Pobierz program PITy 2016

Ponad 5 mln
prawidłowo rozliczonych podatników

  • kreator pit
  • podpowiedzi przy wypełnianiu
  • autoweryfikacja

Czy e-Deklaracja PIT to bezpieczny sposób na rozliczenie z fiskusem?

Rozliczenie roczne jest obowiązkowe dla wszystkich podatników mających status polskiego rezydenta podatkowego, którzy w poprzednim roku pozyskiwali przychody lub dochody opodatkowane na terenie Rzeczypospolitej Polskiej podatkiem dochodowym od osób fizycznych. Mają oni prawo i możliwość złożenia swojego zeznania PIT przez internet. Czasem jednak pojawiają się wątpliwości, czy e-deklaracja PIT jest bezpieczną formą na rozliczenie z fiskusem?

Umowa z nianią, czyli roczny PIT niani

Praca niani, czyli opiekunki do dziecka, może być wykonywana na podstawie formalnie zawartej umowy. Jest to legalny sposób na zatrudnienie niani. W takim wypadku umowa z nianią rodzi pewne konsekwencje podatkowe. Nianie mogą liczyć dzięki temu na ubezpieczenie społeczne z ZUS. Ich roczny PIT musi uwzględnić dochody pozyskiwane z umowy z rodzicami, u których pracują. Jakie zestawienie podatkowe roczne powinna więc złożyć niania? Czy deklaracje Pity opiekunek do dzieci będą sporządzane w taki sam sposób, jak przy pracy na etacie?

Skorzystaj z programu do PIT online - nic nie musisz pobierać!

Nie chcesz zaśmiecać pamięci swojego komputera kolejnymi programami do wypełniania e-deklaracji podatkowych PITy? Wcale nie musisz tego robić i wbrew pozorom nie będzie to jednocześnie oznaczało rezygnacji z elektronicznego rozliczenia podatkowego PIT. Program online pomoże ci wypełnić zobowiązanie wobec fiskusa, wysłać PIT wraz z ewentualnymi załącznikami i otrzymać urzędowe potwierdzenie odbioru na wskazany adres poczty elektronicznej. Jak korzystać z takiego programu? Czy wszystkie formularze PIT będzie można w nim bezproblemowo wypełnić? W jakim terminie należy złożyć PIT online?

Czy podatnik musi korzystać z pomocy ekspertów przy rozliczaniu e-deklaracji?

E-deklaracje PIT przez internet to wygodna i szybka metoda na rozliczanie się z fiskusem z tytułu uzyskanych w poprzednim roku podatkowym przychodów lub dochodów. Bez względu na metodę opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych, w zasadzie zawsze można złożyć PIT przez internet lub choćby wypełnić go w wersji elektronicznej. Początkujący podatnik, który nie ma szerokiej wiedzy z zakresu aktualnych przepisów ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, bez problemu poradzi sobie z obsługą programu do wypełniania e-PIT-ów. Jak on działa?

Program do rozliczania PIT online - szybko, łatwo, na czas!

Od momentu, kiedy fiskus „uwolnił” rozliczenie PIT online, rośnie sukcesywnie liczba podatników, którzy decydują się na skorzystanie z takiej możliwości. Programu online służący do wypełnienia i wysyłki e-deklaracji podatkowej PIT do urzędu skarbowego nie trzeba nawet instalować na dysku swojego komputera. Można w dowolnym miejscu i czasie, wszędzie tam, gdzie użytkownik ma dostęp do komputera i sieci internetowej, wypełnić swoje zeznanie z tytułu podatku dochodowego od osób fizycznych i złożyć je w urzędzie skarbowym, bez wychodzenia z domu. Chcesz wiedzieć jak? Z naszego artykułu dowiesz się: czym różni się program online od programu komputerowego w standardowej wersji do rozliczania zeznań podatkowych rocznych? Jakie formularze podatkowe można złożyć w formie elektronicznej na ręce fiskusa? Jakie są sposoby weryfikowania tożsamości podatnika? W jakich terminach należy rozliczać PITy?

Skorzystaj z programu do PIT online - nic nie musisz pobierać!

Nie chcesz zaśmiecać pamięci swojego komputera kolejnymi programami do wypełniania e-deklaracji podatkowych PITy? Wcale nie musisz tego robić i wbrew pozorom nie będzie to jednocześnie oznaczało rezygnacji z elektronicznego rozliczenia podatkowego PIT. Program online pomoże ci wypełnić zobowiązanie wobec fiskusa, wysłać PIT wraz z ewentualnymi załącznikami i otrzymać urzędowe potwierdzenie odbioru na wskazany adres poczty elektronicznej. Jak korzystać z takiego programu? Czy wszystkie formularze PIT będzie można w nim bezproblemowo wypełnić? W jakim terminie należy złożyć PIT online?

Bezpłatny program online do rozliczania formularzy PITy

Program online, służący do wypełniania rocznych zeznań podatkowych PIT, w zdecydowany sposób ułatwi ci procedurę rozliczenia podatkowego z fiskusem. Jeśli masz status polskiego rezydenta podatkowego, tj. przebywałeś w Polsce przez co najmniej 183 dni, czyli połowę roku albo masz w Rzeczypospolitej Polskiej centrum interesów rodzinnych lub biznesowych, wówczas będziesz musiał rozliczyć się z fiskusem w polskim urzędzie skarbowym. Rozliczenie roczne możesz wypełnić i wysłać fiskusowi za pośrednictwem programu online, który nie wymaga pobierania niczego na dysk swojego komputera i instalowania programu na komputerze. Sprawia to, że z takiego programu zawsze można skorzystać, niezależnie od tego, z jakiego urządzenia będziemy logować się do serwisu z udostępnioną aplikacją online do uzupełniania zeznań podatkowych PITy.

Bezpłatny program online do rozliczania formularzy PITy

Program online służący do wypełniania rocznych zeznań podatkowych PIT w zdecydowany sposób ułatwi ci procedurę rozliczenia podatkowego z fiskusem. Jeśli masz status polskiego rezydenta podatkowego, tj. przebywałeś w Polsce przez co najmniej 183 dni, czyli połowę roku, albo masz w Rzeczypospolitej Polskiej centrum interesów rodzinnych lub biznesowych, wówczas będziesz musiał rozliczyć się z fiskusem w polskim urzędzie skarbowym. Rozliczenie roczne możesz wypełnić i wysłać fiskusowi za pośrednictwem programu online, który nie wymaga pobierania niczego na dysk swojego komputera i instalowania programu na komputerze. Sprawia to, że z takiego programu zawsze można skorzystać, niezależnie od tego, z jakiego urządzenia będziemy logować się do serwisu z udostępnioną aplikacją online do uzupełniania zeznań podatkowych PITy.

Rozlicz roczny PIT z programem online

Obowiązek rozliczenia podatkowego z tytułu podatku dochodowego od osób fizycznych spoczywa na wszystkich podatnikach z polską rezydencją podatkową. Jeśli i ty do nich należysz, musisz nie tylko wybrać właściwy PIT i wypełnić go zgodnie z informacjami podatkowymi, które otrzymałeś lub w których posiadaniu jesteś, ale i wysłać roczny PIT do urzędu skarbowego lub zanieść go osobiście. Możesz dopełnić obowiązku podatkowego wobec fiskusa w prosty sposób. Program online ułatwi ci całe rozliczenie, a na dodatek pozwoli na złożenie zeznania podatkowego PIT bez konieczności wychodzenia z domu. Jest dostępny zawsze, bez względu na to, czy zechcesz rozliczyć PIT w domu, u przyjaciół, albo w firmie. Jak to działa i czy każdy będzie mógł rozliczyć w ten sposób swoją deklarację roczną z podatku dochodowego od osób fizycznych przez internet?

E-Deklaracje są łatwe - złóż swój PIT online!

Nie trzeba być programistą, ani wykwalifikowanym informatykiem, aby rozliczać swoje e-Deklaracje online przy użyciu odpowiedniego programu komputerowego. Może tego dokonać praktycznie każdy, ponieważ PIT online to program skonstruowany w sposób intuicyjny, aby nawet osoby, które nie są zbyt zaznajomione z internetem, czy też z przepisami ustawy z dnia 26 lipca 1991 roku o podatku dochodowym od osób fizycznych, bez trudu mogły sobie poradzić z jego obsługą.

Instrukcja, jak wypełnić e-deklarację roczną PIT

Jak powinna wyglądać twoja e-deklaracja podatkowa PIT? Jaki formularz PIT wybrać - czym się kierować? Otóż kiedy już rozpoczynasz rozliczanie się samodzielnie z fiskusem za pośrednictwem e-deklaracji podatkowej, musisz najpierw wybrać formularz, który wypełnisz i wyślesz do urzędu skarbowego. W opcji e-deklaracji rocznych w programie komputerowym (do pobrania za darmo bądź do skorzystania za darmo w trybie online) jest to banalnie proste, bo kreator rozliczenia sam zasugeruje ci, czy wygeneruje właściwy formularz, na podstawie wybranych źródeł pozyskiwanych przychodów lub dochodów oraz metody opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych.

Preferencje i odliczenia w zeznaniu PIT przez Internet

Z twojej perspektywy jako podatnika, który może rozliczyć się z fiskusem na podstawie zeznań PITY, najważniejsze jest to, jak legalnie zoptymalizować wysokość swojego podatku dochodowego. Składając PIT przez Internet, czy też posługując się papierową deklaracją podatkową, możesz tego dokonać dzięki licznym ulgom podatkowym. Odliczenia tego rodzaju dokonywane są na podstawie obowiązujących przepisów ustawy z dnia 26 lipca 1991 roku o podatku dochodowym od osób fizycznych. W przypadku e-deklaracji PIT przez internet masz ułatwioną sprawę, ponieważ to kreator PIT podpowie ci, jakie preferencje czy ulgi podatkowe mogą być użyte w twoim zeznaniu rocznym. Wskaże też, jakie warunki formalne musisz przy tym spełnić.

Jak rozliczyć ulgę budowlaną - na formularzu rocznym PIT?

Podatnicy, którzy nabyli materiały budowlane z podstawową stawką VAT 23%, znajdujące się na wykazie rozporządzenia w sprawie zwrotu części podatku VAT, mają w wielu przypadkach szansę na skorzystanie z ulgi podatkowej. Ulga budowlana w podatku VAT nie jest ulgą w podatku dochodowym i roczny Pit podatnika nie powinien jej uwzględniać. Czy jednak formularze PITy podatników muszą uwzględnić przychód z tytułu zwrotu części podatku VAT z tytułu korzystania przez nich z ulgi budowlanej?

Jak rozliczyć spadek? Szczegóły prawne

Po śmierci bliskiej osoby, na przykład z rodziny, jej spadkobiercy uzyskują spadek, który jest podstawą do obliczenia i odprowadzenia na rzecz fiskusa określonej kwoty podatku. Nie zawsze jednak podatek od spadku rzeczywiście będzie musiał zostać opłacony. Jak rozliczyć spadek w ramach rozliczenia rocznego? A kto będzie mógł uniknąć zobowiązania podatkowego z tytułu uzyskania spadku?

Kwestia ulgi meldunkowej przy rozdzielności majątkowej małżonków

Ulga meldunkowa w rocznych rozliczeniach podatkowych Pity polskich podatników umożliwia zwolnienie od podatku od nieruchomości. Czy PIT z ulgą meldunkową będą mogli złożyć podatnicy będący małżeństwem, ale bez wspólności majątkowej? Czy ulga podatkowa meldunkowa jest w jakikolwiek sposób zależna od rozdzielności lub wspólności majątkowej małżonków?

Czy sprzedaż własnych wyrobów (rękodzieło) w Internecie wymaga założenia firmy i kupna kasy fiskalnej?

Ręczne wykonywanie przedmiotów, m.in. biżuterii, ozdób domowych i do ogrodu, ubrań i dodatków, może być działalnością wykonywaną osobiście lub własną działalnością gospodarczą wymagającą rejestracji w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej. Własna działalność gospodarcza podlega rejestracji, a osoba fizyczna wykonująca ją staje się przedsiębiorcą. Z kolei zupełnie inaczej jest, jeśli jest to działalność wykonywana osobiście. Jakie roczne Pity powinni wypełniać rękodzielnicy? Czy sprzedaż w Internecie wymaga opłacania podatku dochodowego od osób fizycznych PIT?

Co to znaczy - ograniczony obowiązek podatkowy?

Obowiązek podatkowy należy rozumieć jako konieczność odprowadzenia podatku w sytuacjach wskazanych odpowiednimi ustawami podatkowymi. Jeśli chodzi o podatek dochodowy od osób fizycznych, to w jego kontekście można mówić między innymi o ograniczonym lub nieograniczonym obowiązku podatkowym. Czym jest ograniczony obowiązek podatkowy i kto jest nim właściwie objęty w Polsce?

Tzw. formularze aktywne PITy - do czego służą?

Wypełniając roczne deklaracje podatkowe PITy podatnicy mają możliwość wypełnienia formularzy papierowych lub elektronicznych. W programach komputerowych służących do rozliczania się z tytułu podatku dochodowego od osób fizycznych znajdują się aktualne druki PITy. Są to zarówno formularze aktywne, jak i nieaktywne. Czym różnią się one względem siebie i w jaki sposób oraz w jakim celu wykorzystuje się formularze aktywne PITy?

Jak skorygować zeznanie Pit przy omyłkowej niedopłacie podatku

Błąd rachunkowy, niedopatrzenie, czy też celowe działanie podatnika może spowodować, że deklaracja PIT zostanie złożona fiskusowi z niedopłatą podatkową. Oznacza to, że podatnik zapłaci na mocy swojego błędnego rozliczenia podatkowego niższy podatek należny do Urzędu Skarbowego, niż powinien. W ten sposób naraża Skarb Państwa na uszczuplenie, za co mogą grozić wysokie kary finansowe. Podatnik może być karany przez organy skarbowe za wykroczenie lub przestępstwo skarbowe, w zależności od tego, na jaką kwotę obniżył swoje zobowiązanie podatkowe. Omyłkowe niedopłacenie podatku może nie pociągać za sobą przykrych konsekwencji prawnych, jeśli złożona zostanie korekta pit przed rozpoczęciem przez fiskusa postępowania kontrolnego. Jak skorygować zeznanie Pit z niedopłatą podatku? Czy PITy z niedopłatą podatku mogą być w ogóle poddawane korekcie na ogólnych zasadach wskazywanych w ustawie o PIT?

Podatki okiem polskiego przedsiębiorcy i jego roczne Pity

Rejestrując działalność gospodarczą, podatnik określa, w jakiej formie będzie ona opodatkowana. Na początku roku podatkowego ma on możliwość zmiany formy opłacania podatku od dochodów. Bez względu na wybraną formę opodatkowania dochodów pochodzących z działalności gospodarczej, przedsiębiorca ma obowiązek odprowadzić od nich w ciągu roku podatkowego podatek dochodowy od osób fizycznych. Dodatkowo, w odpowiednim terminie musi on jeszcze rozliczyć się z fiskusem na rocznym formularzu PIT. Rozliczenie PIT przedsiębiorców składane jest w terminie do 28 lutego lub 30 kwietnia.