy emeryt oraz rencista powinien, tak jak wszyscy podatnicy, rozliczyć się ze swoich dochodów osiąganych w danym roku podatkowym. W większości przypadków, ze składania rozliczenia rocznego - podatników–seniorów  wyręcza ZUS lub KRUS, ale w niektórych sytuacjach należy samodzielnie złożyć zeznanie w urzędzie skarbowym. Warto rozważyć, czy do wypełnienia pit 2014 nie wykorzystać wtedy aplikacji komputerowej. Taki program do rozliczenia PITów emerytów zdecydowanie ułatwi oraz przyspieszy sporządzenie deklaracji podatkowej za rok 2014.

Dochody z wynajmu mieszkania w rozliczeniu rocznym z Pity 2015 programem

Część osób uzyskujących dochód z wynajmu mieszkania, nie zgłasza tego faktu fiskusowi. Eksperci oceniają, że w szarej strefie może tkwić nawet większość tego rynku. Tymczasem umowa najmu jest wymieniona w ustawie o podatku dochodowym jako jedno ze źródeł przychodu podatnika, co oznacza, że należy płacić podatek z tego tytułu. Tych, którzy mimo wszystko nie zdecydują się na zapłatę podatku, może spotkać surowa kara. Jeśli urząd skarbowy dowie się o czerpaniu dochodów z lokalu bez jego wiedzy, naliczy podatek w wysokości 75 proc.! Nie wiesz jak rozliczyć się z tego dodatkowego dochodu? Ściągnij nasz darmowy Program PITy 2014 - on Ci w tym szybko i skutecznie pomoże. Już dziś pobierz go z naszego serwisu, bo to najlepszy, a przy tym - darmowy program do rozliczenia pitów za 2014r. i rozlicz zyski z najmu.

Dochody z najmu należy wpisać w rozliczenie roczne 2014. Dla podatników rozliczających się na zasadach ogólnych, będzie to formularz PIT-36 lub PIT-36L. Podstawą opodatkowania PIT jest dochód uzyskany przez podatnika z najmu.

PIT-37 a wspólne rozliczenie małżonków z tytułu umowy o pracę w PITy 2015 Programie

Małżonkowie mają prawo do wspólnego rozliczenia się z uzyskanych w roku podatkowym dochodów. Muszą jedynie spełnić poniższe warunki:

 • są małżeństwem przez cały rok podatkowy;
 • istnieje między nimi wspólnota majątkowa;
 • mają miejsce zamieszkania na terytorium Polski.

Wspólne rozliczenie PIT z małżonkiem łatwo i szybko wypełnisz z pomocą bezpłatnego narzędzia - Programu PITy 2014 dostępnego na naszej stronie. Wystarczy postępować według naszej instrukcji PIT-37 - krok po kroku.

Aby wypełnić rozliczenie PIT-37, otwórz program do rozliczania pitów 2014, który jest dostępny do pobrania z naszej strony. Pierwszy krok, to wybór metody wypełniania deklaracji: dostępne są opcje „Kreator rozliczenia” oraz „Aktywne deklaracje”. Dla mniej zaawansowanych użytkowników, którym zależy na szybkim i poprawnym wypełnieniu rozliczenia rocznego 2014, rekomendujemy tę pierwszą opcję. Po jej wybraniu - przechodzimy do kolejnego etapu: „Wybierz sposób opodatkowania". Ponieważ rozliczamy się z małżonkiem, więc zaznaczamy opcję „Wspólnie z małżonkiem”. W punkcie „Cel składania zeznania”, zarówno przy podatniku, jak i przy małżonku zaznaczamy „złożenie zeznania”. Pamiętajmy, którą osobę (męża / żonę) podczas wypełniania deklaracji będziemy określać jako „podatnik”, a którą jako „małżonek” i trzymajmy się tego konsekwentnie do końca wypełniania naszego PIT-37.