Pobierz program PITy 2017

Ponad 5 mln
prawidłowo rozliczonych podatników

 • kreator pit
 • podpowiedzi przy wypełnianiu
 • autoweryfikacja

Bezpłatny program online do rozliczania formularzy PITy

Pobierz formularz w formacie PDF

Program online, służący do wypełniania rocznych zeznań podatkowych PIT, w zdecydowany sposób ułatwi ci procedurę rozliczenia podatkowego z fiskusem. Jeśli masz status polskiego rezydenta podatkowego, tj. przebywałeś w Polsce przez co najmniej 183 dni, czyli połowę roku albo masz w Rzeczypospolitej Polskiej centrum interesów rodzinnych lub biznesowych, wówczas będziesz musiał rozliczyć się z fiskusem w polskim urzędzie skarbowym. Rozliczenie roczne możesz wypełnić i wysłać fiskusowi za pośrednictwem programu online, który nie wymaga pobierania niczego na dysk swojego komputera i instalowania programu na komputerze. Sprawia to, że z takiego programu zawsze można skorzystać, niezależnie od tego, z jakiego urządzenia będziemy logować się do serwisu z udostępnioną aplikacją online do uzupełniania zeznań podatkowych PITy.

 

Jakie formularze są dostępne w takim programie?

Polecane przez Ministerstwo Finansów, rekomendowane przez urzędy skarbowe programy online do wypełniania zeznań podatkowych PITy, dysponują aktualnymi formularzami podatkowymi, gotowymi do wypełnienia przez internautę. W takiej formie występują między innymi takie druki jak:

 • PIT-16A - druk przeznaczony dla rozliczania się przez podatników z podatku dochodowego na zasadach właściwych dla karty podatkowej,
 • PIT-19A - formularz obowiązkowo wybierany na rozliczenie zryczałtowane osób duchownych,
 • PIT-28 - deklaracja podatkowa ryczałtowców, tj. podatników rozliczających się na podstawie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych,
 • PIT-36 - druk właściwy dla podatników, którzy w poprzednim roku podatkowym osiągali dochody opodatkowane według skali podatkowej, bez pośrednictwa płatnika, PIT-36L - zeznanie przeznaczone dla podatników osiągających dochody opodatkowane według podatku liniowego, czyli druk tzw. liniowców,
 • PIT-37 - druk właściwy dla podatników, którzy w poprzednim roku podatkowym osiągali dochody opodatkowane według skali podatkowej, za pośrednictwem płatnika, PIT-38 - zeznanie przeznaczone na rozliczenie dochodów kapitałowych i dochodów pochodzących z giełdy,
 • PIT-39 - formularz przeznaczony na rozliczenie dochodów z tytułu zbycia nieruchomości,
 • PIT-40 - druk przeznaczony na roczne zeznanie PIT za pracownika,
 • PIT-40A - druk przeznaczony na rozliczenie podatkowe dokonane przez ZUS za świadczeniobiorcę.

Do tego w programie są też przygotowane załączniki do głównych deklaracji podatkowych, które są w sposób automatyczny generowane przez program, jeśli podatnik ma prawo do skorzystania z ulg i preferencji w opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych.

Ważny moment - weryfikacja tożsamości podatnika

W programie online można wypełnić wygodnie całą deklarację podatkową PIT, zwłaszcza że masz do dyspozycji podpowiedzi elektroniczne kreatora rozliczenia. Zawsze możesz dowiedzieć się, czy masz prawo do ulg podatkowych albo co musisz wpisać w poszczególne pola formularza podatkowego PIT.

Na koniec rozliczenia zostaniesz poproszony o podanie kwoty przychodu, jaką umieściłeś na poprzedniej deklaracji rocznej. Nie ma przy tym żadnego znaczenia, czy zeznanie to było składane tradycyjnie, w formie papierowej, czy też w formie elektronicznej. Istotne jest, żeby kwota była zgodna z tą zapisaną w systemie fiskalnym urzędu skarbowego. Jeśli tak będzie, program online wyśle skutecznie PIT fiskusowi, a na potwierdzenie tego faktu otrzymasz elektroniczny dokument UPO, czyli urzędowe potwierdzenie odbioru.

W przeciwnym wypadku, gdy nie masz zielonego pojęcia, ile przychodu wykazałeś w rocznej deklaracji podatkowej z poprzedniego roku, możesz wydrukować swój PIT i zanieść go osobiście do właściwego urzędu skarbowego albo wysłać go pocztą, tylko nie zapomnij przy tym skorzystać z usługi listu poleconego ze zwrotnym potwierdzeniem odbioru. Alternatywą jest posłużenie się w elektronicznej deklaracji PIT bezpiecznym podpisem elektronicznym, posiadającym certyfikat kwalifikowany.

Bezpłatny program online do rozliczania formularzy PITy

Program online służący do wypełniania rocznych zeznań podatkowych PIT w zdecydowany sposób ułatwi ci procedurę rozliczenia podatkowego z fiskusem. Jeśli masz status polskiego rezydenta podatkowego, tj. przebywałeś w Polsce przez co najmniej 183 dni, czyli połowę roku, albo masz w Rzeczypospolitej Polskiej centrum interesów rodzinnych lub biznesowych, wówczas będziesz musiał rozliczyć się z fiskusem w polskim urzędzie skarbowym. Rozliczenie roczne możesz wypełnić i wysłać fiskusowi za pośrednictwem programu online, który nie wymaga pobierania niczego na dysk swojego komputera i instalowania programu na komputerze. Sprawia to, że z takiego programu zawsze można skorzystać, niezależnie od tego, z jakiego urządzenia będziemy logować się do serwisu z udostępnioną aplikacją online do uzupełniania zeznań podatkowych PITy.

Rozlicz roczny PIT z programem online

Obowiązek rozliczenia podatkowego z tytułu podatku dochodowego od osób fizycznych spoczywa na wszystkich podatnikach z polską rezydencją podatkową. Jeśli i ty do nich należysz, musisz nie tylko wybrać właściwy PIT i wypełnić go zgodnie z informacjami podatkowymi, które otrzymałeś lub w których posiadaniu jesteś, ale i wysłać roczny PIT do urzędu skarbowego lub zanieść go osobiście. Możesz dopełnić obowiązku podatkowego wobec fiskusa w prosty sposób. Program online ułatwi ci całe rozliczenie, a na dodatek pozwoli na złożenie zeznania podatkowego PIT bez konieczności wychodzenia z domu. Jest dostępny zawsze, bez względu na to, czy zechcesz rozliczyć PIT w domu, u przyjaciół, albo w firmie. Jak to działa i czy każdy będzie mógł rozliczyć w ten sposób swoją deklarację roczną z podatku dochodowego od osób fizycznych przez internet?

E-Deklaracje są łatwe - złóż swój PIT online!

Nie trzeba być programistą, ani wykwalifikowanym informatykiem, aby rozliczać swoje e-Deklaracje online przy użyciu odpowiedniego programu komputerowego. Może tego dokonać praktycznie każdy, ponieważ PIT online to program skonstruowany w sposób intuicyjny, aby nawet osoby, które nie są zbyt zaznajomione z internetem, czy też z przepisami ustawy z dnia 26 lipca 1991 roku o podatku dochodowym od osób fizycznych, bez trudu mogły sobie poradzić z jego obsługą.

Skorzystaj z programu do PIT online - nic nie musisz pobierać!

Nie chcesz zaśmiecać pamięci swojego komputera kolejnymi programami do wypełniania e-deklaracji podatkowych PITy? Wcale nie musisz tego robić i wbrew pozorom nie będzie to jednocześnie oznaczało rezygnacji z elektronicznego rozliczenia podatkowego PIT. Program online pomoże ci wypełnić zobowiązanie wobec fiskusa, wysłać PIT wraz z ewentualnymi załącznikami i otrzymać urzędowe potwierdzenie odbioru na wskazany adres poczty elektronicznej. Jak korzystać z takiego programu? Czy wszystkie formularze PIT będzie można w nim bezproblemowo wypełnić? W jakim terminie należy złożyć PIT online?

Program do rozliczania PIT online - szybko, łatwo, na czas!

Od momentu, kiedy fiskus „uwolnił” rozliczenie PIT online, rośnie sukcesywnie liczba podatników, którzy decydują się na skorzystanie z takiej możliwości. Programu online służący do wypełnienia i wysyłki e-deklaracji podatkowej PIT do urzędu skarbowego nie trzeba nawet instalować na dysku swojego komputera. Można w dowolnym miejscu i czasie, wszędzie tam, gdzie użytkownik ma dostęp do komputera i sieci internetowej, wypełnić swoje zeznanie z tytułu podatku dochodowego od osób fizycznych i złożyć je w urzędzie skarbowym, bez wychodzenia z domu. Chcesz wiedzieć jak? Z naszego artykułu dowiesz się: czym różni się program online od programu komputerowego w standardowej wersji do rozliczania zeznań podatkowych rocznych? Jakie formularze podatkowe można złożyć w formie elektronicznej na ręce fiskusa? Jakie są sposoby weryfikowania tożsamości podatnika? W jakich terminach należy rozliczać PITy?

Czy podatnik musi korzystać z pomocy ekspertów przy rozliczaniu e-deklaracji?

E-deklaracje PIT przez internet to wygodna i szybka metoda na rozliczanie się z fiskusem z tytułu uzyskanych w poprzednim roku podatkowym przychodów lub dochodów. Bez względu na metodę opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych, w zasadzie zawsze można złożyć PIT przez internet lub choćby wypełnić go w wersji elektronicznej. Początkujący podatnik, który nie ma szerokiej wiedzy z zakresu aktualnych przepisów ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, bez problemu poradzi sobie z obsługą programu do wypełniania e-PIT-ów. Jak on działa?