Pobierz program PITy 2017

Ponad 5 mln
prawidłowo rozliczonych podatników

  • kreator pit
  • podpowiedzi przy wypełnianiu
  • autoweryfikacja

Wakacyjna praca w Wielkiej Brytanii - jak rozliczyć Pit?

Pobierz formularz w formacie PDF

wielka brytania flagaWiele osób zdecydowało się na pracę zarobkową w innym państwie. Polacy, widząc trudną sytuację finansową w kraju, a także wizję niskich zarobków, decydują się opuszczać swoje miejsce urodzenia i wyjeżdżają tam, gdzie mogą godnie zarobić. Jednym z takich miejsc stała się Wielka Brytania, czyli królestwo funtów. Rozliczenie Pit za 2014r. jednak dopadnie każdego – pytanie, które należy sobie postawić, brzmi, jak rozliczyć?

Warto dodać, że myśląc o rozliczeniu, należy zwrócić szczególną uwagę na fakt, że możemy zrobić to całkowicie sami. Jak? Wystarczy pobrać z sieci , program do rozliczania pit o nazwie "pity 2014 program" i wypełnić określoną dla nas deklarację. Aplikacja jest całkowicie darmowa, dzięki czemu nie trzeba martwić się o opłaty i konsekwencje z racji jego używania.

 

Jak więc rozliczyć PIT za wakacyjną pracę w Wielkiej Brytanii? Sprawa wygląda następująco – ustawa o podatku dochodowym mówi wyraźnie, że osoby, które zamieszkują na terytorium Rzeczypospolitej są zobowiązane do płacenia podatku od całości swoich dochodów, niezależnie od tego, gdzie zostały one osiągnięte.

Można stwierdzić więc, że zostaniemy opodatkowani dwa razy. Jednak sprawa wygląda nieco inaczej, a to ze względu na to, że Polska podpisała określone umowy z  krajami Unii Europejskiej, dzięki czemu można uniknąć podwójnego opodatkowania. I tak jest również w przypadku Wielkiej Brytanii. W rezultacie, dzięki tym umowom, w  Polsce odliczana od podatku jest kwota, która została już zapłacona na terenie innego kraju (z którym została zawarta umowa w sprawie podwójnego opodatkowania), co powoduje, że nie musimy płacić dwukrotnie (link).

Jeśli rozliczamy się w Polsce, trzeba wybrać odpowiednią deklarację, oczywiście możliwe deklaracje dostępne są w w programie, który można pobrać za darmo z naszej strony, a który ułatwi nam wypełnienie formularza PIT. Program krok po kroku poprowadzi nas przy każdej deklaracji w taki sposób, aby szereg potrzebnych danych został zrealizowany. Na końcu otrzymamy gotową, podliczoną i uzupełnioną deklarację podatkową.

Warto dodać, kogo definiuje się, jako osobę mająca miejsce zamieszkania na terenie Rzeczypospolitej. Odpowiedź może wydawać się nie do końca jasna, jednak ustawa precyzuje to, jako kogoś, kto posiada na terenie Polski centrum interesów osobistych lub gospodarczych, albo przebywa na terenie Rzeczypospolitej dłużej niż 183 dni (mowa tutaj o roku podatkowym).

W programie do rozliczania pitów jest dostępny również PIT-36, czyli jedna z ważniejszych deklaracji dla osób, które wytworzyły dochód np. w Wielkiej Brytanii - lub którzy wyjechali do pracy jako studenci i teraz zastanawiają się: jak rozliczyć pit za wakacyjną pracę za granicą . Co więcej, jeśli nie wykażemy dochodu uzyskanego za granicą, możemy spodziewać się grzywny, dlatego też lepiej zrobić to samemu, przy pomocy programu do rozliczania pitów. Oszczędzamy dzięki temu niepotrzebne sumy na biura rachunkowe czy inne instytucje, które chętnie zrobią to za nas, przy, niekiedy, dość sporych opłatach.

Program jest w stanie pomóc nam w wypełnieniu, a także przygotować deklarację interaktywną. Popularne stało się przesyłanie tak zwanych e-deklaracji, dzięki którym unika się wizyt w urzędach skarbowych. Nie zawsze zresztą jest możliwość dotarcia do własnego urzędu. Program do rozliczania pitów powinien  maksymalnie ułatwić życie i bez problemu pomóc w wypełnieniu deklaracji podatkowej za mijający rok.

Słowa kluczowe

  • Pity 2015 program a praca za granicą
  • zarobek w Wielkiej Brytanii a program do rozliczania pit 2015
  • dostępne deklaracje w program pity 2015
  • podwójne opodatkowanie a pit2015
  • program do rozliczania pit 2015 i pit36

Jak nie stracić przy rozliczaniu Pit?

Początek roku, to najlepszy okres, by pomyśleć o swoim formularzu pit za ubiegły rok. W tym właśnie czasie wysyłane są pierwsze formularze informacyjne od pracodawców, a także innych podmiotów, które są zobowiązane do wysyłania danych dotyczących osiąganych dochodów.

Program do rozliczeń rocznych dostępny na naszej stronie jest idealnym rozwiązaniem dla wszystkich podatników, którzy szukają szybkiego sposobu na dokonanie swojego rozliczenia z urzędami skarbowymi. Ta darmowa aplikacja przeznaczona jest dla każdego, nie tylko dla tych osób, które uzyskują przychody, ale także dla tych którzy w roku podatkowym 2014 ponieśli stratę.
Bywają bowiem różne sytuacje, które mogą doprowadzić do tego, że podsumowanie roku kończy się na minusie. Najczęściej te sytuacje dotyczącą osób, które zajmują się prowadzeniem własnej działalności gospodarczej lub też kupują instrumenty finansowe na giełdach papierów wartościowych, tzw. GPW.
Osiągnięcie straty nie zawsze jednak musi oznaczać patową sytuację z punktu podatkowego, możliwe są bowiem odliczenia tych strat do ustalonych wysokości. Można to uczynić za pomocą programu do rozliczania pit - plik do pobrania znajdziesz u góry naszej strony.

Wspólne rozliczenie roczne przez małżonków z Pity 2015 Programem

Kiedy nadchodzi czas na rozliczenie roczne za ubiegły rok (2014), często zastanawiamy się, będąc w związku małżeńskim, czy warto rozliczać się razem ze współmałżonkiem, czy też może lepiej jest zrobić to osobno, jako osoba indywidualna, przy czym nasz małżonek również rozlicza się osobno, oddzielnie od nas? Jest bardzo wiele aspektów, jeżeli chodzi o rozliczanie się wspólne i oddzielne, wiele rzeczy opłaca się bardziej, wiele nieco mniej, dlatego naprawdę w dzisiejszych czasach warto sobie przybliżyć to zagadnienie.

Jak znaleźć odpowiedź na to pytanie oraz jak najłatwiej i najszybciej dokonać tego, czym jest rozliczenie roczne PIT?  Otóż dzisiaj wielką i naprawdę bardzo pomocną skarbnicą wiedzy jest internet, jest on źródłem odpowiedzi na bardzo wiele trudnych dla nas często pytań, dlatego warto się nim posłużyć. W internecie jest dostępnych wiele programów, np. program dostępny do pobrania za darmo na naszej stronie, który szczegółowo objaśnia nam krok po kroku, jak należy wypełnić nasze pity. Program do rozliczania PITy 2014 zawiera opcję pomocy, co bardzo ułatwia nam sprawę, jeżeli mamy jakiekolwiek pytania i trudności, czy przeszkody, jakie narastają w momencie, gdy samodzielnie próbujemy rozliczyć się z podatku.

Pity 2015 Program także dla rolników prowadzących działalność

rolnik prowadzący działalnośćRolnicy, prowadząc działalność rozliczną, także mają obowiązek rozliczania się przed urzędem skarbowym. Mogą to zrobić przy pomocy najnowszych programów do wypełniania deklaracji podatkowych, na przykład programu dostępnego za darmo na naszej stronie, który w pełni pomoże przy rozliczeniu deklaracji podatkowej za mijający rok. Rozliczenie roczne dla rolnika nie powinno być zatem żadnym problemem.

Warto zacząć od nowości, czyli od nowelizacji opodatkowania produktów spożywczych. I tak,  jeśli produkty spożywcze są produkowane przez rolników z własnych surowców, wtedy też nie będą opodatkowane (czyli bez PIT), ale pod jednym warunkiem. Przychód nie powinien przekroczyć sumy 5 tysięcy złotych. Dzięki zmianie ustawy możliwe jest nieopodatkowanie produkcji i sprzedaży przetworzonych produktów rolnych. Przy czym, jeśli suma przekroczy 5 tysięcy złotych, wtedy też kwota będzie mogła zostać zakwalifikowana jako przychód z innych źródeł.

Wakacyjna praca studentów - jak rozliczyć Pit?

wakacyjna praca studentówWielu studentów w naszym kraju trudni się w czasie przerwy wakacyjnej bardzo różnymi pracami sezonowymi i wakacyjnymi. Jest to zupełnie normalne, gdyż w trakcie trwania roku akademickiego studenci bardzo często po prostu nie mają szansy, możliwości i czasu na to, aby sobie „dorobić”, gdyż nauka i studia pochłaniają bardzo dużo czasu. Wobec tego przerwa wakacyjna i prace sezonowe są doskonałą okazją do tego, aby zaoszczędzić trochę pieniędzy. O roliczaniu podatku w związku z pracą w Wielkiej Brytanii pisaliśmy tutaj: kliknij

W jakich sytuacjach Urząd Skarbowy może wezwać nas do siebie

kiedy urząd skarbowy może nas wezwać - ilustracjaJak wiadomo urząd skarbowy ma możliwość wezwać każdego z podatników do stawienia się w swojej siedzibie, a powodów może być naprawdę nieskończenie wiele. Jednakże zawsze wezwanie do Urzędu Skarbowego budzi w nas skrajne emocje i lęk, temu nie da się zaprzeczyć. W jakich wobec tego okolicznościach możemy dostać wezwanie do urzędu skarbowego?

Sam fakt możliwości wezwania nas do urzędu skarbowego został sformulowany w art. 155, paragraf 1 Ordynacji Podatkowej. Powody również są tam określone, możemy wśród nich znaleźć przykładowo konieczność złożenia zeznań, wyjaśnień (w sprawie swojej, jak i osoby trzeciej), Urząd Skarbowy może wymagać od nas dokonania określonej przez siebie czynności bądź złożenia oświadczenia w danej sytuacji.

W jakich sytuacjach możemy skorzystać z pełnomocnika przy składaniu Pity

Składanie deklaracji podatkowych PITy 2014 nie jest mocną stroną większości Polaków, co więcej, bardzo często sprawia nam to trudności i kłopoty. Niezmiernie często korzystamy z porad znajomych, którzy mają jakiekolwiek pojęcie o pitach i podatkach oraz rozliczeniach z Urzędami Skarbowymi. Coraz większą popularnością cieszą się również firmy i instytucje trudniące się pełnomocnictwem podatkowym. Co to znaczy?

Oznacza to, prostymi słowy, iż mamy swoich pełnomocników i przedstawicieli w ramach rozliczeń podatkowych z Urzędem Skarbowym. Ci ludzie znają się na sprawach podatków o wiele lepiej niż my sami. O wiele lepiej jest powierzyć nasze ważne sprawy podatkowe tym, którzy są w danej dziedzinie ekspertami. Wobec tego, w jakich konkretnie sytuacjach możemy korzystać z pełnomocnika przy składaniu druków PITy 2014 oraz przy rozliczaniu się z Urzędem Skarbowym? Odpowiedzi na te i inne pytania z pewnością będzie w stanie udzielić nam wszechstronne źródło wiedzy, jakim jest w dzisiejszych czasach Internet. Dzięki niemu - mamy dostęp do bardzo wielu baz danych i źródeł informacji.