Pobierz program PITy 2020

Ponad 5 mln
prawidłowo rozliczonych podatników

  • kreator pit
  • podpowiedzi przy wypełnianiu
  • autoweryfikacja

Rozliczasz dochody z zagranicy w Pity 2015 Programie? Przeczytaj o uldze abolicyjnej.

Pobierz formularz w formacie PDF

Rozliczasz dochody z zagranicy? Skorzystaj z aplikacji najchętniej wybieranej przez Polaków - pobierz aplikację do roliczania pitów: PITy 2014 Program - z naszej strony...

Skorzystaj z ulgi abolicyjnej oraz najlepszego programu do rozliczeń podatkowych

Podatnicy, którzy nie przenieśli swojego miejsca zamieszkania (tzw. rezydencji podatkowej) za granicę i deklarują nadal stałe miejsce zamieszkania w Polsce lub przebywają w Polsce ponad 183 dni w roku, muszą rozliczyć w Rzeczpospolitej wszystkie dochody osiągane w danym roku podatkowym. Jeśli podatnicy w roku podatkowym osiągają dochody za granicą lub w Polsce i za granicą w ciągu tego samego roku podatkowego, muszą dokonać rozliczenia PIT w obu tych państwach. Jeśli nie wiesz, jak rozliczyć swoje dochody z zagranicy, nie martw się - skorzystaj z programu do rozliczenia zeznań podatkowych. Ten program jest najchętniej używaną aplikacją przez Polaków do rozliczenia wszystkich aktualnych formularzy, jakimi są PITy 2014.

 

dochody z zagranicy dolary

Składając rozliczenie roczne 2014, podatnicy mogą skorzystać z tzw. ulgi abolicyjnej. Ulga abolicyjna polega na odliczeniu od podatku kwoty równej podatkowi „dopłacanemu" w Polsce od dochodów osiąganych za granicą i podlegających w Polsce rozliczeniu. Istotą tej ulgi jest wyrównanie wysokości podatku płaconego przy rozliczaniu dochodów zagranicznych. Celem ulgi abolicyjnej jest ujednolicenie podatkowych obciążeń podatników osiągających dochody za granicą - niezależnie od metody unikania podwójnego opodatkowania przewidzianej w umowie z krajem, w którym dochody te zostały przez podatnika osiągnięte.

Ulga abolicyjna przysługuje podatnikom opodatkowanym według skali podatkowej albo podatkiem liniowym 19% lub ryczałtem ewidencjonowanym. Prawo do ulgi abolicyjnej przysługuje podatnikom, którzy osiągnęli dochody osiągane ze źródła przychodów w postaci „pracy". Możliwość skorzystania z ulgi nie została uzależniona od tego, czy wyżej wymienione dochody z pracy osiągnięte za granicą zostały opodatkowane w państwie źródła, tj. w państwie, w którym podatnik je uzyskuje. Nie ma też znaczenia czy Polska zawarła czy nie zawarła z tym państwem umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania. Do roliczeń tego typu bez przeszkód można wykorzystać program do rozliczania pitów za 2014 rok.

Z ulgi abolicyjnej nie można skorzystać w odniesieniu do podatku należnego od dochodów osiąganych w tzw. rajach podatkowych, czyli krajach lub na terytoriach stosujących szkodliwą konkurencję podatkową.

Ulga abolicyjna podlega odliczeniu w zeznaniu o wysokości osiągniętego dochodu (lub poniesionej straty) w roku podatkowym (zeznanie roczne). We wzorach pitów na odliczenie tej ulgi została przewidziana jest specjalna rubryka. W załączniku do zeznania PIT/ZG (informacji o wysokości dochodów z zagranicy i zapłaconym podatku w roku podatkowym) podajemy informację o państwie, w którym podatnik uzyskiwał dochody, wysokości dochodu i zapłaconego podatku. Informację z PIT/ZG należy wpisać w zeznaniu rocznym w części H - obliczenie podatku w rubryce „dochody osiągnięte za granicą, o które zwiększona jest podstawa obliczenia podatku do ustalenia stopy procentowej przeliczona na złote".

Kwotę ulgi abolicyjnej dotyczącej dochodu wykazanego w PIT/ZG należy wykazać w PIT/O (informacji o odliczeniach od dochodu / przychodu i od podatku w roku podatkowym) w części C - odliczenia od podatku, w pkt. 4 - „ulga, o której mowa w art. 27 g ustawy". Informację z PIT/O o wysokości ulgi abolicyjnej należy natomiast wpisać w części I - odliczenia od podatku w rubryce „odliczenia od podatku wykazane w części C załącznika PIT/O".

O opodatkowaniu dochodów zagranicznych przeczytaj więcej w artykułach:

zarobek w Wielkiej Brytanii a program do rozliczania pit 2012

- elektroniczne rozliczenie pit 2012 za granicą

Słowa kluczowe

  • Ulga abolicyjna z pity 2015 programem
  • Rozliczenie pit 2015 i ulga abolicyjna
  • Rozliczenie pit za 2015 i ulgi i odliczenia
  • Pity 2015 program do rozliczania zarobków z zagranicy
  • Ulgi w programie do pity 2015
  • Obliczenie podatku 2015 w programie komputerowym

Alimenty a rozliczenie roczne podatku w najłatwiejszym narzędziu - PITy 2015 Programie

Otrzymujesz świadczenia alimentacyjne? Sprawdź, jak są one opodatkowane oraz, jak i kiedy złożyć deklarację podatkową. Potrzebujesz profesjonalnej, ale łatwo dostępnej i bezpłatnej pomocy? Skorzystaj z najlepszej aplikacji dostępnej w sieci - z PITy 2014 Programu.

zdjecie dziecka - alimentyNa rodzicach ciąży obowiązek alimentacyjny względem dziecka, jeżeli nie jest ono w stanie utrzymać się samodzielnie, a dochody z majątku dziecka nie wystarczają na pokrycie kosztów jego utrzymania i wychowania lub dziecko jest wprawdzie w stanie utrzymać się samodzielnie, ale znajduje się w niedostatku. Świadczenia alimentacyjne mogą być spełniane przez zobowiązanego dobrowolnie i nie jest w tej mierze konieczne orzeczenie sądowe.

Użyłeś PITy 2015 programu do złożenia rozliczenia rocznego po terminie - uwaga, czynny żal nie zawsze jest skuteczny

klepydra odlicza czas do terminuNiektórzy podatnicy uważają, że złożenie rozliczenia rocznego po terminie wcale nie musi wiązać się z karą za wykroczenie skarbowe. Owszem, bezkarność w tej sytuacji podatnik może zapewnić sobie poprzez złożenie tzw. czynnego żalu, czyli dokumentu powiadamiającego urząd o popełnieniu czynu zabronionego. Czynny żal jest prawnie uregulowany w Kodeksie karnym skarbowym, w którym czytamy, że karze za przestępstwo skarbowe lub wykroczenie skarbowe nie podlega sprawca, który po popełnieniu czynu zabronionego zawiadomił o tym organ powołany do ścigania, ujawniając istotne okoliczności tego czynu, w szczególności osoby współdziałające w jego popełnieniu.

Pobierz PITy 2015 Program i rozlicz swój tegoroczny PIT szybko i sprawnie!

Pobierz najlepszy darmowy Program PITy 2015 - przeznaczony do corocznych rozliczeń podatku Pit. Aktualna sprawdzona wersja aplikacji do sporządzania zestawień PITy2015 - dostępna do ściągnięcia z szybkiego serwera! 

Czas rozliczania PIT-ów za 2015r. nadchodzi nieubłaganie. I choć wydaje nam się, że dopiero co zdążyliśmy złożyć w urzędzie skarbowym nasze rozliczenie roczne, znów minął rok i ponownie stajemy przed koniecznością rozliczenia się z fiskusem. Płacenie podatków jest nieodzownym elementem życia każdego człowieka i nic nie wskazuje na to, aby miało się to szybko zmienić. Zatem choć do ostatecznego terminu złożenia zeznania podatkowego jest jeszcze trochę czasu, z pewnością warto już teraz zastanowić się, w jaki sposób dokonać tego obowiązku jak najmniej „boleśnie”. Wciąż bowiem spora część podatników na samą myśl o wypełnianiu druków PITy 2015 - dostaje gęsiej skórki.

Prawdopodobnie najprostszym sposobem na wypełnienie zeznania podatkowego jest gotowy program do rozliczania PIT 2015. Przekonało się o tym już mnóstwo ludzi. Czasy, kiedy podatnik ślęczał długie godziny z ołówkiem w ręce nad formularzem lub rozpaczliwie szukał pomocy wśród rodziny i znajomych, minęły bezpowrotnie. Obecnie wszystko wykona za nas program do rozliczania PIT – w kilkanaście minut będziemy mieć gotowe do wysłania zeznanie podatkowe. Jeżeli nasze dochody pochodzą jedynie z pracy etatowej lub umów cywilnoprawnych, a ulgi dotyczą tylko internetu lub dzieci (tzw. ulga internetowa w pit i ulga na dziecko), wypełnienie PIT staje się jeszcze prostsze, a czas „operacji” skraca się nawet do kilku minut.

Skorzystaj z PITy 2015 Programu i korzystnie rozlicz przekazaną darowiznę

Jak w łatwy sposób połączyć szczytny cel z korzyścią podatkową? Wystarczy przekazać darowiznę i pomniejszyć swój dochód z rozliczenia PIT 2014. Nie wymaga to wiele zachodu. Wystarczy przelać pieniądze na konto organizacji (np. fundacji lub stowarzyszenia), która prowadzi działalność charytatywną (Organizacja Pożytku Publicznego, czyli tzw.: OPP). Można również przekazać jej takie rzeczy, jak ubrania, żywność lub książki.

Jeżeli chcesz przekazać darowiznę pamiętaj, że w programie PITy 2014 - znajdziesz listę organizacji dla których możesz przezać darowiznę. Poza tym program ten pomoże Ci pokonać wszystkie kłopoty podczas rozliczania druków Pity 2014. Korzystaj tylko ze sprawdzonych aplikacji, pamiętaj, że program dostępny na tej stronie internetowej posiada rekomendację Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego (PTE) oraz jest zupełnie bezpłatny.

Student pracujący na umowę zlecenie powinien rozliczyć się przy pomocy druku PIT-37. Formularz PIT 37 najszybciej i najłatwiej rozliczysz aplikacją polecaną przez ekspertów: PITy 2015 Program.

studenci obraz

Student pracujący na umowę zlecenie powinien rozliczyć się przy pomocy druku PIT-37. Formularz PIT 37 najszybciej i najłatwiej rozliczysz aplikacją polecaną przez ekspertów - PITy 2014 Program.

Wielu studentów swoją pierwszą pracę zaczyna jeszcze w trakcie studiów, ucząc się i pracując jednocześnie. Współpracę między pracodawcą a studentem najczęściej reguluje zawarta między nimi umowa zlecenie. Na podstawie dochodów osiągniętych z tego tytułu należy złożyć rozliczenie pit. Studenci bardzo chętnie wykorzystują do rozliczeń rocznych program komputerowy.

Złożenie rozliczenia PIT 2015 po terminie pozbawia preferencyjnego rozliczenia, rozliczenie podatku z PITy 2015 programem w 15 minut

po terminie - zegarZłożenie rozliczenia PIT 2014 po terminie,  to jeden z najkosztowniejszych błędów, jaki może popełnić osoba, która chce się rozliczyć z małżonkiem lub dzieckiem.

Powoduje to bowiem, że podatnik traci prawo do obliczenia podatku na preferencyjnych zasadach. Nie czekaj zatem i pobierz nasz darmowy Program PITy 2014. Dzięki niemu szybko i samodzielnie rozliczysz pit 2014 oraz unikniesz błędów w swojej deklaracji podatkowej.

Takie konsekwencje wynikają z ustawy dotyczącej rozliczanie pitów, zgodnie z którą małżonkowie podlegają odrębnemu opodatkowaniu. Ustęp 2 wprowadza jednak wyjątek. Wynika z niego, że wspólne zeznanie mogą złożyć małżonkowie, między którymi istnieje przez cały rok wspólność majątkowa. Z kolei ustęp 4 umożliwia preferencyjne rozliczenie samotnym rodzicom.