Pobierz program PITy 2017

Ponad 5 mln
prawidłowo rozliczonych podatników

 • kreator pit
 • podpowiedzi przy wypełnianiu
 • autoweryfikacja

Skorzystaj z programu do PIT online - nic nie musisz pobierać!

Pobierz formularz w formacie PDF

Nie chcesz zaśmiecać pamięci swojego komputera kolejnymi programami do wypełniania e-deklaracji podatkowych PITy? Wcale nie musisz tego robić i wbrew pozorom nie będzie to jednocześnie oznaczało rezygnacji z elektronicznego rozliczenia podatkowego PIT. Program online pomoże ci wypełnić zobowiązanie wobec fiskusa, wysłać PIT wraz z ewentualnymi załącznikami i otrzymać urzędowe potwierdzenie odbioru na wskazany adres poczty elektronicznej. Jak korzystać z takiego programu? Czy wszystkie formularze PIT będzie można w nim bezproblemowo wypełnić? W jakim terminie należy złożyć PIT online?

 

Prostota obsługi programu komputerowego

Program online to wersja elektroniczna deklaracji podatkowych wraz z wszelkimi, wyczerpującymi podpowiedziami dotyczącymi wypełniania kolejnych pól zeznania z tytułu podatku dochodowego od osób fizycznych. Nie trzeba go jednak instalować na dysku swojego komputera, tylko korzysta się z niego wszędzie, na każdym komputerze z dostępem do internetu. Wystarczy wejść na odpowiedni serwis internetowy i zalogować się do swojego konta użytkownika, z wykorzystaniem indywidualnie nadanej nazwy i hasła.

Dzięki temu można w dowolnym miejscu i o dowolnie wybranej godzinie zacząć rozliczenie z fiskusem i wrócić do niego, kiedy będzie taka potrzeba. Program jest banalnie prosty w obsłudze, dlatego nawet osoby, które nie są biegłe w posługiwaniu się komputerem, nie powinny mieć żadnego problemu z jego obsługą.

Dostępne formularze roczne PIT

W programie online w systemie e-deklaracji rocznych zawarto wszystkie najważniejsze informacje dotyczące rozliczania się z fiskusem z tytułu uzyskanych w ubiegłym roku dochodów lub przychodów, opodatkowanych podatkiem dochodowym od osób fizycznych. W programie użytkownik może skorzystać z wielu różnych formularzy na roczne rozliczenie podatkowe, w tym z druków:

 • PIT-16A - druk właściwy dla opodatkowania kartą podatkową,
 • PIT-19A - druk właściwy dla opodatkowania ryczałtem osób duchownych,
 • PIT-28 - druk właściwy dla opodatkowania dla opodatkowania ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych,
 • PIT-36 - druk właściwy dla opodatkowania skalą podatkową, przy uzyskiwaniu dochodów bez pośrednictwa płatnika,
 • PIT-36L - druk właściwy dla opodatkowania podatkiem liniowym,
 • PIT-37 - druk właściwy dla opodatkowania skalą podatkową, przy uzyskiwaniu dochodów za pośrednictwem płatnika,
 • PIT-38 - druk właściwy dla opodatkowania dochodów kapitałowych i giełdowych,
 • PIT-39 - druk właściwy dla opodatkowania dochodów z tytułu zbycia nieruchomości,
 • PIT-40 - druk właściwy na roczne zeznanie PIT za pracownika,
 • PIT-40A - druk właściwy na rozliczenie podatkowe dokonane przez ZUS za świadczeniobiorcę.

Do niektórych formularzy podatkowych, w tym najczęściej PIT-36 i PIT-37, można dołączyć przy rozliczeniu w programie online druki załączników podatkowych, umożliwiających skorzystanie z licznych ulg i preferencji, m.in. ulgi na dziecko, ulgi rehabilitacyjnej, ulgi odsetkowej, ulgi na darowiznę itp.

Terminy na składanie PIT online

Każdy podatnik musi rozliczyć się z fiskusem w terminie przewidzianym w ustawie z dnia 26 lipca 1991 roku o podatku dochodowym od osób fizycznych. W 2017 roku obowiązują następujące terminu rozliczeń:

 • do 31 stycznia 2017 r. w przypadku druków: PIT-16A, PIT-19A i PIT-28.
 • do 28 lutego 2017 r. w przypadku druków: PIT-40 i PIT-40A,
 • do 2 maja 2017 r. w przypadku druków: PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38, PIT-39.

Nie ma przy tym znaczenia, czy podatnik przy rozliczeniu rocznym PIT posługuje się drukiem papierowym, czy w wersji elektronicznej. Przy rozliczaniu się online może jednak dopełnić swojego obowiązku wobec fiskusa w sposób szybki i niewymagający nakładu pieniędzy czy czasu. Wystarczy, że wypełni właściwy formularz roczny PIT online, poda na koniec kwotę przychodu wykazaną w poprzedniej deklaracji podatkowej PIT i wyśle przez pocztę elektroniczną do fiskusa swoje zeznanie.

Bezpłatny program online do rozliczania formularzy PITy

Program online, służący do wypełniania rocznych zeznań podatkowych PIT, w zdecydowany sposób ułatwi ci procedurę rozliczenia podatkowego z fiskusem. Jeśli masz status polskiego rezydenta podatkowego, tj. przebywałeś w Polsce przez co najmniej 183 dni, czyli połowę roku albo masz w Rzeczypospolitej Polskiej centrum interesów rodzinnych lub biznesowych, wówczas będziesz musiał rozliczyć się z fiskusem w polskim urzędzie skarbowym. Rozliczenie roczne możesz wypełnić i wysłać fiskusowi za pośrednictwem programu online, który nie wymaga pobierania niczego na dysk swojego komputera i instalowania programu na komputerze. Sprawia to, że z takiego programu zawsze można skorzystać, niezależnie od tego, z jakiego urządzenia będziemy logować się do serwisu z udostępnioną aplikacją online do uzupełniania zeznań podatkowych PITy.

Bezpłatny program online do rozliczania formularzy PITy

Program online służący do wypełniania rocznych zeznań podatkowych PIT w zdecydowany sposób ułatwi ci procedurę rozliczenia podatkowego z fiskusem. Jeśli masz status polskiego rezydenta podatkowego, tj. przebywałeś w Polsce przez co najmniej 183 dni, czyli połowę roku, albo masz w Rzeczypospolitej Polskiej centrum interesów rodzinnych lub biznesowych, wówczas będziesz musiał rozliczyć się z fiskusem w polskim urzędzie skarbowym. Rozliczenie roczne możesz wypełnić i wysłać fiskusowi za pośrednictwem programu online, który nie wymaga pobierania niczego na dysk swojego komputera i instalowania programu na komputerze. Sprawia to, że z takiego programu zawsze można skorzystać, niezależnie od tego, z jakiego urządzenia będziemy logować się do serwisu z udostępnioną aplikacją online do uzupełniania zeznań podatkowych PITy.

Rozlicz roczny PIT z programem online

Obowiązek rozliczenia podatkowego z tytułu podatku dochodowego od osób fizycznych spoczywa na wszystkich podatnikach z polską rezydencją podatkową. Jeśli i ty do nich należysz, musisz nie tylko wybrać właściwy PIT i wypełnić go zgodnie z informacjami podatkowymi, które otrzymałeś lub w których posiadaniu jesteś, ale i wysłać roczny PIT do urzędu skarbowego lub zanieść go osobiście. Możesz dopełnić obowiązku podatkowego wobec fiskusa w prosty sposób. Program online ułatwi ci całe rozliczenie, a na dodatek pozwoli na złożenie zeznania podatkowego PIT bez konieczności wychodzenia z domu. Jest dostępny zawsze, bez względu na to, czy zechcesz rozliczyć PIT w domu, u przyjaciół, albo w firmie. Jak to działa i czy każdy będzie mógł rozliczyć w ten sposób swoją deklarację roczną z podatku dochodowego od osób fizycznych przez internet?

Program do rozliczania PIT online - szybko, łatwo, na czas!

Od momentu, kiedy fiskus „uwolnił” rozliczenie PIT online, rośnie sukcesywnie liczba podatników, którzy decydują się na skorzystanie z takiej możliwości. Programu online służący do wypełnienia i wysyłki e-deklaracji podatkowej PIT do urzędu skarbowego nie trzeba nawet instalować na dysku swojego komputera. Można w dowolnym miejscu i czasie, wszędzie tam, gdzie użytkownik ma dostęp do komputera i sieci internetowej, wypełnić swoje zeznanie z tytułu podatku dochodowego od osób fizycznych i złożyć je w urzędzie skarbowym, bez wychodzenia z domu. Chcesz wiedzieć jak? Z naszego artykułu dowiesz się: czym różni się program online od programu komputerowego w standardowej wersji do rozliczania zeznań podatkowych rocznych? Jakie formularze podatkowe można złożyć w formie elektronicznej na ręce fiskusa? Jakie są sposoby weryfikowania tożsamości podatnika? W jakich terminach należy rozliczać PITy?

Czy podatnik musi korzystać z pomocy ekspertów przy rozliczaniu e-deklaracji?

E-deklaracje PIT przez internet to wygodna i szybka metoda na rozliczanie się z fiskusem z tytułu uzyskanych w poprzednim roku podatkowym przychodów lub dochodów. Bez względu na metodę opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych, w zasadzie zawsze można złożyć PIT przez internet lub choćby wypełnić go w wersji elektronicznej. Początkujący podatnik, który nie ma szerokiej wiedzy z zakresu aktualnych przepisów ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, bez problemu poradzi sobie z obsługą programu do wypełniania e-PIT-ów. Jak on działa?

Skorzystaj z programu do PIT online - nic nie musisz pobierać!

Nie chcesz zaśmiecać pamięci swojego komputera kolejnymi programami do wypełniania e-deklaracji podatkowych PITy? Wcale nie musisz tego robić i wbrew pozorom nie będzie to jednocześnie oznaczało rezygnacji z elektronicznego rozliczenia podatkowego PIT. Program online pomoże ci wypełnić zobowiązanie wobec fiskusa, wysłać PIT wraz z ewentualnymi załącznikami i otrzymać urzędowe potwierdzenie odbioru na wskazany adres poczty elektronicznej. Jak korzystać z takiego programu? Czy wszystkie formularze PIT będzie można w nim bezproblemowo wypełnić? W jakim terminie należy złożyć PIT online?