Pobierz program PITy 2017

Ponad 5 mln
prawidłowo rozliczonych podatników

  • kreator pit
  • podpowiedzi przy wypełnianiu
  • autoweryfikacja

Wspólne rozliczenie roczne przez małżonków z Pity 2015 Programem

Pobierz formularz w formacie PDF

Kiedy nadchodzi czas na rozliczenie roczne za ubiegły rok (2014), często zastanawiamy się, będąc w związku małżeńskim, czy warto rozliczać się razem ze współmałżonkiem, czy też może lepiej jest zrobić to osobno, jako osoba indywidualna, przy czym nasz małżonek również rozlicza się osobno, oddzielnie od nas? Jest bardzo wiele aspektów, jeżeli chodzi o rozliczanie się wspólne i oddzielne, wiele rzeczy opłaca się bardziej, wiele nieco mniej, dlatego naprawdę w dzisiejszych czasach warto sobie przybliżyć to zagadnienie.

Jak znaleźć odpowiedź na to pytanie oraz jak najłatwiej i najszybciej dokonać tego, czym jest rozliczenie roczne PIT?  Otóż dzisiaj wielką i naprawdę bardzo pomocną skarbnicą wiedzy jest internet, jest on źródłem odpowiedzi na bardzo wiele trudnych dla nas często pytań, dlatego warto się nim posłużyć. W internecie jest dostępnych wiele programów, np. program dostępny do pobrania za darmo na naszej stronie, który szczegółowo objaśnia nam krok po kroku, jak należy wypełnić nasze pity. Program do rozliczania PITy 2014 zawiera opcję pomocy, co bardzo ułatwia nam sprawę, jeżeli mamy jakiekolwiek pytania i trudności, czy przeszkody, jakie narastają w momencie, gdy samodzielnie próbujemy rozliczyć się z podatku.

 

Dzięki temu narzędziu poznamy także odpowiedź na pytanie, które w tym momencie nas bardzo interesuje, mianowicie: kiedy opłaca się nam rozliczać wspólnie ze współmałżonkiem, a kiedy lepiej jest nam się rozliczyć osobno? Okazuje się, że często wspolne rozliczanie się z podatku dochodowego jest korzystne dla współmałżonków i daje im możliwość, aby chociaż trochę zaoszczędzić na rozliczaniu się z fiskusem.

Najbardziej opłacalną dla nas samych sytuacją, kiedy można wspólnie z współmałżonkiem rozliczyć się z podatku. Jest taka sytuacja, gdy jedno ze współmałżonków nie pracuje i nie posiada dochodów.

rozliczenie roczne przez małżonkówŻeby dobrze wykonać rozliczenie roczne za 2014r. wspólnie z małżonkiem, opłaca się to zrobić, gdy np. dochody każdego ze współmałżonków mieściły się w różnych przedziałach skali podatku (warto jednak dodać, że od 2009 roku mamy jedynie dwa przedziały tej właśnie skali, dlatego wspólne rozliczenie roczne 2012 nie będzie aż tak korzystne, jak było przed rokiem 2014). Jak natomiast podaje program do rozliczania pitów, wspólne rozliczenie roczne 2012 nie jest możliwe, chodzi przede wszystkim o małżeństwa ze stażem krótszym niż rok, bądź te, których wspólnota majątkowa nie trwała dłużej aniżeli rok (chodzi tu, rzecz jasna, o rok podatkowy). W takiej sytuacji, małżeństwa te nie mogą się wspólnie rozliczać z podatku dochodowego.

Jest bardzo wiele aspektów wspólnego rozliczania podatków i z pewnością należy zwrócić uwagę na wiele z nich, jednak na pewno trzeba umiejętnie podjąć decyzję na podstawie naszej indywidualnej sytuacji małźeńskiej. Czasami na wspólnym rozliczaniu się z podatku można coś zyskać, ale często po prostu to się nie opłaca, dlatego zastanówmy się najlepiej dwa razy, zanim podejmiemy jakąkolwiek decyzję. Warto przy jej podejmowaniu poradzić sie programu, który w swoim dziale pomocy posiada wiele informacji, które mogą nam pomóc i ułatwić trudne wybory podatkowe.

Temat wspólnego rozliczania się z małżonkiem jest szeroki, pisaliśmy o tej kwestii w jeszcze innych artykułach, może któryś z nich Cię zainteresuje:

Słowa kluczowe

  • Pity 2015 program a wspólne rozliczenie z małżonkiem
  • jak wspólnie wykonać rozliczenie roczne 2015
  • program do rozliczania pitów 2015 wskaże możliwości wspólnego rozliczenia
  • pit 37 program i bezbłędne deklaracje małżonków
  • pity 2015 małżonków

Pity 2015 Program także dla rolników prowadzących działalność

rolnik prowadzący działalnośćRolnicy, prowadząc działalność rozliczną, także mają obowiązek rozliczania się przed urzędem skarbowym. Mogą to zrobić przy pomocy najnowszych programów do wypełniania deklaracji podatkowych, na przykład programu dostępnego za darmo na naszej stronie, który w pełni pomoże przy rozliczeniu deklaracji podatkowej za mijający rok. Rozliczenie roczne dla rolnika nie powinno być zatem żadnym problemem.

Warto zacząć od nowości, czyli od nowelizacji opodatkowania produktów spożywczych. I tak,  jeśli produkty spożywcze są produkowane przez rolników z własnych surowców, wtedy też nie będą opodatkowane (czyli bez PIT), ale pod jednym warunkiem. Przychód nie powinien przekroczyć sumy 5 tysięcy złotych. Dzięki zmianie ustawy możliwe jest nieopodatkowanie produkcji i sprzedaży przetworzonych produktów rolnych. Przy czym, jeśli suma przekroczy 5 tysięcy złotych, wtedy też kwota będzie mogła zostać zakwalifikowana jako przychód z innych źródeł.

Rozlicz Pit 2015 z Pity 2015 Programem. Jeśli masz trudną sytuację, możesz skorzystać z ulgi w zapłacie podatku.

Czy zastanawiałeś się już jak rozliczysz pit za 2014r? Czy jak zwykle na tradycyjnych drukach zaniesiesz do urzędu skarbowego? A może tym razem przetestujesz program do rozliczenia PITy 2014? Tysiące podatników rozliczyło już swoje pity za pomocą tej aplikacji i nie żałuje swojej decyzji. Ty tez możesz dołączyć do grona zadowolonych użytkowników.

Program ten to szansa, aby zaoszczędzić zarówno czas jak i pieniądze. Ta niezwykła aplikacja krok po kroku przeprowadzi Cię przez najtrudniejsze obliczenia. Z tym programem wypełnisz swój pit w klika chwil. A co najważniejsze program jest zupełnie darmowy. Aplikacja bardzo szybko wyliczy czy masz nadpłatę czy niedopłatę podatku.

Z Pity 2015 Programem rozliczysz stypendia sportowe

Już niedługo będziemy musieli złożyć w urzędzie skarbowym PIT 2014.  Żeby uniknąć problemów z wypełnianiem zeznania podatkowego, warto się odpowiednio przygotować do jego wypełnienia. W związku z możliwością rozliczenia pit przez Internet, podatnicy coraz chętniej wypełniają formularze pit na komputerze. Jeżeli po raz pierwszy zamierzasz wysłać swoje zeznanie roczne w formie elektronicznej, powinieneś skorzystać z programu do rozliczania formularzy PITy 2014. Jest to kompleksowa aplikacja, której zadaniem jest ułatwienie podatnikom wypełnienia obowiązku podatkowego.

Jak wiadomo przychody podatnika, mogą zostać zakwalifikowane w różny sposób, gdyż prawo podatkowe dzieli przychody na kilka grup. To, do jakiej grupy należą przychody, warunkuje sposób ich opodatkowania, a także wysokość kosztów uzyskania przychodu. Wszystkie regulacje dotyczące klasyfikacji źródeł przychodu, znaleźć możemy w obowiązujących przepisach podatkowych, które również zawarte zostały w programie o którym wspominaliśmy.

Jak nie stracić przy rozliczaniu Pit?

Początek roku, to najlepszy okres, by pomyśleć o swoim formularzu pit za ubiegły rok. W tym właśnie czasie wysyłane są pierwsze formularze informacyjne od pracodawców, a także innych podmiotów, które są zobowiązane do wysyłania danych dotyczących osiąganych dochodów.

Program do rozliczeń rocznych dostępny na naszej stronie jest idealnym rozwiązaniem dla wszystkich podatników, którzy szukają szybkiego sposobu na dokonanie swojego rozliczenia z urzędami skarbowymi. Ta darmowa aplikacja przeznaczona jest dla każdego, nie tylko dla tych osób, które uzyskują przychody, ale także dla tych którzy w roku podatkowym 2014 ponieśli stratę.
Bywają bowiem różne sytuacje, które mogą doprowadzić do tego, że podsumowanie roku kończy się na minusie. Najczęściej te sytuacje dotyczącą osób, które zajmują się prowadzeniem własnej działalności gospodarczej lub też kupują instrumenty finansowe na giełdach papierów wartościowych, tzw. GPW.
Osiągnięcie straty nie zawsze jednak musi oznaczać patową sytuację z punktu podatkowego, możliwe są bowiem odliczenia tych strat do ustalonych wysokości. Można to uczynić za pomocą programu do rozliczania pit - plik do pobrania znajdziesz u góry naszej strony.

Wakacyjna praca w Wielkiej Brytanii - jak rozliczyć Pit?

wielka brytania flagaWiele osób zdecydowało się na pracę zarobkową w innym państwie. Polacy, widząc trudną sytuację finansową w kraju, a także wizję niskich zarobków, decydują się opuszczać swoje miejsce urodzenia i wyjeżdżają tam, gdzie mogą godnie zarobić. Jednym z takich miejsc stała się Wielka Brytania, czyli królestwo funtów. Rozliczenie Pit za 2014r. jednak dopadnie każdego – pytanie, które należy sobie postawić, brzmi, jak rozliczyć?

Warto dodać, że myśląc o rozliczeniu, należy zwrócić szczególną uwagę na fakt, że możemy zrobić to całkowicie sami. Jak? Wystarczy pobrać z sieci , program do rozliczania pit o nazwie "pity 2014 program" i wypełnić określoną dla nas deklarację. Aplikacja jest całkowicie darmowa, dzięki czemu nie trzeba martwić się o opłaty i konsekwencje z racji jego używania.

Wakacyjna praca studentów - jak rozliczyć Pit?

wakacyjna praca studentówWielu studentów w naszym kraju trudni się w czasie przerwy wakacyjnej bardzo różnymi pracami sezonowymi i wakacyjnymi. Jest to zupełnie normalne, gdyż w trakcie trwania roku akademickiego studenci bardzo często po prostu nie mają szansy, możliwości i czasu na to, aby sobie „dorobić”, gdyż nauka i studia pochłaniają bardzo dużo czasu. Wobec tego przerwa wakacyjna i prace sezonowe są doskonałą okazją do tego, aby zaoszczędzić trochę pieniędzy. O roliczaniu podatku w związku z pracą w Wielkiej Brytanii pisaliśmy tutaj: kliknij