Pobierz program PITy 2020

Ponad 5 mln
prawidłowo rozliczonych podatników

 • kreator pit
 • podpowiedzi przy wypełnianiu
 • autoweryfikacja

PITy 2015 Program, czyli rozlicz się przez Internet

Pobierz formularz w formacie PDF

W tym roku do rozliczenia roczne pitów, które będzie można złożyć przez Internet bez konieczności posiadania tzw. kwalifikowanego podpisu elektronicznego, doszły kolejne cztery formularze PIT. Ministerstwo Finansów opracowało bowiem rozporządzenie, które umożliwia podatnikom elektroniczne złożenie rozliczenia PIT na drukach PIT-16, PIT-16a, PIT-19a oraz PIT-28. Elektroniczne rozliczenie możesz także złożyć za pomocą programu do rozliczania PIT - pomoże ci on sporządzić deklarację roczną, rozliczyć się wspólnie z małżonkiem czy skorzystać z ulgi prorodzinnej. Następnie jednym kliknięciem możemy z pomocą program wysłać nasze zeznanie drogą elektroniczną. Nie czekaj najnowszy Program PIT  2015 pobierz już dziś.

 

rozlicz się przez internetPoniżej kilka zdań o każdym z tych formularzy pity za 2015r:

 • PIT-16 to wniosek o zastosowanie opodatkowania w formie karty podatkowej.
 • PIT- 16a to deklaracja o wysokości składki na ubezpieczenie zdrowotne zapłaconej i odliczonej od karty podatkowej w poszczególnych miesiącach roku podatkowego.
 • PIT-19a jest deklaracją o wysokości składki na ubezpieczenie zdrowotne zapłaconej i odliczonej od zryczałtowanego podatku dochodowego od przychodów osób duchownych, w poszczególnych kwartałach roku podatkowego.
 • PIT-28 to zeznanie o wysokości uzyskanego przychodu, wysokości dokonanych odliczeń i należnego ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych.

Możliwość internetowego rozliczenia PIT za 2015r. na nowych formularzach z pewnością przyczyni się do wzrostu zainteresowania podatników taką formą składania rozliczenia. Z danych Ministerstwa Finansów wynika bowiem, że z roku na rok wzrasta zainteresowanie podatników, zarówno firm jak osób fizycznych, internetowymi kontaktami z urzędem skarbowym. W 2008 r. podatnicy złożyli ponad 103 tys. dokumentów w formie elektronicznej, w 2009 r. liczba ta sięgnęła ponad 760 tys., a w 2014 r. sięgnęła już prawie 3 mln.

Przełomem w funkcjonowaniu systemu e-Deklaracje (składanie PIT przez Internet) była, wprowadzona w 2009 r., możliwość złożenia internetowego rozliczenia PIT bez tzw. kwalifikowanego podpisu elektronicznego. Początkowo dotyczyło to jedynie formularza PIT-37, ale od 2014 roku również podatnicy rozliczający się na drukach PIT: 36, 36L, 38 i 39 mogli skorzystać z tej możliwości. Poza tym wiele osób dodatkowo ułatwia sobie rozliczenie pity wykorzystując Program PITy 2015 - który jest do pobrania z naszej strony internetowej.
 

Słowa kluczowe

 • PITy 2015 Program przez Internet
 • e-deklaracja z PIT 2015 Programem
 • Darmowe rozliczanie z Programem PIT 2015
 • PIT przez Internet z Programem do rozliczania pitów 2015
 • Elektroniczne rozliczenie a program do pitów 2015
 • Rekomendowany PIT 2015 Program do rozliczenia
 • Darmowy PITy 2015 Program do pobrania

Z PITy 2015 Programem rozliczysz nagrody wygrane w konkursach

nagrody wygrane w konkursachZ możliwością wzięcia udziału w konkursie spotykamy się niemal codziennie: robiąc zakupy w hipermarkecie, czytając kolorową prasę, czy oglądając telewizję. Atrakcyjne, często bardzo wartościowe nagrody, sprawiają, że wiele osób próbuje swych sił w konkursie. Ale kiedy uda się już zdobyć nagrodę, laureat zadaje sobie pytanie, czy od takiej wygranej powinien on zapłacić podatek? Jak to często bywa w kwestiach podatkowych, odpowiedź wcale nie jest jednoznaczna. Na szczęście z pomocą przychodzi nam program do rozliczenia pit - dzięki niemu sporządzisz deklarację podatkową, skorzystasz z ulg podatkowych czy wyślesz e-deklarację. Program, który można pobrać na naszej stronie to najlepsza aplikacja do rozliczeń z fiskusem, rekomendowana przez Polskie Towarzystwo Ekonomiczne. Jest on zupełnie darmowy i dostępny do pobrania na naszym portalu.

PITy 2015 Program pomoże w rozliczeniu ulgi prorodzinnej


Ulga prorodzinna w rozliczeniu PIT 2015 obejmuje m.in. pełnoletnie dzieci uczące się, które nie ukończyły 25 lat, pod warunkiem, że ich dochody w roku podatkowym nie przekroczyły 3089 zł. Do limitu tego wliczane są dochody opodatkowane według skali podatkowej (z wyjątkiem renty rodzinnej) oraz dochody ze zbycia papierów wartościowych (tzw. dochody z giełdy) podlegające opodatkowaniu 19-proc. zryczałtowanym PIT. Najprostszym sposobem skorzystania z tej ulgi jest wykorzystanie z programu dostępnego na naszej stronie. Wystarczy wpisać swoje przychody, koszty ich uzyskania oraz zaliczki, a nasze narzędzie policzy za Ciebie wszystko automatycznie. Z programem PITy 2015 wyślesz także elektronicznie swoją deklarację. Darmowy program to najlepszy sposób na szybkie rozliczenie za 2015 r.

Najnowsza wersja tego programu jest do pobrania na naszej stronie internetowej.

Wykorzystaj PITy 2015 Program i rozlicz przychody z najmu lokalu, domu, mieszkania

przychody z najmu lokalu - fotografiaOd 1 stycznia 2014 roku nastąpiło kilka zmian w zakresie prawa podatkowego, które mają zachęcić podatników do rzetelniejszego rozliczenia z urzędem skarbowym dochodów z najmu. Poprzednia regulacja zakładała wybór pomiędzy zwykłą progresywną skalą podatkową (czyli 18 lub 32 proc.) a ryczałtem ewidencjonowanym. Nowe przepisy zmieniają zasady naliczania tego drugiego. Do końca 2009 r. roku w ramach ryczałtu obowiązywały dwie stawki podatkowe: 8,5 proc. do kwoty stanowiącej równowartość 4000 euro (w minionym roku 13 510 zł) oraz 20 proc. po jej przekroczeniu. Teraz niezależnie od wysokości przychodu z tytułu najmu osoby fizyczne płacą ujednoliconą stawkę podatku ryczałtowego w wysokości 8,5 proc (przeczytaj też: rozliczanie dochodów z wynajmu mieszkania).

Od wielu lat podatnikom w sporządzeniu deklaracji pomaga Program PIT 2013 bo automatycznie oblicza należny podatek, ułatwia rozliczanie wspólne z małżonkiem, korzystanie z ulg, a także pomaga rozliczyć się z najmu. Program do rozliczania pitów umożliwia również wysłania elektronicznej deklaracji do US. Dzięki programowi rozliczysz się z fiskusem bez konieczności wychodzenia z domu i stania w długich kolejkach. Program w najnowszej wersji jest do pobrania w naszym serwisie.

PITy 2015 Program - obowiązujące wzory PIT w bieżącym roku

Składając do urzędu skarbowego rozliczenia pit z tytułu dochodów uzyskanych w 2012 r. należy zwrócić uwagę na to, by zrobić to na formularzach PIT obowiązujących w tym roku. Warto jest skorzystać z  programu do rozliczeń PIT, bo dzięki temu używasz zawsze aktualnych druków. Co roku Program do rozliczenia jest aktualizowany o nowe wzory formularzy. Jeśli zainteresował Cię ten temat to wiedz, że Program do pobrania w najnowszej wersji znajduje się na naszyej stronie.

PITy 2015 Program dla zarabiających na internetowych reklamach

Coraz więcej osób decyduje się na prowadzenie blogów internetowych. Zarabiają na nich m.in. przez umieszczanie reklam, banerów lub linków sponsorowanych na swoich stronach internetowych. Nie wszyscy jednak wiedzą, że takie zarobki trzeba wpisać w rozliczenie PIT za ubiegły rok, czyli 2015 i zapłacić od nich podatek. Urząd skarbowy kwalifikuje taki przychód jako tzw. przychód z innych źródeł lub przychód z najmu. Urzędnicy skarbowi sprawdzają blogerów i wysokość ich zarobków. Gdy przekraczają one kwotę wolną od podatku – obecnie 3091 zł – nakazują zapłatę rozliczenia PIT. Brak rozliczenia z tego tytułu naraża blogerów na negatywne skutki podatkowe i potencjalną odpowiedzialność karną skarbową. Z pomocą przychodzi podatnikom program komputerowy do rozliczeń pit, bo dzięki niemu unikniesz kłopotów, szybko i samodzielnie rozliczysz swoją deklarację roczną. Program do pobrania znajduje się na naszej stronie www. Pobierz program do rozliczania PITy 2015 już dziś.

Wykorzystaj PITy 2015 Program do rozliczenia alimentów

Otrzymujesz świadczenia alimentacyjne? Sprawdź, jak są one opodatkowane i kiedy musisz złożyć rozliczenia roczne pitów. Nie zapomnij także o najlepszej aplikacji do sporządzania deklaracji rocznej. Z Programem do rozliczania PIT rozliczysz dodatkowe dochody, skorzystasz z ulg podatkowych, a także oddasz 1% podatku Organizacjom Pożytku Publicznego. Program do rozliczania pitów z 2014r. to aplikacja polecana przez użytkowników aplikacji, ekspertów, księgowych. Pobierz darmowy program prosto z naszej strony już dziś.

Na rodzicach ciąży obowiązek alimentacyjny względem dziecka, jeżeli nie jest ono w stanie utrzymać się samodzielnie, a dochody z majątku dziecka nie wystarczają na pokrycie kosztów jego utrzymania i wychowania lub dziecko jest wprawdzie w stanie utrzymać się samodzielnie, ale znajduje się w niedostatku. Świadczenia alimentacyjne mogą być spełniane przez zobowiązanego dobrowolnie i nie jest w tej mierze konieczne orzeczenie sądowe.