Pobierz program PITy 2020

Ponad 5 mln
prawidłowo rozliczonych podatników

  • kreator pit
  • podpowiedzi przy wypełnianiu
  • autoweryfikacja

Czas na rozliczenie Pit 2015. Co to jest obowiązek podatkowy i kiedy powstaje? I jak się ma do tego Pity 2015 Program.

Pobierz formularz w formacie PDF

czas na rozliczenie pitJak określa ordynacja podatkowa, obowiązek podatkowy to zaistnienie zdarzenia określonego w ustawach, rodzącego powinność przymusowej zapłaty, czyli świadczenia pieniężnego.

Ustawa również określa czym jest owe zdarzenie. I tak może to być: uzyskanie dochodu, nabycie spadku, sprzedaż mieszkania. Powstały na skutek tego zdarzenia obowiązek podatkowy nie oznacza jeszcze, że osoba zobowiązana jest do zapłaty podatku. Może nastąpić to wtedy, kiedy obowiązek podatkowy przekształci się w zobowiązanie podatkowe. Obowiązek podatkowy nakłada jedynie na podatnika konieczność złożenia w urzędzie stosownych deklaracji lub ksiąg podatkowych. Obowiązek podatkowy powstaje w dniu, w którym przychody należy uwzględnić w podstawie opodatkowania. Ta datą zwykle jest dzień wystawienia rachunku lub faktury. Nie może to być jednak później niż w ostatnim dniu miesiąca, w którym nastąpiło zdarzenie, czyli: wydano rzecz, zbyto prawo majątkowe lub wykonano usługę, lub otrzymano zapłatę za wykonanie świadczenia.

 

Prawo podatkowe określa osoby, które podlegają obowiązkowi podatkowemu. Przede wszystkim obowiązek ten ciąży na osobach fizycznych, osobach prawnych i jednostkach organizacyjnych niemających osobowości prawnej, będących stronami czynności cywilnoprawnej, a w przypadku podwyższenia kapitału zakładowego – na spółce.

Obowiązek podatkowy to konieczność dokonania świadczenia pieniężnego na rzecz państwa lub samorządu terytorialnego, dlatego jeśli posiadamy jakiekolwiek zobowiązania podatkowe za poprzedni 2012 rok, które związane są z podatkiem dochodowym od osób fizycznych musimy w ciągu najbliższych czterech miesięcy złożyć odpowiednią deklaracje pit we właściwym nam urzędzie skarbowym. Aby rozliczenie roczne nie było dla nas utrapieniem jest wiele rozwiązań, które pomogą nam przez to przejść. Jednym z nich jest program do rozliczania pity 2014.

Ten program (dostępny na naszej stronie) to rekomendowane i najlepsze narzędzie do sporządzenia rocznych zeznań podatkowych w sposób szybki i łatwy dla każdego.

Przeznaczony jest dla osób fizycznych opodatkowanych podatkiem dochodowym - pracowników z różnych tytułów zatrudnienia, osób prowadzących działalność gospodarczą, osób osiągających przychody z zagranicy a także osób opodatkowanych podatkiem zryczałtowanym. Program umożliwia rozliczenie się z Fiskusem indywidualnie, wspólnie z małżonkiem a także w sposób przewidziany dla osób samotnie wychowujących dzieci.

To narzędzie daje podatnikowi wiele możliwości za pomocą kreatora można wypełnić swój pit i wydrukować lub wysłać online bez wychodzenia z domu i bez czekania w kolejkach. Z tej możliwości skorzystało już tysiące Polaków. A program co roku zyskuje nowych zwolenników. Przede wszystkim program do rozliczenia pit jest zupełnie darmowy. Wystarczy tylko komputer z dostępem do Internetu.

Większość podatników, którzy otrzymują od pracodawcy PIT-11, utworzenie zeznania podatkowego ogranicza się do przepisania kwot z otrzymanej deklaracji. Ten inteligentny kreator przeprowadzi każdego użytkownika krok po kroku przez całość zaznania podatkowego. Można powiedzieć, że program rozliczenie roczne wykona w zupełności za Ciebie. Bez zbędnych komplikacji i godzin spędzonych na żmudnych wyliczeniach. Program oferuje 8 typów deklaracji rozliczeniowych (PIT-28, -36, -36L, -37, -38, -39) i 7 rodzajów załączników (PIT-B, -D, -O, -2K, -M, -ZG, -Z) zawiera też wzór formularza NIP-2 wraz z załącznikami. Na każdym etapie aplikacja sprawdza prawidłowość deklaracji i sugeruje poprawki, a także pilnuje określonych limitów (przeczytaj o tym: jakie mamy w Polsce limity ulg). Kiedy popełnimy jakiś błąd natychmiast program wysyła nam informację o błędnie wypełnionej formule.
Możemy więc mieć 100 procent pewności, że dostarczymy fiskusowi poprawnie wypełnioną deklarację. Nie czekaj i już dziś pobierz program. Twój pit rozliczy się sam w pięć minut.

Słowa kluczowe

  • Rozliczenie roczne z pit 2015 programem
  • rozliczenie roczne 2015 program do rozliczeń indywidualnych i z małżonkiem
  • darmowy program do rozliczenia pit 2015
  • obowiązek podatkowy i pit 2015 program

Czy Pity 2015 Program jest lepszym rozwiązaniem niż papierowe formularze?

formularze papieroweCzas, kiedy to nasze zeznania podatkowe będą musiały znaleźć się w wybranych urzędach skarbowych zbliża się wielkimi krokami. Część z nas z pewnością skorzystania z tradycyjnych form rozliczenia, czyli uda się do urzędu po druki, następnie wypełni je ręcznie w domu, by później znów iść do fiskusa w celu ostatecznego złożenia zeznania.

W przypadku popełniania błędów na formularzu procedura ta musi się powtórzyć, co jest ściśle związane z procedurą, jaka dotyczy złożenia korekty na nieprawidłowych formularzach. Warto jednak wiedzieć, że obecnie nie tylko papierowe dokumentu mają moc prawną, ponieważ te wygenerowane w sposób komputerowy są analogiczne do tych tradycyjnych.

Jeśli pierwszy raz słyszysz o taki e-deklaracjach to musisz wiedzieć, że program do roliczeń pit dostępny do pobrania za darmo na naszej stronie jest takim właśnie narzędziem pomocowym, które właśnie umożliwia nam szybkie i bezproblemowe wystawianie swojego formularza. Program ten jest aplikacją całkowicie darmową, dlatego nie musimy obawiać się tego, że jej pobranie czy też użytkowanie jest związane z ponoszeniem jakichkolwiek dodatkowych kosztów.

Osiągałeś dochód za granicą? Poznaj zasady rozliczenia się z fiskusem w Polsce.

dochody zagraniczneDochód za granicą niejednej osobie może przysporzyć podatkowych problemów w Polsce. Rozliczenie roczne za 2014r. osoby posiadającej dochody z zagranicy może okazać się nie tak łatwe, jak to początkowo zakładaliśmy, a wszystko za sprawą np. podwójnego opodatkowania, które budzi spore kontrowersje wśród podatników, chcących rozliczyć się bez żadnych problemów. Na szczęście możesz skorzystać z programu do rozliczeń pit dostępnego na naszej stronie - program może być jedną z tych aplikacji, dzięki której bez większych problemów rozliczymy się z urzędem skarbowym. Działa już od kilku lat, a Polacy do tej pory darzą go sporym zaufaniem.

Co więcej, możliwe już stało się elektroniczne rozliczenie pit, przez co  proces podatkowy niebywale przyspieszył, a deklaracje bez większych przeszkód możemy wypełniać w domu, przed komputerem. Następnie wystarczy określić tylko swój urząd skarbowy i przesłać PIT-a do centrali. Program, który jest dostępny do pobrania na naszej stronie daje właśnie takie możliwości. - cała procedura rozliczeń pit przez internet jest zgodna z postanowieniami ministerstwa dotyczącymi e-deklaracji.

Jakie limity na ulgi i odliczenia obowiązują w roku podatkowym 2015?

Jak co roku, tak i  w tym musimy zapoznać się z odliczeniami i ulgami. Rozliczenie PIT 2014  można złożyć przez Internet  - działa to na naszą korzyść, przyspieszając cały proces, a aplikacje, jak np. Program PITy 2014 dostępny do pobrania na naszej stronie, jeszcze bardziej ułatwia zadanie. Możemy się również pokusić o to, by skorzystać z rozwiązania, bardzo wygodnego, czyli z e-deklaracji podatkowej. Interaktywny druk przesyłamy (gotowy i rozliczony) do fiskusa, nie wychodząc praktycznie z domu. Nie musimy się więc martwić o wiele, a wystarczy tylko Internet.

E-deklaracje 2014 nie różnią się od zwykłego PIT-a. Plusem jest fakt, że kwoty podliczają się automatycznie, bez naszej ingerencji. Jednak wracając do tematu głównego, czyli ulg i odliczeń. Należy skupić się na kilku, najważniejszych dla podatnika. Ulga dla dzieci to jedna z najczęściej rozliczanych. Przysługuje na każde małoletnie dziecko, a rozliczyć ją może rodzic bądź prawny opiekun. Ulga ta dotyczy także pełnoletnich dzieci, które kontynuują naukę (studenci). Kwota, jaka podlega odliczeniu wynosi 92,67 zł za każdy miesiąc kalendarzowy. Tak w skrócie można przedstawić tę ulgę, z którą w e deklaracji można uwzględnić. Więcej w temacie: ulgi na dzieci oraz ulga prorodzinna

Pity 2015 Program a czynny żal

Okres od stycznia 2014 roku nie dla wszystkich podatników będzie przyjemnym okresem, zwłaszcza jeśli w rezultacie wypełniania deklaracji okaże się, że mamy niedopłatę i odpowiednia kwotę trzeba będzie wpłacić fiskusowi. Stąd też tak często podatnicy odkładają rozliczenie pit na ostatnia chwilę. A później zdążyć złożyć pit w terminie jest bardzo trudno ze względu na kilometrowe kolejki w urzędach.

Dla spóźnionych niestety przewidziane są kary, które wynikają z tego wykroczenia jakim jest niezłożenie deklaracji w terminie. Kara ma postać finansową i waha się od 138,60 zł do 27 720 zł. Najwyższe kary są wymierzane jednak bardzo rzadko. Dla spóźnionego podatnika przewiduje się mandat w wysokości do 2772 zł, co stanowi dwukrotność minimalnego wynagrodzenia, które obecnie wynosi 1386 zł. Abstrahując od tego, czy jest to kwota znaczna czy nieduża, najlepiej aby jednak uniknąć jej zapłacenia. I choć w życiu są pewne tylko dwie rzeczy: śmierć i podatki, to jednak dla spóźnionych jest szansa na ratunek w postaci czynnego żalu.

PITY 2015 - zobacz, co się zmienia i pobierz Pity 2015 Program.

pity - co sie zmieniaW bieżącym roku Pity za 2014 rok należy złożyć najpóźniej do 30 kwietnia 2015r.
Warto zwrócić uwagę, że ten rok przyniósł nam kilka istotnych zmian w formularzach i sposobach rozliczenia. O nich poniżej:

Największą i najważniejszą zmianą w formularzach podatkowych, którymi rozliczymy się za 2014 rok, jest brak NIP-u. Zamiast niego możemy teraz wpisać sam numer PESEL. NIP przyda się jedynie wypełniającym PIT-y przedsiębiorcom. Aktualne formularze zawiera między innymi Program dostępny do pobrania za darmo z naszej strony. Formularze z poprzednich lat w tym roku nie obowiązują!

Pit 2015 Program pozwala skorzystać z ulg. Oddaj krew i odlicz darowiznę od dochodu lub przychodu w Pity 2015

Osoba, która oddała honorowo krew, może skorzystać z ulgi i odliczyć od dochodu (rozliczająca się wg stawek) lub przychodu (ryczałtowcy) wartość przekazanej krwi rozliczając swój pit za 2014 rok.

Honorowy dawca krwi to osoba, która oddała nieodpłatnie krew lub jej składniki i została zarejestrowana w jednostce organizacyjnej publicznej służby krwi, np. regionalnym centrum krwiodawstwa i krwiolecznictwa. Z ulgi dla honorowych krwiodawców ma prawo skorzystać także podatnik, który oddał honorowo krew w stacji krwiodawstwa ze wskazaniem dla konkretnej osoby.