Pobierz program PITy 2017

Ponad 5 mln
prawidłowo rozliczonych podatników

 • kreator pit
 • podpowiedzi przy wypełnianiu
 • autoweryfikacja

Program do rozliczania PIT online - szybko, łatwo, na czas!

Pobierz formularz w formacie PDF

Od momentu, kiedy fiskus „uwolnił” rozliczenie PIT online, rośnie sukcesywnie liczba podatników, którzy decydują się na skorzystanie z takiej możliwości. Programu online służący do wypełnienia i wysyłki e-deklaracji podatkowej PIT do urzędu skarbowego nie trzeba nawet instalować na dysku swojego komputera. Można w dowolnym miejscu i czasie, wszędzie tam, gdzie użytkownik ma dostęp do komputera i sieci internetowej, wypełnić swoje zeznanie z tytułu podatku dochodowego od osób fizycznych i złożyć je w urzędzie skarbowym, bez wychodzenia z domu. Chcesz wiedzieć jak? Z naszego artykułu dowiesz się: czym różni się program online od programu komputerowego w standardowej wersji do rozliczania zeznań podatkowych rocznych? Jakie formularze podatkowe można złożyć w formie elektronicznej na ręce fiskusa? Jakie są sposoby weryfikowania tożsamości podatnika? W jakich terminach należy rozliczać PITy?

 

Program komputerowy lub online

W celu wypełnienia rocznego rozliczenia podatkowego w formie elektronicznej podatnik powinien posłużyć się właściwym programem komputerowym. Przy jego wyborze powinniśmy kierować się tym, czy jest aktualny i rekomendowany przez Ministerstwo Finansów. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że program zawiera dobre formularze PIT oraz załączniki do nich i pozwoli na prawidłowe rozliczenie podatkowe z fiskusem z tytułu podatku dochodowego od osób fizycznych.

Program do rozliczania e-deklaracji PIT może występować w dwóch postaciach - programu przeznaczonego do instalacji na dysku swojego komputera, który wymaga pobrania instalatora i przeprowadzenia procesu instalacji, albo w formie programu online, do którego wystarczy się zalogować, wykorzystując w tym celu swoje indywidualne dane. Można rozpocząć rozliczenie przy użyciu takiego programu online i kreatora w dowolnym miejscu i czasie, o ile użytkownik będzie mieć dostęp do internetu i przeglądarki.

Jakie formularze PIT występują w wersji elektronicznej?

W przypadku programu online do wypełniania e-deklaracji podatkowych, podatnik może skorzystać z całej masy formularzy PIT, służących jako deklaracja główna, jak i załączniki pozwalające na użycie przysługujących podatnikowi ulg i odliczeń z tytułu podatku dochodowego od osób fizycznych. Wśród dostępnych formularzy można wymienić:

 • PIT-16A - druk dla karty podatkowej,
 • PIT-19A - formularz dla osób duchownych,
 • PIT-28 - deklaracja podatkowa ryczałtowców,
 • PIT-36 - druk właściwy dla skali podatkowej i pozyskiwania dochodów bez pośrednictwa płatnika,
 • PIT-36L - zeznanie z tytułu podatku liniowego,
 • PIT-37 - druk właściwy dla skali podatkowej i pozyskiwania dochodów za pośrednictwem płatnika,
 • PIT-38 - rozliczenie dochodów kapitałowych i giełdowych,
 • PIT-39 - formularz na rozliczenie dochodów z tytułu zbycia nieruchomości,
 • PIT-40 - druk przeznaczony na roczne zeznanie PIT za pracownika,
 • PIT-40A - druk przeznaczony na rozliczenie podatkowe dokonane przez ZUS za świadczeniobiorcę.

Ważny moment - weryfikacja tożsamości

Obecnie e-deklaracja podatkowa nie wymaga już od podatnika kategorycznego posługiwania się bezpiecznym podpisem elektronicznym, z ważnym certyfikatem kwalifikowanym. Można rozliczyć się online, weryfikując swoją tożsamość za pośrednictwem kwoty ubiegłorocznego przychodu, wykazanego w poprzedniej deklaracji podatkowej.

Terminy na rozliczenie

Dzięki systemowi e-deklaracji podatkowych i programom online można dopełnić swojego obowiązku wobec fiskusa w terminie wskazanym ustawowo. Poszczególne PITy roczne należy złożyć w następujących terminach:

 • do 31 stycznia 2017 r. dla druków: PIT-16A, PIT-19A i PIT-28.
 • do 28 lutego 2017 r. dla druków: PIT-40 i PIT-40A,
 • do 2 maja 2017 r. dla druków: PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38, PIT-39.

Terminy są niezależne od tego, czy posłużysz się w rozliczeniu z fiskusem formularzem elektronicznym czy tradycyjnym, papierowym.

Skorzystaj z programu do PIT online - nic nie musisz pobierać!

Nie chcesz zaśmiecać pamięci swojego komputera kolejnymi programami do wypełniania e-deklaracji podatkowych PITy? Wcale nie musisz tego robić i wbrew pozorom nie będzie to jednocześnie oznaczało rezygnacji z elektronicznego rozliczenia podatkowego PIT. Program online pomoże ci wypełnić zobowiązanie wobec fiskusa, wysłać PIT wraz z ewentualnymi załącznikami i otrzymać urzędowe potwierdzenie odbioru na wskazany adres poczty elektronicznej. Jak korzystać z takiego programu? Czy wszystkie formularze PIT będzie można w nim bezproblemowo wypełnić? W jakim terminie należy złożyć PIT online?

Bezpłatny program online do rozliczania formularzy PITy

Program online, służący do wypełniania rocznych zeznań podatkowych PIT, w zdecydowany sposób ułatwi ci procedurę rozliczenia podatkowego z fiskusem. Jeśli masz status polskiego rezydenta podatkowego, tj. przebywałeś w Polsce przez co najmniej 183 dni, czyli połowę roku albo masz w Rzeczypospolitej Polskiej centrum interesów rodzinnych lub biznesowych, wówczas będziesz musiał rozliczyć się z fiskusem w polskim urzędzie skarbowym. Rozliczenie roczne możesz wypełnić i wysłać fiskusowi za pośrednictwem programu online, który nie wymaga pobierania niczego na dysk swojego komputera i instalowania programu na komputerze. Sprawia to, że z takiego programu zawsze można skorzystać, niezależnie od tego, z jakiego urządzenia będziemy logować się do serwisu z udostępnioną aplikacją online do uzupełniania zeznań podatkowych PITy.

Bezpłatny program online do rozliczania formularzy PITy

Program online służący do wypełniania rocznych zeznań podatkowych PIT w zdecydowany sposób ułatwi ci procedurę rozliczenia podatkowego z fiskusem. Jeśli masz status polskiego rezydenta podatkowego, tj. przebywałeś w Polsce przez co najmniej 183 dni, czyli połowę roku, albo masz w Rzeczypospolitej Polskiej centrum interesów rodzinnych lub biznesowych, wówczas będziesz musiał rozliczyć się z fiskusem w polskim urzędzie skarbowym. Rozliczenie roczne możesz wypełnić i wysłać fiskusowi za pośrednictwem programu online, który nie wymaga pobierania niczego na dysk swojego komputera i instalowania programu na komputerze. Sprawia to, że z takiego programu zawsze można skorzystać, niezależnie od tego, z jakiego urządzenia będziemy logować się do serwisu z udostępnioną aplikacją online do uzupełniania zeznań podatkowych PITy.

Czy podatnik musi korzystać z pomocy ekspertów przy rozliczaniu e-deklaracji?

E-deklaracje PIT przez internet to wygodna i szybka metoda na rozliczanie się z fiskusem z tytułu uzyskanych w poprzednim roku podatkowym przychodów lub dochodów. Bez względu na metodę opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych, w zasadzie zawsze można złożyć PIT przez internet lub choćby wypełnić go w wersji elektronicznej. Początkujący podatnik, który nie ma szerokiej wiedzy z zakresu aktualnych przepisów ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, bez problemu poradzi sobie z obsługą programu do wypełniania e-PIT-ów. Jak on działa?

Skorzystaj z programu do PIT online - nic nie musisz pobierać!

Nie chcesz zaśmiecać pamięci swojego komputera kolejnymi programami do wypełniania e-deklaracji podatkowych PITy? Wcale nie musisz tego robić i wbrew pozorom nie będzie to jednocześnie oznaczało rezygnacji z elektronicznego rozliczenia podatkowego PIT. Program online pomoże ci wypełnić zobowiązanie wobec fiskusa, wysłać PIT wraz z ewentualnymi załącznikami i otrzymać urzędowe potwierdzenie odbioru na wskazany adres poczty elektronicznej. Jak korzystać z takiego programu? Czy wszystkie formularze PIT będzie można w nim bezproblemowo wypełnić? W jakim terminie należy złożyć PIT online?

Umowa z nianią, czyli roczny PIT niani

Praca niani, czyli opiekunki do dziecka, może być wykonywana na podstawie formalnie zawartej umowy. Jest to legalny sposób na zatrudnienie niani. W takim wypadku umowa z nianią rodzi pewne konsekwencje podatkowe. Nianie mogą liczyć dzięki temu na ubezpieczenie społeczne z ZUS. Ich roczny PIT musi uwzględnić dochody pozyskiwane z umowy z rodzicami, u których pracują. Jakie zestawienie podatkowe roczne powinna więc złożyć niania? Czy deklaracje Pity opiekunek do dzieci będą sporządzane w taki sam sposób, jak przy pracy na etacie?