Pobierz program PITy 2020

Ponad 5 mln
prawidłowo rozliczonych podatników

 • kreator pit
 • podpowiedzi przy wypełnianiu
 • autoweryfikacja

Pobierz PITy 2015 Program i rozlicz swój tegoroczny PIT szybko i sprawnie!

Pobierz formularz w formacie PDF

Pobierz najlepszy darmowy Program PITy 2015 - przeznaczony do corocznych rozliczeń podatku Pit. Aktualna sprawdzona wersja aplikacji do sporządzania zestawień PITy2015 - dostępna do ściągnięcia z szybkiego serwera! 

Czas rozliczania PIT-ów za 2015r. nadchodzi nieubłaganie. I choć wydaje nam się, że dopiero co zdążyliśmy złożyć w urzędzie skarbowym nasze rozliczenie roczne, znów minął rok i ponownie stajemy przed koniecznością rozliczenia się z fiskusem. Płacenie podatków jest nieodzownym elementem życia każdego człowieka i nic nie wskazuje na to, aby miało się to szybko zmienić. Zatem choć do ostatecznego terminu złożenia zeznania podatkowego jest jeszcze trochę czasu, z pewnością warto już teraz zastanowić się, w jaki sposób dokonać tego obowiązku jak najmniej „boleśnie”. Wciąż bowiem spora część podatników na samą myśl o wypełnianiu druków PITy 2015 - dostaje gęsiej skórki.

Prawdopodobnie najprostszym sposobem na wypełnienie zeznania podatkowego jest gotowy program do rozliczania PIT 2015. Przekonało się o tym już mnóstwo ludzi. Czasy, kiedy podatnik ślęczał długie godziny z ołówkiem w ręce nad formularzem lub rozpaczliwie szukał pomocy wśród rodziny i znajomych, minęły bezpowrotnie. Obecnie wszystko wykona za nas program do rozliczania PIT – w kilkanaście minut będziemy mieć gotowe do wysłania zeznanie podatkowe. Jeżeli nasze dochody pochodzą jedynie z pracy etatowej lub umów cywilnoprawnych, a ulgi dotyczą tylko internetu lub dzieci (tzw. ulga internetowa w pit i ulga na dziecko), wypełnienie PIT staje się jeszcze prostsze, a czas „operacji” skraca się nawet do kilku minut.

 

Program, mówiąc językiem młodzieżowym, jest „do bólu łopatologiczny”, praktycznie wypełnia wszystko za nas, pod warunkiem że mamy przy sobie PIT-y przygotowane przez pracodawców i dokumenty potrzebne do rozliczenia ulg. Wystarczy przepisać z nich odpowiednie dane finansowe, a program sam wybierze właściwy formularz i wypełni go we właściwych pozycjach. Pozwala też na przygotowanie formularza z aktualizacją danych składanego w urzędzie skarbowym i wydruk druczku na przelew (jeśli ktoś jeszcze składa dyspozycje w okienku lub na poczcie).

Najważniejsze zalety, jakie posiada program do rozliczenia pitów to m.in.: 

 • automatyczne obliczanie kwot w formularzach , przez co niweluje się możliwość popełnienia błędów kalkulacyjnych, które, jak wiadomo, zdarzają się bardzo często przy ręcznym liczeniu.
 • przenosi dane z załączników do zeznań i odwrotnie, komunikuje o brakujących lub błędnych danych,
 • umożliwia przekazanie jednego procenta na rzecz organizacji pożytku publicznego.

Program przez cały czas swojej pracy prowadzi użytkownika przez proces wypełniania rozliczenia, dzięki czemu ciężko się pomylić i nawet osoby rozliczające się po raz pierwszy z fiskusem nie powinny mieć z tym żadnego problemu. Oprogramowanie to pomoże również w decyzji czy lepiej rozliczyć się samemu, czy może wspólnie z małżonkiem. Już nie trzeba więc będzie tracić niepotrzebnie czasu na wizyty w Urzędzie Skarbowym, czy też u doradców podatkowych – program zrobi wszystko za nas.

Gdzie można znaleźć program do rozliczenia PIT 2015? Można go pobrać na przykład z naszej strony. Program jest całkowicie darmowy i jego ściągnięcie, zainstalowanie oraz używanie nic nie kosztuje. Zachęcamy jedynie, aby wypełniając formularze PIT, przekazać jeden procent podatku organizacji OPP. Celem organizacji pożytku publicznego jest pomaganie potrzebującym, zapewnienie bezpłatnej nauki dzieciom i dorosłym, wspieranie zrównoważonego rozwoju przez edukację, sztukę, zajęcia terenowe, wycieczki, zielone szkoły, obozy letnie i zimowe, koncerty, przedstawienia teatralne, publikacje, wystawy oraz imprezy sportowe.

Program PITy 2015 to najlepszy darmowy program do rozliczania PIT. Zajmuje niedużo miejsca i nie obciąża pracy komputera. Od wielu lat cieszy się on ogromnym uznaniem ze strony podatników. Wiele osób korzysta z niego każdego roku i poleca swoim znajomym, przez co grono użytkowników stale się powiększa.

Dzięki programowi wypełnienie rocznego zeznania podatkowego nie spędza nam już snu z powiek. Gdyby tak jeszcze za każdym razem nam wychodziło, że powinniśmy uzyskać zwrot podatku… :-)

Lista możliwości i zalet najnowszej aplikacji do rozliczania:

 1. Automatycznie wylicza wartości pól co zapobiega powstawaniu błędów obliczeniowych w składanych do Urzędu Skarbowego pitach.
 2. Program do rozliczeń podatkowych za 2015r. automatycznie przenosi prawidłowe wartości pól między deklaracją główną pit a wybranymi załącznikami.
 3. Dzięki niemu nie przekroczysz aktualnych limitów odliczeń - zostaniesz o takiej sytuacji poinformowany już podczas wypełniania pita w programie (przeczytaj więcej o tym: jakie są limity na ulgi i odliczenia). Dotyczy to także wypełniania załączników.
 4. Jeśli wypełniając pit popełnisz błąd program natychmiast da znać o brakujących/niewłaściwych liczbach w polach wpisanych w formularzach pitu iw załącznikach, nie ważne czy to będzie pit-D, pit-O czy pozostałe.
 5. Każdy wypełniony formularz można zachować w formacie pdf a także wysłać przy użyciu poczty lub email'a po zapisaniu z programu na dysk komputera.
 6. Drukowanie wypełnionych w programie do rozliczenia deklaracji i druków podatkowych kompletnych lub wyłącznie same liczby w odpowiednich miejscach do wypisania na deklaracjach pobranych z Urzędów Skarbowych.
 7. Program do rozliczania PIT za 2015r. jest doskonałym narzędziem umożliwiającym szybkie wypełnienie deklaracji podatkowej, jedną z jego ogromnych zalet jest to, że jest w stu procentach darmowy, dzięki czemu mogą z niego skorzystać wszyscy podatnicy. Żeby wypełnić roczne zeznanie podatkowe przy jego pomocy wystarczy pobrać go z Internetu i zainstalować na dysku komputera.
 8. Konstrukcja programu sprawia, że podatnik ma możliwość bezproblemowego poruszania się pomiędzy poszczególnymi stronami wypełnianego przez siebie formularza, dzięki czemu zawsze może wrócić i sprawdzić, bądź skorygować dane znajdujące się, na którejś ze stron dokumentu. Nawigacja pomiędzy stronami odbywa się przy pomocy ikonek (poprzednia strona, następna strona), na które wystarczy kliknąć. Nie musisz wypełniać od nowa całego druku na papierze jeśli w jednym miejscu popełnisz błąd. Tutaj poprostu wracasz do poprzedniej strony i zmieniasz dane. A jeśli trzeba było je przeliczyć to program sam to zrobi za Ciebie!
 9. Przy każdym uruchomieniu sprawdzane jest automatycznie, czy są dostępne aktualizacje bądź nowsza wersja, jeżeli są one dostępne pojawia się ikonka z pytaniem, czy chcemy zaktualizować nasz program, po której kliknięciu aktualizacje zostaną od razu zainstalowane i będziemy mogli cieszyć się najnowszą wersją naszej aplikacji.
 10. Ten darmowy program jest tak skonstruowany, aby maksymalnie zminimalizować czas jaki podatnik musi poświęcić na rozliczenie się z fiskusem, dlatego też jest w nim dostępna lista wszystkich urzędów skarbowych w Polsce, dzięki temu podczas wypełniania zeznania wystarczy wybrać właściwy urząd z dostępnej listy, a wszystkie jego pozostałe dane wyświetlą się w formularzu automatycznie.
 11. Przy pomocy programu do rozliczania wypełnimy formularze podatkowe takie jak: PIT-28, PIT-28A, PIT-28B, PIT-36, PIT-36L, PIT-37 oraz PIT-38, a także załączniki jakich bardzo często wymagają od nas te formularze: załącznik PIT/B, załącznik PIT/D, załącznik PIT/2K, załącznik PIT/O, załącznik PIT/M, załącznik PIT/Z, a także załącznik PIT/ZG. Choć tego jest dużo nie martw się, dostaniesz tyle podpowiedzi, że cały proces rozliczenia pójdzie gładko i bezproblemowo.
 12. Program do wypełniania pitów 2015 posiada bardzo przyjazną użytkownikowi konstrukcję, dzięki której będą w stanie skorzystać z niego nawet mniej zaawansowani użytkownicy komputerów. Program obsługiwać można zarówno przy użyciu klawiatury jak i przy użyciu myszki.
 13. Kreator deklaracji podatkowych udostępniany podatnikom w tym programie jest narzędziem bardzo elastycznym, wpisane w wypełnianym formularzu dane zawsze mogą zostać przez użytkownika skorygowane, bądź zmienione, a w momencie wprowadzenia zmian obliczenia dokonywane na ich podstawie zostaną skorygowane automatycznie, dlatego też nie trzeba się martwić, że popełnimy jakiś błąd obliczeniowy.
 14. Zarówno program do rozliczania pit jak i jego aktualizowanie są bezpłatne, po pobraniu pliku instalacyjnego konieczne jest jego zainstalowanie, nie należy martwić się, że aplikacja zajmować będzie dużo miejsca na dysku naszego komputera, gdyż nie wymaga ona w dużych ilościach. W związku z tym będzie on działał bez zarzutu nawet na komputerach starszego typu.
 15. Poza samymi formularzami podatkowymi oraz załącznikami ten darmowy program pozwala także na wypełnienie formularzy NIP takich jak: NIP-1, NIP-3, NIP-B oraz NIP-C, zarówno w formie zgłoszenia identyfikacyjnego jaki i w formie zgłoszenia aktualizacyjnego, które musimy dostarczyć do urzędu skarbowego w momencie, gdy któraś z danych podanych przez nasz w zgłoszeniu identyfikacyjnym uległa zmianie.
 16. Program do rozliczania jest dostępny od kilku lat i z roku na rok zdobywa coraz większą grupę użytkowników, którzy korzystają z niego podczas wypełniania deklaracji podatkowych. Przyczyną tak duże popularności programu jest niewątpliwie łatwość jego użytkowania oraz skuteczność wypełniania przy jego pomocy zeznań podatkowych.
 17. Łatwo zauważysz w programie, że został on zaopatrzony przez jego producentów w szeroką dokumentację, z której podatnik może w każdej chwili skorzystać, żeby rozwiać swoje wątpliwości dotyczące przepisów podatkowych. Dostępność wszystkich przepisów podatkowych w jednym miejscu jest bardzo wygodna, gdyż w razie potrzeby nie ma konieczności szukania ich w innych źródłach.
 18. Program posiada wbudowane mechanizmy, których zadaniem jest kontrolowanie, czy wpisane przez podatnika w poszczególne rubryki wartości nie są zbyt wysokie, a także mechanizm podpowiedzi, którego zadaniem jest jak największe ułatwienie wypełnienia deklaracji podatkowej poprzez objaśnianie co powinno znaleźć się w jej poszczególnych elementach.
 19. Tworzeniem programu zajmuje się firma z wieloletnim doświadczeniem w dziedzinie księgowości i podatków dlatego też program jest narzędziem, któremu możemy w pełni zaufać. Jeżeli wpisane przez nas dane bazowe będą poprawne nie musimy się obawiać, że zajdzie konieczność składania korekty zeznania podatkowego.
 20. Program do rozliczania promuje przekazywanie przez podatników jednego procenta opłacanego przez nich podatku organizacjom pożytku publicznego (OPP), wszystkie formularze w nim dostępne są zgodne z obowiązującymi standardami i jest w nich możliwe wpisanie organizacji, którą podatnik chce w danym roku wesprzeć.
 21. Program do wypełniania pitów automatycznie zapamiętuje dane wprowadzane w wypełniany formularz przez podatnika, a zatem nie istnieje ryzyko, że na przykład w wyniku chwilowej awarii systemu operacyjnego w naszym komputerze zostaną one utracone – w takiej sytuacji po ponownym otwarciu programu będziemy mogli kontynuować wypełnianie deklaracji w tym samym miejscu, w którym zostało ono przerwane.
 22. Dane wprowadzane w programie są przenoszone do niezbędnych dla danego formularza podatkowego załączników, również owe załączniki są przez aplikację od razu zapisywane. Oczywiście, jeżeli podatnik wprowadza jakieś zmiany danych w formularzu głównym, to jeżeli pojawiają się one również w załącznikach automatycznie ma miejsce korekta.
 23. Podatnik korzystający z programu do rozliczania deklaracji pit (edycja 2015) ma możliwość stworzyć swoją deklarację przy pomocy dostępnego kreatora lub skorzystać z dostępnych w programie aktywnych formularzy podatkowych. W obydwu przypadkach możliwe jest wypełnienie formularzy takich jak: PIT-28, PIT-28A, PIT-28B, PIT-36, PIT-36L, PIT-37 i PIT-38 oraz załączników: PIT/B, PIT/D, PIT/2K, PIT/O, PIT/M, PIT/Z i PIT/ZG.
 24. Dużym atutem jest ogromna popularność jaką posiada program dlatego w celu poznania opinii innych użytkowników na jego temat wystarczy przejrzeć fora internetowe, które są mu poświęcone, żeby przekonać się, że jest on faktycznie bardzo wartościową aplikacją.
 25. Program w najnowszej wersji przeprowadza podatnika przez proces wypełniania deklaracji podatkowej od samego początku do końca, zadaje on użytkownikowi pytania po odpowiedzi, na które dobierany jest właściwy rodzaj formularza podatkowego oraz wszystkich koniecznych do wypełnienia wraz z nim załączników, w których na przykład dokumentowane są ulgi, z których podatnik ma prawo skorzystać.
 26. Skorzystanie z programu jest doskonałym rozwiązaniem dla osób, które będą musiały zmierzyć się z wypełnieniem deklaracji podatkowej po raz pierwszy w życiu, gdyż przy jego pomocy będą one w stanie wypełnić ją zdecydowanie szybciej i bez zbędnych nerwów spowodowanych problemami ze zrozumieniem jak należy dokonywać poszczególnych obliczeń oraz jakie dokładnie dane powinny być wpisane w zawartych w formularzu rubrykach.
 27. Ponieważ ulgi i odliczenia w PIT, z których mogą skorzystać podatnicy w większości przypadków są limitowane- dlatego też program posiada bardzo użyteczną funkcję, przy pomocy, której możliwe jest sprawdzenie, czy limity te zostały przez nas w pełni wykorzystane, bądź czy nie zostały one przypadkiem przekroczone, gdyż ich przekroczenie może skutkować koniecznością złożenia korekty.
 28. To oprogramowanie sprawdza również czy wszystkie dane identyfikacyjne podatnika zostały przez niego wpisane, w przypadku braku, którejś z nich informuje on użytkownika o konieczności jej uzupełnienia, gdyż brak danych identyfikacyjnych może także sprawić, że konieczne będzie złożenie korekty zeznania.
 29. Dowodem na to, że program do wypełniania pitów jest bardzo wartościową aplikacją jest przede wszystkim uznanie jakim darzą go jego użytkownicy, co odzwierciedla fakt, że większość z nich w kolejnym roku podatkowym bardzo chętnie korzysta z programu po raz kolejny. Oprogramowanie to zdobywa liczne nagrody i wyróżnienia przyznawane przez bardzo różne środowiska (fora internetowe, czasopisma oraz samych użytkowników).
 30. Jeżeli posiadamy na swoim komputerze zeszłoroczną wersję programu do rozliczania, nie musimy przejmować tym, że będzie musiała zostać ona przez nas odinstalowana zanim zainstalujemy najnowszy program. Wystarczy otworzyć aplikację i zezwolić na jej aktualizację, a już po chwili będziemy mogli cieszyć się aktualną wersją oprogramowania.
 31. Program tworzony jest w oparciu o najnowsze przepisy podatkowe, które jak powszechnie wiadomo zmieniają się bardzo często, dlatego też korzystając z niego możemy mieć pewność, że nasza deklaracja zostanie wypełniona właściwie, i że nie zostanie w niej popełniony błąd związany ze skorzystaniem z niewłaściwych regulacji podatkowych.

Pobierz już teraz najlepszy welokrotnie nagradzany program do wypełniania pitów 2015, czyli "PITy 2015 program"

Słowa kluczowe

 • pity 2015 program punktualne zeznanie roczne
 • program pity2015 do pobrania za darmo
 • program do rozliczania pitów 2015
 • rozliczenie pit 2015
 • pit 2015 program dla każdego
 • pit 2015 program do rozliczenia z fiskusem na czas
 • rozliczenie podatkowe 2015
 • pit-y 2009 program darmowy
 • program pit 2015
 • bezpłatny program 2015 pity
 • pit-2015 rozliczenie podatku
 • rozliczenie roczne 2015
 • rozliczanie pitów 2015 programy
 • pity2015 program do pitów
 • rozliczenie pit 2015
 • programy do pitów bezpłatne

Użyłeś PITy 2015 programu do złożenia rozliczenia rocznego po terminie - uwaga, czynny żal nie zawsze jest skuteczny

klepydra odlicza czas do terminuNiektórzy podatnicy uważają, że złożenie rozliczenia rocznego po terminie wcale nie musi wiązać się z karą za wykroczenie skarbowe. Owszem, bezkarność w tej sytuacji podatnik może zapewnić sobie poprzez złożenie tzw. czynnego żalu, czyli dokumentu powiadamiającego urząd o popełnieniu czynu zabronionego. Czynny żal jest prawnie uregulowany w Kodeksie karnym skarbowym, w którym czytamy, że karze za przestępstwo skarbowe lub wykroczenie skarbowe nie podlega sprawca, który po popełnieniu czynu zabronionego zawiadomił o tym organ powołany do ścigania, ujawniając istotne okoliczności tego czynu, w szczególności osoby współdziałające w jego popełnieniu.

Alimenty a rozliczenie roczne podatku w najłatwiejszym narzędziu - PITy 2015 Programie

Otrzymujesz świadczenia alimentacyjne? Sprawdź, jak są one opodatkowane oraz, jak i kiedy złożyć deklarację podatkową. Potrzebujesz profesjonalnej, ale łatwo dostępnej i bezpłatnej pomocy? Skorzystaj z najlepszej aplikacji dostępnej w sieci - z PITy 2014 Programu.

zdjecie dziecka - alimentyNa rodzicach ciąży obowiązek alimentacyjny względem dziecka, jeżeli nie jest ono w stanie utrzymać się samodzielnie, a dochody z majątku dziecka nie wystarczają na pokrycie kosztów jego utrzymania i wychowania lub dziecko jest wprawdzie w stanie utrzymać się samodzielnie, ale znajduje się w niedostatku. Świadczenia alimentacyjne mogą być spełniane przez zobowiązanego dobrowolnie i nie jest w tej mierze konieczne orzeczenie sądowe.

Rozliczasz dochody z zagranicy w Pity 2015 Programie? Przeczytaj o uldze abolicyjnej.

Rozliczasz dochody z zagranicy? Skorzystaj z aplikacji najchętniej wybieranej przez Polaków - pobierz aplikację do roliczania pitów: PITy 2014 Program - z naszej strony...

Skorzystaj z ulgi abolicyjnej oraz najlepszego programu do rozliczeń podatkowych

Podatnicy, którzy nie przenieśli swojego miejsca zamieszkania (tzw. rezydencji podatkowej) za granicę i deklarują nadal stałe miejsce zamieszkania w Polsce lub przebywają w Polsce ponad 183 dni w roku, muszą rozliczyć w Rzeczpospolitej wszystkie dochody osiągane w danym roku podatkowym. Jeśli podatnicy w roku podatkowym osiągają dochody za granicą lub w Polsce i za granicą w ciągu tego samego roku podatkowego, muszą dokonać rozliczenia PIT w obu tych państwach. Jeśli nie wiesz, jak rozliczyć swoje dochody z zagranicy, nie martw się - skorzystaj z programu do rozliczenia zeznań podatkowych. Ten program jest najchętniej używaną aplikacją przez Polaków do rozliczenia wszystkich aktualnych formularzy, jakimi są PITy 2014.