Pobierz program PITy 2020

Ponad 5 mln
prawidłowo rozliczonych podatników

 • kreator pit
 • podpowiedzi przy wypełnianiu
 • autoweryfikacja

PITy 2015 Program a wydatki na remont mieszkania w ramach ulgi rehabilitacyjnej

Pobierz formularz w formacie PDF

wydatki na remont mieszkania w ramach ulgi rehabilitacyjnejZ ulgi rehabilitacyjnej mogą skorzystać osoby niepełnosprawne lub te, które mają na utrzymaniu niepełnosprawnych członków rodziny. Ulga polega na odliczaniu od dochodu określonych wydatków, np. na remont mieszkania. Nie wiesz jak to zrobić? Z pomocą przychodzi Program dostępny do pobrania za darmo na naszej stronie. Dzięki Programowi PITy 2015, bez fachowej wiedzy z zakresu podatków czy pomocy księgowej, rozliczysz samodzielnie swój PIT roczny. Nie czekaj, pobierz już dziś najlepszy i darmowy Program do rozliczenia PIT-u. Dzięki temu programowi dowiesz się również jaki jest limit ulgi rehabilitacyjnej, bo program sam poinformuje Cię jeśli limit przekroczysz.

Za wydatki na cele rehabilitacyjne uważa się m.in. wydatki poniesione na adaptację i wyposażenie mieszkań oraz budynków mieszkalnych stosownie do potrzeb wynikających z niepełnosprawności. Przepisy nie określają szczegółowo, jakie wydatki podlegają odliczeniu. Adaptacja mieszkania lub budynku oznacza zatem przeróbkę mającą nadać mu inny charakter, przystosować do innego użytku. Natomiast wyposażenie mieszkania lub budynku to nadanie mu rzeczowych elementów zwiększających jego walory użytkowe.

 

Zakres prac adaptacyjnych bądź prac związanych z wyposażeniem lokalu budynku musi być przeprowadzony stosownie do potrzeb wynikających z niepełnosprawności osoby niepełnosprawnej i musi być związany z rodzajem jej niepełnosprawności. Przeprowadzone prace adaptacyjne mają ułatwiać osobie niepełnosprawnej funkcjonowanie w danym budynku lub lokalu mieszkalnym, a nie ogólnie zapewniać lepszy komfort mieszkania. Przez adaptację należy rozumieć takie przystosowanie mieszkania lub budynku mieszkalnego, które umożliwi lub ułatwi życie w nim osoby niepełnosprawnej. Trzeba bowiem wyraźnie zaznaczyć, że ulga w PIT przysługująca osobie niepełnosprawnej lub osobie mającej na utrzymaniu osobę niepełnosprawną nie jest ulgą remontowo-modernizacyjną, tak więc w jej ramach nie można dokonać odliczeń z wydatków, które w rzeczywistości są tylko i wyłącznie wydatkami mającymi na celu przywrócenie lub poprawienie standardu mieszkania i które to wydatki są ponoszone przez każdego posiadacza (użytkownika) lokalu bez względu na to, czy jest osobą niepełnosprawną, czy też nią nie jest.

Zakres i rodzaj robót związanych z adaptacją mieszkania oraz budynku mieszkalnego uzależnione są zatem od charakteru niepełnosprawności. Remont ma ułatwić osobie niepełnosprawnej funkcjonowanie w danym mieszkaniu lub budynku mieszkalnym i jednocześnie ma być związany z rodzajem niepełnosprawności danego podatnika lub osoby niepełnosprawnej będącej na jego utrzymaniu.

Za wydatki rehabilitacyjne związane z adaptacją nieruchomości można uznać wydatki poniesione np. na:

 • likwidację barier architektonicznych,
 • budowę podjazdów dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich,
 • poszerzenie drzwi,
 • likwidację progów,
 • założenie okien zamykanych z niskiego poziomu,
 • położenie terakoty antypoślizgowej,
 • likwidację wanny i zainstalowanie brodzika z panelem prysznicowym i siedziskiem dla osób niepełnosprawnych ruchowo,
 • założenie wiszącego WC oraz umywalki bez nogi, co umożliwi swobodne podjechanie wózkiem,
 • a także montaż wszelkiego rodzajów uchwytów, specjalnych baterii dla osób z niepełnosprawnymi dłońmi, montaż drzwi przesuwnych itd.

Oznacza to, że tego typu poniesione wydatki mogą być odliczone w rozliczeniu podatkowym za 2015r. od dochodu podatnika np przy wykorzystaniu darmowego Programu do rozliczeń PIT.

Słowa kluczowe

 • Ulga rehabilitacyjna z PITy 2015 Program
 • PIT 2015 Program i rozliczenie wydatków
 • Ulgi w rozliczenie podatkowe 2015
 • PITy 2015 program ulga rehabilitacyjna
 • Program PIT 2015 i ulga rehabilitacyjna
 • Program do wypełniania pitów 2015
 • Rozliczenie przez Internet 2015

Co zrobić, gdy PIT-11 otrzymam po terminie - PITy 2015 program

Otrzymałeś PIT-11 po tym, jak złożyłeś już rozliczenie pit za 2014 r.? Przeczytaj, co powinieneś w tej sytuacji zrobić?

Nie trać czasu, skorzystaj także z naszego programu do rozliczania pit - dzięki temu programowi dostępnemu na naszej stronie do rozliczenia z fiskusem nie potrzebujesz wiedzy księgowej czy kalkulatora. Program PITy 2014 pomoże ci szybko i skutecznie sporządzić rozliczenie roczne za 2014r.

Niektórzy podatnicy udają, że takiego PIT-11 nie dostali. Jednak liczenie na to, że urząd skarbowy nie zorientuje się albo nie będzie dociekał, czy podatnik rozliczył się z dochodów z tego dodatkowego PIT-11, jest ryzykowne. Należy pamiętać, że przecież drugi egzemplarz PIT-11 również trafił już do fiskusa. Jeśli urząd skarbowy rozpocznie postępowanie podatkowe albo kontrolę podatkową, skutki niewykazania dochodów z tego PIT-11 w rocznym zeznaniu podatkowym mogą być bardzo dotkliwe.

Ulga rehabilitacyjna w PITy 2015 Programie, skorzystaj i Ty!

ulga rehabilitacyjna fotoNiepełnosprawni oraz osoby, które ich utrzymują, składając rozliczenie za 2014r., mogą skorzystać z ulgi rehabilitacyjnej. Należy w tym celu zbierać faktury potwierdzające wydatki na rekonwalescencję oraz rzeczy ułatwiające codzienną egzystencję. Faktury te będą niezbędne przy rozliczaniu podatku. O koszty rehabilitacji można bowiem pomniejszyć dochód z rozliczenia. Niepełnosprawni, którzy chcą skorzystać z ulgi chętnie wykorzystują często nasz Program do rozliczeń, w ocenie wielu użytkowników to najlepsze narzędzie do obliczeń podatkowych. Program  PITy 2014 pomoże także Tobie przebrnąć przez wszystkie formalności związane z deklaracjami rocznymi.

Skorzystać z ulgi rehabilitacyjnej można wówczas, gdy osoba, której dotyczy wydatek, ma:
- orzeczenie o zakwalifikowaniu do jednego z trzech stopni niepełnosprawności lub
- decyzję przyznającą rentę z powodu całkowitej lub częściowej niezdolności do pracy, rentę szkoleniową albo rentę socjalną, lub
- orzeczenie o niepełnosprawności (dotyczy osób, które nie ukończyły 16. roku życia).

Wydruk z PITy 2015 programu - jak długo przechowywać rozliczenie podatkowe 2015?

Masz problem ze sporządzeniem deklaracji podatkowej. Skorzystaj z rady ekspertów i jak miliony Polaków pobierz już dziś PITy 2014 Program - czyli darmowy program do rozliczania PITy 2014 do pobrania z naszego serwisu.

Rozliczenie podatkowe nie kończy się z dniem złożenia deklaracji, ale w momencie przedawniania się zobowiązania podatkowego. Dlatego do tego czasu należy przechowywać wszystkie dokumenty podatkowe dotyczące rozliczenia rocznego. Podatnik zobowiązany jest do przechowywania dokumentów podatkowych, ponieważ w każdej chwili fiskus może skontrolować, czy rozliczenie zostało wypełnione prawidłowo.

Rozlicz zyski z najmu z PITy 2015 Programem

zyski z najmuPodatnik może złożyć rozliczenie podatkowe z tytułu zysków z najmu albo według skali podatkowej, albo ryczałtem. W tym drugim wypadku stawka wynosi tylko 8,5 proc., trzeba jednak spełnić pewne warunki.

W rozliczeniu z tytułu najmu podatnikom pomaga Program komputerowy. Najlepsza i zarazem darmowa aplikacja "PIT 2014 Program" do pobrania z naszej strony. Wybierz nasz program do PITy 2014; miej problem z głowy.

Najem jest odrębnym od działalności gospodarczej źródłem przychodu (umowy najmu reguluje kodeks cywilny), choć oczywiście może istnieć także najem, który prowadzony jest w ramach działalności. Jeśli nie wchodzi on w zakres tego, czym zajmuje się firma, wybór sposobu rozliczenia PIT z najmu pozostawiony jest osobie oddającej rzecz w najem. Jedynie wtedy, gdy przedmiotem najmu są składniki majątku związane z działalnością gospodarczą albo najem jest przedmiotem tej działalności, wynajmowanie nieruchomości traktowane jest jak pozarolnicza działalność gospodarcza.

PITy 2015 Program i limit odliczenia w ramach ulgi rehabilitacyjnej

Wydatki na zakup leków można odliczyć od dochodu  w ramach ulgi rehabilitacyjnej w wysokości stanowiącej różnicę pomiędzy faktycznie poniesionymi wydatkami w danym miesiącu a 100 zł, jeśli lekarz specjalista stwierdzi, że osoba niepełnosprawna powinna stosować określone leki (stale lub czasowo).

Ulgę rehabilitacyjną odliczysz łatwo korzystając z darmowego programu do rozliczania PITy 2015 - jest on dostępny do pobrania w naszym serwisie!

Aktualne formularze PIT znajdziesz w PITy 2015 Programie

Składając do urzędu skarbowego rozliczenie pit z tytułu dochodu należy zwrócić uwagę na to, by zrobić to na drukach PIT obowiązujących w tym roku. Uniknij pomyłki przy obliczeniach! Jak? W programie do rozliczania pitów za 2012r. znajdziesz aktualne formularze PIT 2014. Darmowy program do wypełniania druków PITy 2014 już dziś możesz pobrać z naszej strony.

W porównaniu z ubiegłym rokiem zmianami zostały objęte formularze podatkowe PIT-37, PIT-36, PIT-36L, PIT-38, PIT-39 oraz załączniki PIT/D i PIT/O.