Pobierz program PITy 2020

Ponad 5 mln
prawidłowo rozliczonych podatników

  • kreator pit
  • podpowiedzi przy wypełnianiu
  • autoweryfikacja

Czy Pity 2015 Program jest lepszym rozwiązaniem niż papierowe formularze?

Pobierz formularz w formacie PDF

formularze papieroweCzas, kiedy to nasze zeznania podatkowe będą musiały znaleźć się w wybranych urzędach skarbowych zbliża się wielkimi krokami. Część z nas z pewnością skorzystania z tradycyjnych form rozliczenia, czyli uda się do urzędu po druki, następnie wypełni je ręcznie w domu, by później znów iść do fiskusa w celu ostatecznego złożenia zeznania.

W przypadku popełniania błędów na formularzu procedura ta musi się powtórzyć, co jest ściśle związane z procedurą, jaka dotyczy złożenia korekty na nieprawidłowych formularzach. Warto jednak wiedzieć, że obecnie nie tylko papierowe dokumentu mają moc prawną, ponieważ te wygenerowane w sposób komputerowy są analogiczne do tych tradycyjnych.

Jeśli pierwszy raz słyszysz o taki e-deklaracjach to musisz wiedzieć, że program do roliczeń pit dostępny do pobrania za darmo na naszej stronie jest takim właśnie narzędziem pomocowym, które właśnie umożliwia nam szybkie i bezproblemowe wystawianie swojego formularza. Program ten jest aplikacją całkowicie darmową, dlatego nie musimy obawiać się tego, że jej pobranie czy też użytkowanie jest związane z ponoszeniem jakichkolwiek dodatkowych kosztów.

 

Papierowe dokumenty mają jedną, ogromną wadę, która sprawia, że coraz więcej osób sięga po program PITy 2014.
Bywają bowiem takie okresy czasu, kiedy to pity się zmieniają, a co za tym idzie stare dokumenty, które często przechowujemy w domu się dezaktualizują. Często dowiadujemy się o tym fakcie dopiero w momencie składania formularzy w biurze podawczym urzędu, ale niestety jest już za późno i musimy ponownie, ręcznie wystawiać wszystkie formularze, często razem z załącznikami.

Elektrycznie rozliczenie pit, które możemy dokonać za pośrednictwem programu pozwala nam uniknięcia tych przykrych sytuacji, ponieważ program do rozliczania pit posiada tylko i wyłącznie najbardziej aktualne druki, które są zaakceptowane i zgodnie z obowiązującymi przepisami skarbowymi.
Program służy wszystkim podatnikom, którzy chcą zaoszczędzić swój czas oraz energię, którą w normalnym warunkach marnują na kilkukrotne chodzenie do urzędu. Z pomocą programu nie tylko szybko i sprawnie wypełnimy poszczególne rubryki na naszej deklaracji podatkowej, ale również wyślemy nasze zeznanie bezpośrednio do urzędu, bez konieczności opuszczania naszego domu. To wszystko będzie możliwe za pomocą innowacyjnego systemu edeklaracji, który pozwala na wysyłanie formularzy przez Internet, w czasie rzeczywistym, dzięki czemu nasz pit może trafić do fiskusa nawet ostatniego dnia, przysługującego czasu - przeczytaj też nasz artykuł: elektroniczne rozliczenie pit.

Darmowy program do rozliczania pit 2014 jest bez wątpienia znacznie lepszym rozwiązaniem niż papierowe formularze, ponieważ pozwala również na uniknięcie powszechnie pojawiających się błędów. Bywa bowiem często tak, że na naszej deklaracji zapomnimy umieści jakiegoś numeru czy też źle wyliczymy podatek, a już będziemy zobligowani do tego, by złożyć stosowne korekty. Program do pitów pozwala uniknąć nam tych problematycznych sytuacji, które związane są z kontrola skarbową. Każdy błąd będzie bowiem wychwycony przez aplikację, dzięki czemu będziemy mogli go na bieżąco poprawić. Poza tym szybsze wystawianie swoich dokumentów sprawia, że mamy o wiele więcej czasu i chęci na skrupulatne sprawdzenie - przeczytaj też: najczęstsze błędy w pit. Po wypełnianiu poszczególnych rubryk możemy więc zapisać nasz pit (na przykład w formacie PDF), a później jeszcze raz go sprawdzić, by uniknąć najmniejszych błędów. Jeśli jednak mimo to, takowe pojawiają się w pliku to nie ma żadnych przeciwwskazań, aby korektę zeznania również wykonać za pomocą programu do pitów. Korekta zeznania może być także wysłana bezpośrednio do wskazanego urzędu skarbowego za pomocą e-deklaracji, które, podobnie jak program, są bezpłatne i może z nich korzystać każdy podatnik.

Słowa kluczowe

  • Pit 2015 program a papierowe druki zeznań podatkowych,
  • pity 2015 program metodą na bezbłędny pit,
  • wykorzystując program do rozliczania pit 2015 unikniemy powszechnych błędów,
  • rozliczenie pit dokonywane przez Internet,
  • elektroniczne rozliczenie pit krok po kroku

Osiągałeś dochód za granicą? Poznaj zasady rozliczenia się z fiskusem w Polsce.

dochody zagraniczneDochód za granicą niejednej osobie może przysporzyć podatkowych problemów w Polsce. Rozliczenie roczne za 2014r. osoby posiadającej dochody z zagranicy może okazać się nie tak łatwe, jak to początkowo zakładaliśmy, a wszystko za sprawą np. podwójnego opodatkowania, które budzi spore kontrowersje wśród podatników, chcących rozliczyć się bez żadnych problemów. Na szczęście możesz skorzystać z programu do rozliczeń pit dostępnego na naszej stronie - program może być jedną z tych aplikacji, dzięki której bez większych problemów rozliczymy się z urzędem skarbowym. Działa już od kilku lat, a Polacy do tej pory darzą go sporym zaufaniem.

Co więcej, możliwe już stało się elektroniczne rozliczenie pit, przez co  proces podatkowy niebywale przyspieszył, a deklaracje bez większych przeszkód możemy wypełniać w domu, przed komputerem. Następnie wystarczy określić tylko swój urząd skarbowy i przesłać PIT-a do centrali. Program, który jest dostępny do pobrania na naszej stronie daje właśnie takie możliwości. - cała procedura rozliczeń pit przez internet jest zgodna z postanowieniami ministerstwa dotyczącymi e-deklaracji.

Jakie limity na ulgi i odliczenia obowiązują w roku podatkowym 2015?

Jak co roku, tak i  w tym musimy zapoznać się z odliczeniami i ulgami. Rozliczenie PIT 2014  można złożyć przez Internet  - działa to na naszą korzyść, przyspieszając cały proces, a aplikacje, jak np. Program PITy 2014 dostępny do pobrania na naszej stronie, jeszcze bardziej ułatwia zadanie. Możemy się również pokusić o to, by skorzystać z rozwiązania, bardzo wygodnego, czyli z e-deklaracji podatkowej. Interaktywny druk przesyłamy (gotowy i rozliczony) do fiskusa, nie wychodząc praktycznie z domu. Nie musimy się więc martwić o wiele, a wystarczy tylko Internet.

E-deklaracje 2014 nie różnią się od zwykłego PIT-a. Plusem jest fakt, że kwoty podliczają się automatycznie, bez naszej ingerencji. Jednak wracając do tematu głównego, czyli ulg i odliczeń. Należy skupić się na kilku, najważniejszych dla podatnika. Ulga dla dzieci to jedna z najczęściej rozliczanych. Przysługuje na każde małoletnie dziecko, a rozliczyć ją może rodzic bądź prawny opiekun. Ulga ta dotyczy także pełnoletnich dzieci, które kontynuują naukę (studenci). Kwota, jaka podlega odliczeniu wynosi 92,67 zł za każdy miesiąc kalendarzowy. Tak w skrócie można przedstawić tę ulgę, z którą w e deklaracji można uwzględnić. Więcej w temacie: ulgi na dzieci oraz ulga prorodzinna

Ile pieniędzy możemy odliczyć, korzystając z ulgi na dzieci?

ile mozemy odliczyć ulgi na dzieciRodzice i opiekunowie, który nie funkcjonują w formalnym związku, mogą bez żadnych problemów odliczyć sobie ulgę na dziecko.

Jednak, by to zrobić, należy spełnić określone kryteria. Po pierwsze, ulga obejmuje dziecko, które nie przekroczyło 25 lat, ale uczy się, czyli np. studenci. Co ważne, dziecko nie może zarobić w ciągu roku podatkowego więcej niż 3088,68 zł (dochód). Należy tutaj jednak nakreślić sytuację, podczas której pobierana jest renta, ona nie jest wliczana w dochód, a co za tym idzie, nie będzie liczyła się podczas odliczenia do sumy 3088,68 zł. Mówiąc w skrócie, renta nie wpływa na dochód, z którego odlicza się podatek.  Jeśli zaś dziecko wstąpi w związek małżeński, rodzice bądź opiekunowie tracą możliwość odliczenia wspomnianej ulgi.

Czas na rozliczenie Pit 2015. Co to jest obowiązek podatkowy i kiedy powstaje? I jak się ma do tego Pity 2015 Program.

czas na rozliczenie pitJak określa ordynacja podatkowa, obowiązek podatkowy to zaistnienie zdarzenia określonego w ustawach, rodzącego powinność przymusowej zapłaty, czyli świadczenia pieniężnego.

Ustawa również określa czym jest owe zdarzenie. I tak może to być: uzyskanie dochodu, nabycie spadku, sprzedaż mieszkania. Powstały na skutek tego zdarzenia obowiązek podatkowy nie oznacza jeszcze, że osoba zobowiązana jest do zapłaty podatku. Może nastąpić to wtedy, kiedy obowiązek podatkowy przekształci się w zobowiązanie podatkowe. Obowiązek podatkowy nakłada jedynie na podatnika konieczność złożenia w urzędzie stosownych deklaracji lub ksiąg podatkowych. Obowiązek podatkowy powstaje w dniu, w którym przychody należy uwzględnić w podstawie opodatkowania. Ta datą zwykle jest dzień wystawienia rachunku lub faktury. Nie może to być jednak później niż w ostatnim dniu miesiąca, w którym nastąpiło zdarzenie, czyli: wydano rzecz, zbyto prawo majątkowe lub wykonano usługę, lub otrzymano zapłatę za wykonanie świadczenia.

Pity 2015 Program a czynny żal

Okres od stycznia 2014 roku nie dla wszystkich podatników będzie przyjemnym okresem, zwłaszcza jeśli w rezultacie wypełniania deklaracji okaże się, że mamy niedopłatę i odpowiednia kwotę trzeba będzie wpłacić fiskusowi. Stąd też tak często podatnicy odkładają rozliczenie pit na ostatnia chwilę. A później zdążyć złożyć pit w terminie jest bardzo trudno ze względu na kilometrowe kolejki w urzędach.

Dla spóźnionych niestety przewidziane są kary, które wynikają z tego wykroczenia jakim jest niezłożenie deklaracji w terminie. Kara ma postać finansową i waha się od 138,60 zł do 27 720 zł. Najwyższe kary są wymierzane jednak bardzo rzadko. Dla spóźnionego podatnika przewiduje się mandat w wysokości do 2772 zł, co stanowi dwukrotność minimalnego wynagrodzenia, które obecnie wynosi 1386 zł. Abstrahując od tego, czy jest to kwota znaczna czy nieduża, najlepiej aby jednak uniknąć jej zapłacenia. I choć w życiu są pewne tylko dwie rzeczy: śmierć i podatki, to jednak dla spóźnionych jest szansa na ratunek w postaci czynnego żalu.

PITY 2015 - zobacz, co się zmienia i pobierz Pity 2015 Program.

pity - co sie zmieniaW bieżącym roku Pity za 2014 rok należy złożyć najpóźniej do 30 kwietnia 2015r.
Warto zwrócić uwagę, że ten rok przyniósł nam kilka istotnych zmian w formularzach i sposobach rozliczenia. O nich poniżej:

Największą i najważniejszą zmianą w formularzach podatkowych, którymi rozliczymy się za 2014 rok, jest brak NIP-u. Zamiast niego możemy teraz wpisać sam numer PESEL. NIP przyda się jedynie wypełniającym PIT-y przedsiębiorcom. Aktualne formularze zawiera między innymi Program dostępny do pobrania za darmo z naszej strony. Formularze z poprzednich lat w tym roku nie obowiązują!