Pobierz program PITy 2020

Ponad 5 mln
prawidłowo rozliczonych podatników

  • kreator pit
  • podpowiedzi przy wypełnianiu
  • autoweryfikacja

1% w pity 2015 programie, czyli przekaż jeden procent podatku - organizacji OPP

Pobierz formularz w formacie PDF

Osoby, które chcą wesprzeć wybraną organizację pożytku publicznego jednym procentem swojego podatku, nie muszą wpisywać jej nazwy w formularzu PIT. Z pomocą przychodzi nam również darmowy Program do rozliczania deklaracji PIT. Pobierz program i przekaż jeden procent potrzebującym już dziś.

Jest to jedna ze zmian, jakie Ministerstwo Finansów wprowadziło w życie na początku tego roku. Dotychczas trzeba było podać nazwę wybranej organizacji oraz jej numer wpisu do Krajowego Rejestru Sądowego. Teraz wystarczy już tylko sam numer KRS. Powodem jest zmiana ustawy o działalności pożytku publicznego i wolontariacie - zakłada ona ograniczenie danych, jakie musi podać osoba przekazująca jeden procent podatku. Pozostałe zasady pozostaną bez zmian. Pieniądze nadal będzie przekazywał w naszym imieniu na konto organizacji pożytku publicznego urząd skarbowy. Przy obliczaniu jednego procenta podatku warto wykorzystać program do rozliczania PIT. Pamiętaj program maksymalnie ułatwi i przyspieszy sporządzenie twojej deklaracji podatkowej

 

jeden procent podatku obrazNowe zasady wspierania organizacji pożytku publicznego poprzez jeden procent podatku mają zastosowanie do uzyskanych dochodów lub do strat poniesionych od 1 stycznia 2012 r. Wyjątek dotyczyć będzie tych podatników, którzy przed dniem wejścia w życie rozporządzenia, czyli przed 1 stycznia 2014 r., złożyli zeznanie na formularzu dotychczasowym. Chodzi o osoby podlegające w Polsce ograniczonemu obowiązkowi podatkowemu, które powinny rozliczyć się przed opuszczeniem terytorium RP.

Warto również pamiętać, że podatnik, który za 2012 rok składa kilka formularzy PIT, w każdym z nich może wpisać inną organizację pożytku publicznego, której chce przekazać jeden procent swojego podatku. To rozwiązanie mogą zastosować podatnicy składający minimum dwa różne formularze (np. PIT-37 i PIT-36), na których wskażą dwie różne organizacje pożytku publicznego.

Ponadto w formularzu PIT jest rubryka, w której podatnik może wyrazić zgodę na to, by urząd skarbowy przekazał jego dane (imię, nazwisko, adres i kwotę 1 proc.) wspartej przez niego organizacji pożytku publicznego. Dzięki temu wybrana przez nas fundacja czy stowarzyszenie będą mogły nam podziękować lub poinformować, na jaki cel przeznaczyły nasze pieniądze. Nowością jest też specjalna rubryka, w której podatnik może wskazać konkretny cel, na który mają pójść jego pieniądze z 1 proc. podatku. Może to być na przykład konkretna chora osoba, która jest podopieczną wybranej przez nas organizacji. Oczywiście wypełnianie tych rubryk nie jest obowiązkowe.

Tych, którzy jeszcze nie myśleli o przekazaniu jednego procenta z rozliczenia pitu za 2014r. dla organizacji pożytku publicznego, z pewnością przekona fakt, że czynność ta nie wymaga żadnego wysiłku (związanego na przykład z pójściem na pocztę, by wpłacić pieniądze na konto organizacji). Równowartość jednego procenta podatku przekaże bowiem wybranej instytucji w naszym imieniu urząd skarbowy. My nie musimy już sobie zaprzątać tym głowy.
 

Słowa kluczowe

  • Jeden procent podatku w PITy 2015 Program
  • PIT 2015 Program i jeden procen podatku
  • 1% w rozliczenie podatkowe 2015
  • Program PIT 2015 przekaż 1% na OPP
  • Rozliczenie PIT 2015 i lista OPP
  • PIT 2015 program do rozliczania
  • Darmowy program PIT 2015

W PITy 2015 Programie zapłacisz mniejszy podatek za rozliczenie roczne 2015

Wszyscy doskonale wiemy, że podatki płacić trzeba. Ale to nie oznacza, że nie możemy obniżyć kwoty podatku, tym bardziej, że umożliwiają nam to przepisy o podatku PIT. Z pomocą przychodzi nam najnowszy Program do rozliczania PIT 2014r. Podatnicy zatrudnieni na etacie, którzy w 2014 roku ponieśli np. wydatki na internet, w zeznaniu składanym do końca kwietnia 2015 r. odliczą je od dochodu -tzw. ulga internetowa. Z kolei przedsiębiorcy, którzy ponieśli wydatki związane z działalnością gospodarczą, mogą rozliczyć je w kosztach uzyskania przychodów, a tym samym zmniejszą swoją podstawę opodatkowania.

Użyj sprawdzony PITy 2015 Program i uniknij błędów w zeznaniu PIT-37

Wielu podatników składa rozliczenie podatkowe w ostatnim momencie, a wówczas nietrudno o mniejszą lub większą pomyłkę w rozliczeniu. Aby uniknąć błędów warto skorzystać z darmowego narzędzia, jakim jest Program dostępny do ściągnięcia za darmo na naszej stronie internetowej. Pobierz już dziś program do rozliczania wszelkich druków PITy 2014 i uniknij przygód podczas sporządzania deklaracji rocznej.

błędy w pit - fotoSpora część rozliczenia PIT zawiera błędy o charakterze formalnym (np. brak podpisu pod zeznaniem czy niewpisany lub nieprawidłowy NIP) oraz rachunkowym. Te drugie dotyczą prostych działań arytmetycznych, jak zaokrąglania wartości czy przeniesienia kwot z innych pozycji. Tego typu błędy urząd skarbowy może korygować samodzielnie, bez potrzeby wzywania w tym celu podatnika.

Koszty dojazdu do pracy w PITy 2015 Programie - obowiązkowe rozliczenie podatkowe 2015

koszty dojazdu do pracy - paliwoPrzepisy ustawy umożliwiają każdemu podatnikowi składającemu rozliczenie PIT odliczenie kosztów poniesionych na dojazd do pracy. Pracownik miejscowy odliczy zatem w swojej deklaracji (np. przygotowanej w Programie dostępnym na tej stronie internetowej) w ramach kosztu uzyskania przychodu 1335 zł , a pracownik dojeżdżający 1668,72 zł (z jednej umowy o pracę - w przypadku wielu umów są to kwoty odpowiednio: 2002,05 zł i 2502,56 zł). Pracownikiem dojeżdżającym jest osoba, której miejsce stałego lub czasowego zamieszkania w roku podatkowym było położone poza miejscowością, w której znajduje się zakład pracy. Jeżeli koszty dojazdu podatnika były wyższe niż te określone przez ustawodawcę, również można je uwzględnić. Aby twoje rozliczenie podatkowe było jednak wypełnione prawidłowo należy pamiętać o spełnieniu kilku warunków, o których piszemy poniżej.

Wydruk z PITy 2015 programu - jak długo przechowywać rozliczenie podatkowe 2015?

Masz problem ze sporządzeniem deklaracji podatkowej. Skorzystaj z rady ekspertów i jak miliony Polaków pobierz już dziś PITy 2014 Program - czyli darmowy program do rozliczania PITy 2014 do pobrania z naszego serwisu.

Rozliczenie podatkowe nie kończy się z dniem złożenia deklaracji, ale w momencie przedawniania się zobowiązania podatkowego. Dlatego do tego czasu należy przechowywać wszystkie dokumenty podatkowe dotyczące rozliczenia rocznego. Podatnik zobowiązany jest do przechowywania dokumentów podatkowych, ponieważ w każdej chwili fiskus może skontrolować, czy rozliczenie zostało wypełnione prawidłowo.

Ulga rehabilitacyjna w PITy 2015 Programie, skorzystaj i Ty!

ulga rehabilitacyjna fotoNiepełnosprawni oraz osoby, które ich utrzymują, składając rozliczenie za 2014r., mogą skorzystać z ulgi rehabilitacyjnej. Należy w tym celu zbierać faktury potwierdzające wydatki na rekonwalescencję oraz rzeczy ułatwiające codzienną egzystencję. Faktury te będą niezbędne przy rozliczaniu podatku. O koszty rehabilitacji można bowiem pomniejszyć dochód z rozliczenia. Niepełnosprawni, którzy chcą skorzystać z ulgi chętnie wykorzystują często nasz Program do rozliczeń, w ocenie wielu użytkowników to najlepsze narzędzie do obliczeń podatkowych. Program  PITy 2014 pomoże także Tobie przebrnąć przez wszystkie formalności związane z deklaracjami rocznymi.

Skorzystać z ulgi rehabilitacyjnej można wówczas, gdy osoba, której dotyczy wydatek, ma:
- orzeczenie o zakwalifikowaniu do jednego z trzech stopni niepełnosprawności lub
- decyzję przyznającą rentę z powodu całkowitej lub częściowej niezdolności do pracy, rentę szkoleniową albo rentę socjalną, lub
- orzeczenie o niepełnosprawności (dotyczy osób, które nie ukończyły 16. roku życia).

Co zrobić, gdy PIT-11 otrzymam po terminie - PITy 2015 program

Otrzymałeś PIT-11 po tym, jak złożyłeś już rozliczenie pit za 2014 r.? Przeczytaj, co powinieneś w tej sytuacji zrobić?

Nie trać czasu, skorzystaj także z naszego programu do rozliczania pit - dzięki temu programowi dostępnemu na naszej stronie do rozliczenia z fiskusem nie potrzebujesz wiedzy księgowej czy kalkulatora. Program PITy 2014 pomoże ci szybko i skutecznie sporządzić rozliczenie roczne za 2014r.

Niektórzy podatnicy udają, że takiego PIT-11 nie dostali. Jednak liczenie na to, że urząd skarbowy nie zorientuje się albo nie będzie dociekał, czy podatnik rozliczył się z dochodów z tego dodatkowego PIT-11, jest ryzykowne. Należy pamiętać, że przecież drugi egzemplarz PIT-11 również trafił już do fiskusa. Jeśli urząd skarbowy rozpocznie postępowanie podatkowe albo kontrolę podatkową, skutki niewykazania dochodów z tego PIT-11 w rocznym zeznaniu podatkowym mogą być bardzo dotkliwe.